,

Tarptautinės muziejų dienos proga: 7 virtualūs turai po Lietuvos muziejus

Lietuvoje gausu įdomių ir interaktyvių muziejų, tačiau aplankyti juos visus dažnai tiesiog nepakanka laiko. Jei degate noru išvysti naujas parodas, tačiau nenorite gaišti laiko kelionei – pasinaudokite Lietuvos muziejų siūloma galimybe virtualiai susipažinti su eksponatais ar pasižvalgyti po teritorijas.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas teigia, kad virtualūs turai po muziejus gali tapti ne tik puikiu laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir edukacine priemone moksleiviams. Tarptautinės muziejų dienos proga, specialistas pristato populiariausių Lietuvos muziejų ir parodų virtualius turus bei jų technologines galimybes.

Palangos gintaro muziejus siūlo interaktyvų dviejų dalių virtualų turą po rūmų sales ir gintaro inkliuzų ekspozicijas. Pirmoje turo dalyje lankytojus lydi gido pasakojai su įdomiais faktais, turistai gali 360 laipsnių kampu pasižvalgyti po grafų Tiškevičių rūmų menes, pasigrožėti autentiškomis detalėmis, meno kūriniais ir susipažinti su rūmuose gyvenusiomis asmenybėmis. Antroje turo dalyje gidas pasakoja apie gintaro kilmę, rūšis, formavimosi procesus ir panaudojimą. Virtualioje muziejaus ekskursijoje galite apsilankyti čia.

Klaipėdos laikrodžių muziejus, pagal specifiką laikomas vienu retesnių muziejų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, kviečia pakeliauti laiko labirintais virtualiame ture. Lankytojai, vedami žaismingo gido pasakojimo, sužinos, kaip saulė, vanduo ir ugnis gelbsti matuojant laiką bei kokiais įrenginiais buvo skaičiuojamas laikas. Muziejus siūlo galimybę tapti nuotolinės pamokos dalimi – virtualiai prisijungti prie įvairaus amžiaus vaikų pamokos ir papildyti mokomąjį turinį įdomiais pasakojimais bei praktinėmis užduotimis. Virtualų turą rasite čia.

Vytauto Didžiojo karo muziejus yra vienas seniausių Lietuvos muziejų, kuris kviečia aplankyti nuolat atnaujinamas ekspozicijas ir parodas virtualiai. Parodos lankytojai neišeidami iš namų gali dalyvauti nuotoliniame ture su detaliais aprašymais ir įdomiu įgarsinimu. Turistams suteikiama galimybė virtualiai susipažinti su Lietuvos ir pasaulio karyba nuo seniausių laikų. Aplankyti muziejų virtualiu būdu galite čia.

Valdovų rūmų virtualiame muziejuje galima apžiūrėti net 4 nuolatines ekspozicijas ir daugybę eksponatų, pristatančių šios istorinės rezidencijos funkcijas. Čia lankytojai ras panoramines aukštos kokybes nuotraukas, detalius aprašymus ir tematinį muzikinį toną, nukelianti į praeitį. Ekrano apačioje esantys valdymo mygtukai leidžia priartinti arba nutolinti vaizdus, rodyklės padeda valdyti matomą vaizdą ekrane. Svetainėje esantys įrankiai taip pat leidžia nutildyti garsą, peržiūrėti aukšto planą, ir užtikrina galimybę dalintis informacija su draugais. Virtualų turą rasite čia.

Lietuvos liaudies buities muziejus – vienas svarbiausių kultūrinio turizmo objektų Lietuvoje lankytojams prieinamas ir virtualiuoju būdu. Nuotolinis turas veikia lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis. Taip pat ten galima rasti daugybę informacijos, nuotraukų, atskirų ekspozicijų objektų su jų pavadinimais ir išsamiais aprašymais, garso bei vaizdo medžiaga. Virtuali ekskursija po sodybas sukurta su 3D virtualia projekcija. Ji suteikia galimybę nuotoliniu būdu aplankyti sodybas iš bet kurio pasaulio kampelio. 3D virtuali aplinka tiksliai atspindi tikrovėje egzistuojančias erdves ir objektus muziejaus ekspozicijose. Lankytojai turo metu gali klausytis tematinio muzikinio fono – lietuvių liaudies dainų. Muziejų virtualiai galite aplankyti čia.

Lietuvos aviacijos muziejaus plotas siekia 4700 kvadratinių metrų, o muziejaus fonduose saugoma virš 20 tūkst. eksponatų. Virtualus turas siūlo apsilankyti ir apsižvalgyti ne tik po gausią aviacijos muziejaus ekspoziciją, bet nukeliauti į garsiųjų lakūnų S. Dariaus bei S. Girėno gimtines. Čia galėsite pamatyti ir muziejaus pasididžiavimą – lietuviškus sklandytuvus. Dalyvauti virtualiame ture ir „paskraidyti“ po skirtingas ekspozicijų erdves galite čia.

Nuotoliniu būdu galite aplankyti ir šiuolaikinius muziejus, kaip „MO muziejus“. Lankytojai kviečiami apsilankyti virtualiuose turuose po įvairias parodas. Čia galima rasti kūrinių aprašymus lietuvių ir anglų kalbomis bei vaizdinę medžiagą. Prie kiekvieno eksponato pateikiama išsami informacija, o rodomi eksponatai itin aukštos kokybės, tad virtuali patirtis bus nepamirštama. Čia veikia ir specialūs e. gidai, kurie pasakoja apie menininkus bei jų kūrinius. Siūlomus virtualius turus rasite čia.

Taip pat skaitykite: