,

Gamtos dovanojami turtai. Užpilai – vaistas nuo daugelio ligų

Veikliam ir skubančiam šių dienų žmogui įvairūs negalavimai tampa kasdienybės dalimi. Tai skrandis sustreikuoja, tai paskausta galvą… O nugara dėl sėdimo darbo jau senokai šaukiasi pagalbos. Dažnas iš mūsų, per daug negalvodamas apie pasekmes, ima ir išgeria tabletę, kuri turėtų pagelbėti kamuojant vieniems ar kitiems simptomams. Tačiau ar visada verta savo organizmą alinti sudėtingų cheminių junginių kupinais vaistais?

Garsi Lietuvos žolininkė, Anykščių liaudies medicinos centro atstovė Dominika Balčiūnė tikina, kad mūsų gamta dovanoja tiek turtų, kad net neįsivaizduojame, kiek ligų galime pagydyti natūraliais būdais.

Užpilai iš natūralių ingredientų – sveikatos šaltinis

Dominika Balčiūnė

Dominika, iš močiutės paveldėjusi polinkį domėtis žolelėmis, į gamtos pasaulį paniro dar ankstyvoje vaikystėje. Šiandien ji geba atskirti kone kiekvieną ją supančią žolelę ir ją efektyviai pritaikyti savo kuriamuose liaudies medicinos receptuose. Patyrusi žolininkė kviečia kartu panaršyti po mus supančią augaliją bei pasigaminti sveikatai naudingų užpilų.

Vitamino C užtaisas ir aukšto kraujospūdžio priešas

Patyrusi žolininkė teigia, jog neretai pamirštame, kad šalti orai nėra pats blogiausias laikas rinkti vaistus iš gamtos vaistinės. Po žiemos, kai labai sumažėja natūralių vitaminų ir mikroelementų šaltinių (o nuo vitaminų tiesiogiai priklauso žmogaus medžiagų apykaita), medžių spygliuose vitamino C būna net du su puse karto daugiau nei vasarą. Būtent todėl žiemos pabaiga bei pavasaris – pats metas pasigaminti natūralius vaistus iš pušų spyglių ir kankorėžių.

  • 100 gramų sukarpytų pušų spyglių užpilkite vienu litru šalto virinto vandens, įpilkite tris arbatinius šaukštelius citrinos sulčių ir pusę valandos virinkite ant silpnos ugnies. Nukėlus nuo ugnies, po trijų valandų perkoškite nuovirą. Gerkite po pusę stiklinės du kartus per dieną po valgio.
  • Du valgomus šaukštus susmulkintų pušų spyglių užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite nakčiai. Ryte perkoškite ir gerkite po vieną valgomą šaukštą keturis kartus per dieną. Šis užpilas gerina ir regėjimą.
  • Nukritusius ant sniego prinokusius, ar geriau nuskintus jau išsiskleidusius šių metų pušų kankorėžius (0,7 l stiklainyje) užpilkite degtine ir palikite stovėti tamsoje. Po mėnesio turėsite stebuklingą ištrauką, kuri gerina smegenų kraujotaką bei tinka persirgus insultu, kai vargina aukštas kraujospūdis. Vartokite po valgomąjį šaukštą prieš valgį.

Svarbu, kad šiųmetiniai kankorėžiai būtų prinokę ir išsiskleidę. Jauni kankorėžiai taip pat naudingi, tačiau kraujotaką valo tik sunokę pušų kankorėžiai.

Natūralūs, gamtoje gaunami antibiotikai

„Vienas amerikiečių gydytojas kartą man papasakojo apie galingą gamtinį antibiotiką, kuris užmuša visas infekcijas organizme! Šis receptas yra vienas iš efektyviausių gamtinių antibiotikų, kuris sėkmingai gydo kone visus uždegimus ir infekcijas“, – teigia liaudies medicinos ekspertė.

Geriausios žolių ir augalų savybės išsaugojamos užpilo pavidalu, tad šiame liaudiškame recepte yra tik natūralūs ingredientai. Vis dėlto, tai gali būti labai stiprus preparatas, todėl jį reikėtų vartoti atsargiai.

Jums reikės:

  • 100 g. natūralaus obuolių acto;
  • 500 g šviežių aitriųjų pipirų;
  • 500 g raudonųjų svogūnų;
  • 500 g česnakų;
  • 250 g krienų;
  • 500 g. natūralaus medaus;
  • imbiero šaknies.

Paruošimas

Visus ingredientus nuvalykite ir susmulkinkite. Sudėkite viską į stiklinį indą ir užpilkite obuolių actu tiek, kad skystis apsemtų augalus per 3 pirštus aukščiau. Tuomet uždarykite stiklainį ir gerai pakratykite. Laikykite tamsioje vietoje 2–6 savaites.

Kuo ilgiau laikysite, tuo stipresnis antibiotikas gausis. Taip pat reikia nuolat papurtyti indą. Po to užpilą nukoškite, gerai nusunkite žaliavą, supilkite skystį į užtamsintą nepermatomą indą. Laikykite vėsioje vietoje.

Vartojimas

Užpilas vartojamas kaip priešuždegiminė priemonė peršalus ar esant infekcijoms ir siekiant sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti virškinimą. Užpilą galima vartoti kasdien – praskieskite 1 arbatinį šaukštelį užpilo 100 ml vandens ir retai gerkite. Galite įdėti šiek tiek medaus. Taip pat nepamirškite per dieną išgerti pakankamai vandens.

Ligų profilaktikai pakanka išgerti per dieną 100 ml paruošto gėrimo, tačiau jeigu vartojate jį gydymo tikslais, galite pakartoti tai 5–6 kartus per dieną.

Ši priemonė savo sudėtyje neturi jokių toksinų, turi stiprų priešmikrobinį poveikį, padeda esant alergijai nuo insulino, mažina cholesterolį kraujyje. Taip pat sureguliuoja organizmo rūgštingumą, virškinamojo trakto darbą, naikina grybelį. Ilgainiui vartojant užpilą didėja energijos gamyba, protinis ir raumenų darbingumas.

Medžių grybas (pintis) – jūsų figūros draugas

Lapuočių medžių grybas, kitaip dar vadinamas pintimi, yra plačiai paplitęs Rusijoje. Jį perka kitos šalys, o Japonijoje šis grybas naudojamas kaip pagrindinė priemonė, įeinanti į brangių, lieknėjimui skirtų, preparatų sudėtį.

Pintis didžiąja dalimi sudaryta iš baltymų, savo sudėtyje turi gausybę aminorūgščių ir polisacharidų, kurie teigiamai veikia kepenis. O tokio poveikio, kurį sukelia lapuočių pintis, negali sukelti nei viena dieta, nei vienas lieknėjimui skirtas preparatas, nes jie visi skatina jau susiformavusios riebalų masės skaldymą. Tačiau vos nustojame preparatą vartoti, riebalų masė ima sugrįžti. Specifinė pinties sudėtis įgalina kepenis dirbti taip, kad ima keistis medžiagų apykaita – taip pašalinami pertekliniai riebalai.

Pinties užpilas

Užpilą pasigaminti labai paprasta – tereikia 30 g pinties užpilti 1,5 stiklinės vandens. Iki ryto pintis išbrinks, tada ją reikia išimti iš vandens ir susmulkinti, sudėti į termosą ir užpilti tuo pačiu vandeniu, papildomai įpilti stiklinę karšto vandens. Palikite pastovėti 12 val., po to nukoškite. Užpilas paruoštas! Vartokite jį mažomis porcijomis 30 min. prieš valgį.

Pintį galima užpilti pakartotinai, bet ne daugiau nei 2 kartus. Vartokite užpilą kasdien, darydami nedideles pertraukas, kad organizmas nepriprastų. Pripratus lieknėjimas nebevyksta taip sparčiai arba gali visai nutrūkti.

Laura Šakirovaitė

Taip pat skaitykite: