,

Ar žinojote, kad atkurti bedantį žandikaulį reikalingi vos 4 implantai?

Dantų netekimą gali lemti įvairios priežastys, o viena pagrindinių – senėjimo procesas. Dažniausiai ši problema, sukelianti ne tik fizinių, bet ir socialinių nepatogumų, sprendžiama plokštelių pagalba arba renkantis chirurginį būdą – implantavimą.

Anot UAB „Megagen Baltics“ vadovės Monikos Garolytės, senatvėje netekus visų dantų, būtent implantai senjorams yra patogiausias būdas susigrąžinti plačią šypseną ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

Implantavimas nelygu protezavimui

Dantų implantas yra titaninis varžtelis, kuris chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį iškritusio ar pašalinto danties vietoje. Tokiu būdu yra pakeičiama danties šaknis. M. Garolytė pastebi, kad yra manančių, jog vienas implantas yra skirtas pakeisti vos vieną dantį, tačiau tai netiesa. Bene pažangiausia šiuo metu taikoma technologija leidžia greitai ir neskausmingai atkurti visus prarastus dantis vos su keturiais dantų implantais.

„Implantologija yra tiek pažengusi, kad šiuo metu pacientams siūloma galimybė visus žandikaulio dantis atkurti ant vos keturių implantų ir jie puikiausiai funkcionuos, – teigia moteris ir atkreipia dėmesį, kad implantavimo procesas susideda iš dviejų etapų. – Yra klaidingai manančių, kad implantas yra visas dantis, tačiau tai nėra tiesa. Procesas susideda iš dviejų etapų. Pirmiausia, yra chirurginė dalis, kai įsriegiamas implantas, o antroji – protezavimas. Būna, kad pacientai tikisi, jog atlikus implantavimą jau galės džiaugtis gražiais dantimis, tačiau tai tik pradžia.“

Tiesa, ši technologija, kai ant vos 4 implantų galima atkurti visus viršutinio arba apatinio žandikaulio dantis, taikoma tuomet, kai burnoje nėra likusių natūralių dantų, todėl dažniausiai ji rekomenduojama ir atliekama senjorams.

Implante esantys kalcio jonai paspartina gijimą

Moteris pažymi, jog protezavimas yra atliekamas po implanto prigijimo bei sugijus minkštiesiems audiniams, o baimintis, kad laukiant protezų liksite be dantų, tikrai nereikia.

„Jei nusprendėte atkurti visus prarastus dantis, o prieš atliekant implantavimą nešiojote plokštelę, ją galėsite ir toliau nešioti tol, kol bus atliktas protezavimas. Jei dėl kažkokių priežasčių jos neturėjote, tuomet gydytojai jums pasiūlys laikiną protezą, kad galėtumėte kramtyti, šypsotis“, – pasakoja M. Garolytė.

Kiek laiko reiks laukti, kol bus atlikta protezavimo procedūra, priklauso nuo daugybės priežasčių ir yra labai individualu.

„Gijimas visiems užtrunka labai skirtingai ir priklauso nuo žandikaulio, implantų sistemos bei kitų dalykų, – vardija M. Garolytė. – Pavyzdžiui, „Megagen“ implantai yra vieninteliai Lietuvoje, padengti kalcio jonais, kurie aktyvuoja kaule esantį kalcį ir paspartina gijimą, todėl laukti, kol bus uždėtas protezas, reikia trumpiau.“

Bedančių žandikaulių atkūrimas

Implantavimas atliekamas įsriegiant po keturis implantus į viršutinį ir apatinį žandikaulius. Esant poreikiui, prie jų tvirtinami laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami naujais nuolatiniais dantimis.

„Kai kalbame apie bedančio žandikaulio implantavimą, nesvarbu, ar tai būtų viršutinis, ar apatinis žandikaulis – procedūra yra neskausminga ir netrunka ilgai, todėl senjorai gali jaustis patogiai. Nors viršutiniame žandikaulyje kaulas yra minkštesnis, o apatiniame – kietesnis ir įprastai patogiau procedūrą atlikti jame, „Megagen“ implantų sistemai tai nėra svarbu“, – pažymi M. Garolytė ir ragina nedelsti susigrąžinti sveiką šypseną.

Išimamų dantų protezų nerekomenduoja

Dar vienas populiarus dantų netekimo gydymo būdas – išimami protezai, kitaip vadinami plokštelėmis, tačiau, anot M. Garolytės, tai nėra patogu.

„Dantų plokštelės neretai sukelia papildomų problemų. Pavyzdžiui, senjorai bijo valgyti kartu su kitais, nes nerimauja, kad iškris plokštelė. Jie vengia kieto maisto arba jį ryja nekramtydami, o tai gali lemti ir virškinimo, sveikatos problemas. Tai itin nepatogus dalykas“, – tvirtina moteris ir priduria, kad yra pacientų, kurie pasakoja, jog grįžę namo pirmiausia ne nusiauna batus, o išsiima plokštelę.

M. Garolytė atkreipia dėmesį, kad plastikinės, gomurinės plokštelės nėra patogios ir dėl to, kad gomuryje yra daug receptorių, todėl įsidėjus tokią plokštelę, gali būti nejaučiamas skonis.

„Kai kalbame apie bedančių žandikaulių atkūrimą vos 4 implantais, kalbame apie neišimamą protezą, kuris tarnauja, kaip natūralūs dantys. Tai absoliučiai keičia įpročius, gyvenimą, šypseną, maisto pasirinkimus“, – tvirtina M. Garolytė.

Taip pat skaitykite: