Odos vėžio pirmieji požymiai ir simptomai

Onkologinės ligos ir vėžiniai susirgimai yra viena baisiausių diagnozių, ką gali išgirsti žmogus. Ypač svarbu tokią ligą diagnozuoti ir pastebėti kuo ankstyvesnėje stadijoje, kadangi jai vystantis – jos išgydymas ar suvaldymas darosi vis sudėtingesni. Savęs stebėjimas gali padėti užkirsti kelią ligos vystymuisi ir padėti pastebėti ją dar labai ankstyvoje stadijoje. Pasižiūrėkime į tai, kokie yra pirmieji odos vėžio simptomai bei požymiai ir ką daryti juos pastebėjus.

Dažniausi odos vėžio simptomai

Pirmiausiai reikėtų suprasti, kad odos vėžys turi ne vieną porūšį ir tipą, iš kurių populiariausias yra melanoma. Dėl to tik kvalifikuoti specialistai, atlikę tyrimus ir įvertinę informaciją gali skelbti tokią diagnozę.

Pirmasis ir turbūt geriausiai žinomas indikatorius yra besikeičiantys ar augantys piktybiniai apgamai. Internete yra daug informacijos apie apgamų ABCDE – anglų kalbos abėcėlės principu sudarytus kriterijus, kurių stebėjimas leidžia identifikuoti pavojingus, vėžį indikuoti galinčius apgamus, dėl kurių verta kreiptis.

Ne melanomos tipo odos vėžį gali skelbti ir keistos odos ataugos ar uždegimai, kurie niekaip nepareina. Odos vėžys gali pasireikšti ir kaip bėrimas ar net kitokios spalvos ar tekstūros plėmas ant odos, ne itin kietas gumbas, mazgelis. Trumpiau tariant, beveik bet kurios rūšies odos vėžį signalizuoja nepageidaujami, nemalonūs, skausmingi, staigūs ar niekaip nepraeinantys odos pokyčiai.

Kaip pastebėti odos vėžio simptomus ir kada dėl jų kreiptis?

Natūralu, kad naujai atsiradusias žaizdas, bėrimus ar kitas odos problemas pastebėsite greitai. Tačiau ką daryti, jeigu odos vėžys progresuoja ir atsiranda lėtai?

Reguliarios ir pastovios odos apžiūros yra ko gero efektyviausias būdas. Kartą į du-tris mėnesius verta nuodugniai apžiūrėti savo kūną, ypač po to, jeigu ilgai praleidote po saule – atostogavote šiltuose kraštuose, dirbote lauke vasarą ir t.t..

Jeigu pastebite kažką netikėto arba nepraeina tam tikros odos problemos, neverta delsti, reikia kreiptis į profesionalius dermatologus. Nuodugnios apžiūros metu galima atmesti tokią riziką, skirti tyrimus visiškam atmetimui arba net diagnozuoti susirgimą ankstyvoje stadijoje tam, kad gydymo sėkmingumo tikimybė būtų pati aukščiausia!

Taip pat skaitykite: