,

Vasario mėnesio knygų naujienos

Vasaris – literatūrinis mėnuo, kurio pabaigą vainikuoja Vilniaus knygų mugė. Taigi, literatūrinį mėnesį skaitytojų laukia ypač stiprios grožinės ir lietuvių literatūros naujienos! 

S. Leonard „Ponia Kiuri ir svajonių galia“

Pristatome romanų seriją apie moteris, kurių asmenybės amžiams įkvėps ateinančias kartas. Šios moterys – aistringos ir maištingos menininkės, talentingos verslininkės, genialių vyrų mūzos, o jų istorijos – tai pasakojimai apie meilę, ambicijas, svajones, tragedijas ir tikrą gyvenimą, kuris užburia labiau nei knygos.

Reikia įsivaizduoti savo svajonių gyvenimą, o tada tą svajonę paversti tikrove.

Marija Sklodovska-Kiuri

Būtų sunku rasti žmogų, kuris nėra apie ją girdėjęs. Tai moteris, kurios pasiekimų sąrašas itin įspūdingas: kartu su vyru ji atrado cheminį elementą radį, ji yra pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, ir vienintelis žmogus, pelnęs dvi Nobelio premijas skirtingose srityse. Ši knyga ne tik apie garsiosios mokslininkės Marijos Kiuri pasiekimus, bet ir apie jos gyvenimą – sunkų, kartais neteisingą, tačiau vis dėlto gražų. Mokslininkė, maištautoja, mylimoji – ši nepaprasta moteris užsibrėžė tikslą pakeisti pasaulį ir jį pasiekė.

Marija Sklodovska nuo mažens svajojo vieną dieną ištrūkti mokytis iš rusų engiamos Lenkijos. Po dvidešimties metų jos svajonė pagaliau išsipildo: Marijai leidžiama studijuoti Sorbonoje. Bet dėl to jai tenka įnirtingai kovoti, nes XIX a. pabaigoje mokslo pasaulis moterų nepripažįsta. Tačiau Marija žino, ko nori. Nepaisydama visuotinio priešiškumo drąsiai neria į mokslinius tyrimus ir kartu į gyvenimo verpetą. Pažintis su žaviu fiziku Pjeru Kiuri jai suteikia gyvenimo pilnatvę. Pjeras tampa jos didžiąja meile, kurios ji yra verta. Abu su vyru jiedu pasiekia neįtikėtinų aukštumų. Bet už tai brangiai sumoka – Marija nė nenutuokia apie tragiškus jos daliai skirtus likimo smūgius.

Ž. Petrauskaitė – Taranda „Gulago bėgliai“

Lietuviai, ištrūkę iš sovietų lagerių

Tikri įvykiai, veiksmas, netikėti gyvenimo posūkiai

500 KILOMETRŲ PER TAIGĄ PĖSČIOMIS / PASIRINKIMAS: BĖGTI ARBA MIRTI / ŠACHTOS TUNELIU – KARIAUTI UŽ LIETUVOS LAISVĘ / GULAGO PAMATUS SU DREBINUSIO SUKILIMO PĖDSAKAIS / DVIGUBAS PABĖGIMAS

Penkios lietuvių išsiveržimo iš sovietinio Gulago istorijos, artimos įtempto veiksmo filmo scenarijui. Ir… jose viskas tikra!

Pabėgimai iš deportacijos vietų, priverstinio darbo stovyklų, sukilimai ypatinguosiuose lageriuose – nedaug kam žinoma lietuvių pasipriešinimo sovietinei Gulago sistemai pusė. Išsiverždami iš itin griežtai saugomų įkalinimo zonų, rizikuodami savo gyvybėmis, vykdami į gimtinę be dokumentų šie žmonės siekė ne asmeninės laisvės, o turėjo tikslą grįžti ir kovoti dėl okupuotos Lietuvos nepriklausomybės. Knygos herojai apie šį savo jaunystės epizodą kalba be patetikos, gyvai, su įdomiomis detalėmis ir pastebėjimais.

Knygos atsiradimą inspiravo LRT dokumentinių filmų ciklas „Bėgliai“, scenarijaus autoriai – Paulius Kaupelis ir Saulius Bartkus, režisierius Andrius Bartkus.

Istoriko profesoriaus, akademiko Egidijaus Aleksandravičiaus įžvalgos apie lietuvio laisvės skonį ir kainą, sovietmečio traumas bei asmeninės pastangos svarbą.

G. Petronienė „Gerųjų žmonių šešėliai“

Psichoterapinės išpažintys ir esė

Pacientai psichoterapeutams kasdien išpažįsta paslaptis, kuriomis su niekuo nedrįsta pasidalyti. Jų klausymas virsta privilegija. Paslaptys leidžia pažvelgti iš užkulisių, todėl kaukės tampa visiškai nebeįdomios. O kai kada jos padeda kurti tekstus, atsirasti tam, kas ilgai tūno slapčiausioje kertėje…

Psichoterapeutės Genovaitės Petronienės knygoje „Gerųjų žmonių šešėliai“ meistriškai ir subtiliai kuriamas psichologinis dvasios liga sergančiojo portretas, jo neschematizuojant, o priešingai, paverčiant trumpu, grakščiu ir, svarbiausia, įtaigiu prozos kūriniu. Sykiu tai ir tikslus mūsų laikų, įvairiomis formomis žalojančių žmogiškąjį unikalumą, atvaizdas. Tad būsimo šios knygos skaitytojo smalsumas ne vien sužadinamas ir provokuojamas. Jam tarsi leidžiama pažvelgti į žmogaus dvasios slėpinius, ten, kur dažniausiai dėl pačiam nepaaiškinamų priežasčių labiausiai gelia ir skauda. Tai labai šiuolaikiška ir empatiška knyga, padedanti susivokti, pamatyti savo bruožus kitame, galimas daiktas, labiau kenčiančiame. Julius Keleras

G. Petronienės tekstai epizodiškai atskleidžia įvairių žmonių gyvenimo vingius – tai paremta psichoterapeutės, psichologės darbo patirtimi. Čia atsiveria įdomūs personažai su savo sudėtingomis, vis kitokiomis gyvenimo aplinkybėmis, prieštaringais santykiais su aplinka. Autorė daug nekomentuodama ir, neprimesdama savo požiūrio, parodo žmonių psichologiją, jų vidines problemas. O esė autorė jau kai ką apibendrina, daro išvadas, kalba kaip gydytoja. Laimantas Jonušys

„Gerųjų žmonių šešėliai“ – knyga sudaryta iš trijų rūšių tekstų – klientų išpažinčių, asmeninių kūrybinių impresijų ir atskiras išpažintis bei impresijas apjungiančių refleksijų – esė. Išpažintys ir impresijos panardina į jausmų tirštumą, gyvenimo detales, o refleksijos suteikia mokslinių žinių ir atskleidžia analizės gylį.

Iliustruojamos ir nagrinėjamos temos – depresyvumas, obsesija, paranoja, psichopatija, narcisizmas, mazochizmas, beprotybė, paauglystė, vienatvė, meilės priklausomybė, jautrumas, kūrybiškumas.

Knygoje rasite ir juodojo humoro, ir skausmo, ir įkvepiančių pasakojimų.

Genovaitė Petronienė – profesionali psichologė, jau 25 metus konsultuojanti žmones, mokanti, nuolat vedanti radijo laidas, matoma žiniasklaidoje bei internete, parašiusi 5 grožines ir 2 psichologines knygas. Bet svarbiausia – tai kūrybiška moteris, keliautoja, medituotoja ir nerimastinga siela.

R. Cialdini „Įtakos galia“

Dar niekada nebuvo taip svarbu žinoti, kaip atsispirti įtakai ir daryti ją kitiems. Šiais gausėjančios informacijos ir didėjančio gyvenimo tempo laikais vis dažniau sprendimus turime priimti itin greitai – neretai automatiškai ar pasikliaudami kitų žmonių patarimais. O tai atveria daugybę galimybių daryti įtaką, ir nebūtinai savo naudai.

Perskaitę šią knygą, negalėsite taip paprastai pasiduoti kitų žmonių įtakai ir būsite sąmoningesni. Autorius puikiai atskleidžia kiekvieną dieną mus veikiančius įtakos principus pateikdamas paprastų pavyzdžių ir subtilių šių principų taikymo niuansų.

Jeigu skaitydami knygą norėsite neigti įtakos galią Jūsų elgesiui, vadinasi, ši knyga ir parašyta Jums. Skaitykite dar kartą!

Kšištof Zmitrovič, „OVC Consulting” konsultantas

Dr. Robert Cialdini yra įtakos ir įtikinimo srities tyrinėtojas ir ekspertas. Jo 35 metai tikslios, faktais paremtos paieškos kartu su 3 metų studijų programa apie tai, kas priverčia žmones pakeisti savo elgesį, išsiplėtojo į be galo įtakingą knygą.

Ši knyga apie tyčia ar netyčia daromą įtaką ir apie tai, kaip jai pasipriešinti. Knygoje daug konkrečių pavyzdžių, kaip žinant tam tikrus mygtukus galima daryti rimtą poveikį žmonių elgesiui. Pagrindinis autoriaus tikslas – išsiaiškinti, kokie veiksniai priverčia vieną žmogų pasakyti „taip” kitam. Išskiriami šeši įtakos ginklai: tai grįžtamumas, įsipareigojimas ir nuoseklumas, socialinis įrodymas, mėgstamumas, autoritetas ir stokos principas.

Robertas B. Cialdini yra Arizonos universiteto psichologijos ir rinkodaros profesorius, taip pat organizacijos „Influence at Work” prezidentas. Šios tarptautiniu konsultavimu, strateginiu planavimu ir mokymais užsiimančios organizcijos veikla ir paremta 6 įtakos principais.

Popiežius Pranciškus, A. Ivereigh „Nesiliaukime svajoję“

NEW YORK TIMES BESTSELERIS

„Gyvenimo išbandymuose atskleidžiate savo širdį: parodote, ar ji tvirta, ar gailestinga, didelė ar maža. Įprastais laikais gyvename kasdieniškai, nereikia atsiskleisti. Šypsomės, viską darome teisingai, gyvename nekritikuojami, net nepasirodome, kokie esame iš tikrųjų. Tačiau užklupus krizei būna priešingai. Tuomet tenka rinktis. O renkantis atsiskleidžia širdis.”

Knygoje „Nesiliaukime svajoję” popiežius Pranciškus dalinasi savo asmeniniais išgyvenimais ir atvirai pasakoja, kaip smarkiai jį pakeitė trys jo paties gyvenimo krizės. Jo nuomone, sunkumai gyvenime ar krizės suteikia mums pasirinkimą, ir jei turime drąsos keistis, iš krizės galime išbristi geresni, nei buvome.

Popiežius Pranciškus kandžiai kritikuoja dabartinę krizę sukėlusias sistemas ir ideologijas, kalbėdamas apie pasaulinę ekonomiką, kai siekiama tik pelno, nesirūpinama žmonėmis ir kenkiama aplinkai, taip pat apie politikus, kurstančius žmonių baimę ir pasinaudojančius tuo, kad padidintų savo galią.

Jis taip pat pateikia daug išmintingų ir taiklių minčių apie netradicinio mąstymo vertę, kodėl turime smarkiai sustiprinti moterų lyderystę Bažnyčioje ir visoje visuomenėje, pasakoja, ką sužinojo Buenos Airių gatvėse vaikščiodamas su šiukšlių rinkėjais ir dar daug dalykų.

R. Šerelytė „Lobis“

7–11 m. vaikams

Kas gi slepiasi toje paslaptingoje dėžutėje ir kodėl svarbu ją surasti? Ar todėl, kad lobio ieškoti ne tik smagu, bet ir pavojinga?

Šaunioji ketveriukė – Austėja, Martynas, Augustas ir Rytė – ieškodama lobio patiria įvairių nuotykių. Jų laukia išbandymai ir netikėtai atskleistos paslaptys. Gamta vaikams šelmiškai merkia akį ir krečia pokštus. Senelių sodyba, varlės ir salamandros, ežeras ir miškas – visur pilna netikėtumų.
Nuotykiai dažnai liudija paprastą tiesą: draugą pažinsi nelaimėje. O lobį surandi visai ne ten, kur tikėjaisi. Bet dėl to jis ne mažiau svarbus.

Šios knygos įkvėpimu tapo scenarijus filmui „Lobis”, kurį režisavo Agnė Marcinkevičiūtė

„Lobis”:

  • Įtraukianti nuotykinė istorija
  • Moko vertinti draugystę ir suprasti kitus
  • Ugdo kalbos jausmą ir turtina žodyną

Renata Šerelytė rašo tiek vaikams, paaugliams, tiek suaugusiesiems. Jau savarankiškai skaitantiems vaikams ji yra parašiusi nuotykių kupiną pasakų seriją „Krakatukų pievelė”. Už kūrybą autorė yra pelniusi įvairiausių apdovanojimų, o jos knygos ne kartą pateko į „Metų knygos rinkimus”.

Knygos dailininkė Irmina Dūdėnienė lydi jau ne vieną Renatos Šerelytės knygą, ji iliustravo ir pasakų seriją „Krakatukų pievelė”.

E. Daciūtė „Geriausia gimtadienio dovana“

4–8 m. vaikams

Ko norėtum gimtadieniui?

Ne taip lengva pasirinkti! Liuka suka galvą ir kamuojasi – nė vienas iš gausybės pasiūlymų ir patarimų nėra tas tikrasis… O gal vis dėlto galima rasti, kas pradžiugintų ir nustebintų? Ir ne tik ją.

Smagių užuominų ieškok šmaikščiose dailininkės Viktorijos Ežiukas iliustracijose!

„Geriausia gimtadienio dovana“:

  • Skirta besimokantiems skaityti, bet tiks ir jaunesniems.
  • Skatina daryti gerus darbus.
  • Padeda geriau suprasti save ir savo norų vertę.
  • Lavina vaizduotę ir kūrybiškumą.
  • Šmaikščios iliustracijos įtraukia į knygos turinį.

Evelina Daciūtė – žinomas vardas lietuvių vaikų literatūroje, ji yra išleidusi per dešimt knygų vaikams ir suaugusiesiems. Žinomiausia – paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“, taip pat skaitytojų pamėgtas poezijos vaikams rinkinys „Paslapčiausia paslaptis“, dvi „Skaitau pats“ serijos knygelės.

Iliustruotoja ir komiksų kūrėja Viktorija Ežiukas iliustravo jau antrą Evelinos Daciūtės knygą, pirmoji – „Kas pažįsta Šmikį Bilbą“.

Ž. Labutė „Rašymo užduotys 6-7 m. vaikams“

Atsivertę šią knygelę vaikai pasiners į nuostabų raidžių pasaulį: pažins visas lietuvių kalbos abėcėlės raides, lavins ranką ir mokysis dailyraščio. Kiekviename puslapyje jie ras po skirtingą objektą, kurį turės atpažinti ir įvardinti.

Užduočių knyga tinkama 6–7 metų vaikų rašymo įgūdžiams lavinti, taip pat pedagogams kaip papildoma mokomoji priemonė.

Šią ugdomąją knygą parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė, edukologė Živilė Labutė.

  • Rašymo užduotys 6–7 metų vaikams:
  • Supažindina su lietuvių kalbos abėcėle
  • Lavina rašymo įgūdžius
  • Moko sutelkti dėmesį, ugdo kruopštumą
  • Lavina smulkiąją motoriką

Taip pat skaitykite: