,

Paskelbti konkurso „Metų senjoro rinkimai 2021“ nugalėtojai

Šiandien, spalio 7 d., paaiškėjo mėnesį trukusio konkurso „Metų senjoro rinkimai 2021“ kategorijų nugalėtojai bei paskelbta, kam atiteko „Metų senjoro 2021“ titulas. „Metų senjore 2021“ išrinkta 75-erių Jūratė-Stasė Bartkuvienė iš Kauno, kuri drąsiai vadina save senjore sveikuole.

Dėl Metų senjoro titulo varžėsi 70 senjorų

Spalį, minint Senjorų mėnesį, nemokamas žurnalas aktyviems senjorams „60+“ jau antrus metus iš eilės kvietė dalyvauti konkurse „Metų senjoro rinkimai 2021“.

Rinkimuose šiemet viso varžėsi 70 senjorų: 8 – „Metų inovatyviausio“ kategorijoje, 14 – dėl „Metų sveikuolio“ vardo, 38 – „Metų veikliausio“ ir 10 „Metų tvariausio“ kategorijose. Į finalą pateko dvylika senjorų, iš kurių visuomenei gerai pažįstami komisijos nariai –  LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas, aktorė ir laidos „Amžius ne riba vedėja“ Larisa Kalpokaitė bei „Metų senjorė 2020“ Ona Sakalauskienė – išrinko penkis nugalėtojus.

Komisijos nariai: garbaus amžiaus bijoti nereikia

Komisijos narė, „Metų senjorė 2020“ Ona Sakalauskienė atskleidžia, kad išrinkti nugalėtojus visgi lengva nebuvo. „Visi konkurso dalyviai nuostabūs ir įkvepiantys, todėl nuspręsti, kas nugalėjo, išties nebuvo paprasta. Tačiau labai smagu, kad šiemet rinkimai sulaukė ne mažesnio susidomėjimo nei pernai, o aš esu laiminga galėdama savo titulą perleisti to tikrai nusipelniusiai senjorei Jūratei-Stasei“, – džiaugiasi O. Sakalauskienė.

Jai antrina ir kita komisijos narė – aktorė, laidos „Amžius ne riba“ vedėja Larisa Kalpokaitė.

„Visi konkurse dalyvavę senjorai yra skirtingai nuostabūs ir nusipelnę mūsų simpatijų. Asmeniniai jų pavyzdžiai įrodo, kad garbaus amžiaus tikrai nereikia bijoti, nes tai ne kliūtis gyventi aktyvų ir spalvingą gyvenimą. Netgi priešingai – tai puikiausias laikas puoselėti savo pomėgius ir mėgautis kiekviena diena“, – tvirtina L. Kalpokaitė.

Komisijos nariai. 60+ koliažas

LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas teigia, kad Jūratė-Stasė yra pavydėtinas pavyzdys bei linki jai išlikti tokia energinga ir sveika.

„Net pavydas mane suėmė skaitant apie Jūratės pasiekimus. Labai sveikintina, kad būdama 75-erių metų ji sugeba išlaikyti kūną stiprų, lankstų bei energingą. Vadinasi, jos energijos atsargos yra labai geros. Žmogaus energijos atsargos ir apsprendžia, kiek mes gyvybingi ir kiek ilgai gyvensime. Kol mūsų ląstelės gamina daug energijos, tol žmogus yra sveikas. Todėl noriu Jūratei-Stasei palinkėti ir toliau būti energingai bei sveikai“, – teigia A. Unikauskas.

„Metų senjore 2021“ tapusi Jūratė: rytas prasideda nuo stovėjimo ant galvos

Sužinojusi apie savo laimėjimą, ponia Jūratė-Stasė labai nustebo ir teigė, kad šio laimėjimo ji nesitikėjo. Moteris net susigraudino. „Aš net užpildžiusi anketą gailėjausi, nemėgstu girtis ir viešintis, galvojau, kam man to reikia. Esu sovietinio auklėjimo, man neįprasta garsiai kalbėti apie save“, – kalbėjo nugalėtoja.

„Metų senjore 2021“ tapusi Jūratė teigia, kad kiekvieną rytą pradeda nuo stovėjimo ant galvos, jogos pratimų ir šalto dušo, o tuomet, atlikusi visas grožio procedūras, kaip pati sako, pasibalnoja savo žirgą – dviratuką – ir lekia gyventi įvykių kupino gyvenimo, kuris jai atrodo nuostabus.

„Juk yra tiek veiklos – senjoras tu ar ne – gyvenk ir džiaukis, o svarbiausia – rūpinkis savo sveikata. Esu tremtinė ir juokauju: gal dėl to taip mėgstu keliones, nes keliauti pradėjau nuo 3-ejų metų. Teko išbraidyti Sibiro sniegynus, kurie užgrūdino kūną, sielą ir išmokė branginti gyvenimą. Linkiu visiems ir kiekvienam atrasti laimę judėti ir rūpintis savo sveikata. Nejudant kūnas rūdija“, – tikina „Metų senjore 2021“ tapusi Jūratė-Stasė.

Konkurso nugalėtoja Jūratė-Stasė papuoš gruodžio mėnesio „60+“ žurnalo, skirto senjorams, viršelį.

Paskelbti kategorijų nugalėtojai

Išrinkti ir veikliausio, tvariausio, inovatyviausio senjoro bei metų sveikuolio titulai

„60+“ žurnalo senjorams redaktorė Laura Balčiūtė pastebi, kad šiemet, kaip ir pernai, populiariausia kategorija išliko „Metų veikliausias“, tačiau pamažu vis daugiau senjorų išbando savo jėgas ir kitose. Šiemet buvo pristatyta ir nauja kategorija „Metų tvariausias“.

L. Balčiūtė džiaugiasi, kad senjorai į rinkimus registruojasi ne tik patys, bet juos palaiko, skatina ar už juos netgi užpildo anketą ir artimieji bei kolegos. „Smagu, kad įvertinimo nusipelniusius senjorus pastebi ir aplinkiniai – vis daugiau jų kandidatūrų teikia organizacijos, kuriose jie veikia, taip pat vaikai ir anūkai“, – pasakoja moteris.

„60+“ žurnalo redaktorė Laura Balčiūtė

Jadvyga Vida Žilinskienė

Metų veikliausia senjorė – Jadvyga Vida Žilinskienė

Šiandien 94-erių moterį dar galima sutikti Gražutės regioninio parko Lankytojų centre, kuriame randamas ir jos „Jūrų muziejus“. Čia ji kasdien su šypsena pasitinka lankytojus ir pristato savo gyvenimo kolekciją (rinktą nuo 1963 m.) iš daugiau nei 5 tūkstančius eksponatų. Muziejuje ji pasakoja apie organizmus, iš kurių gaminami vaistai, papuošalai, kurie pritaikomi buityje. Taip pat pristato eksponatus, kurie yra nuodingi, gali būti net mirtini. Moteris sako, kad jai labai praverčia per mokytojavimo metus sukaupta patirtis, todėl vaikai paprastai jos klausosi itin susidomėję.

Natalija Dzičkancienė

Metų inovatyviausia – Natalija Dzičkancienė

Senjorė aktyviai naudojasi socialiniu tinklu „Instagram“ ir jame turi beveik aštuonis šimtus sekėjų, o naudotis išmaniuoju telefonu ji skatina ir savo artimuosius.

„Man labai įdomu pasižiūrėti, kaip žmonės gyvena, ką veikia, kuo užsiima, kaip rengiasi, kokios yra mados. Internete galima labai daug ko išmokti. Aš daug kam siūliau: „Įsigykite išmaniuosius telefonus, juk nieko nematote, kas vyksta pasaulyje.“ Taip pat mėgstu sekti politines naujienas, kartais ir kažką pakomentuoti, bet niekada nerašau įžeidžiančių komentarų, priešingai – atkreipiu dėmesį, kad įžeidinėti kitų negalima, net ir virtualioje erdvėje. Esu ir kelias smulkmenas virtuvei įsigijusi iš „Aliexpress“ programėlės“, – dalinasi senjorė.

Ramutė Kartavičienė

Metų sveikuolė – Ramutė Kartavičienė

Senjorė yra močiučių futbolo pradininkė Lietuvoje, FK „Sūduvos močiutės“ kapitonė, viena iš įkūrėjų. Dabar dar ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos Marijampolės filialo pirmininkė. „Nebijau jokių iššūkių. Gyvenimas pilnas netikėtumų ir nuotykių“, – tikina Ramutė.

Virginija Janušauskienė

Metų tvariausia – Virginija Janušauskienė

Virginija pakartotinai panaudoja įvairius butelius, plastikines maisto pakuotes, kartonines dėžes, kiaušinių dėklus, senus rūbus ir viską, ką randa ir gali pritaikyti.

„Panaudotų daiktų prikėlimas antram gyvenimui yra ne tik malonus laiko praleidimas, bet ir padeda mažiau šiukšlinti ir švariau gyventi. Kad mūsų anūkams bei proanūkiams išsaugotume kuo daugiau gamtos išteklių bei prisidėtume prie švaresnio jų gyvenimo būdo auklėjimo“, – įsitikinusi senjorė.

Specialus naujienų portalo „15min“ apdovanojimas atiteko Natalijai Dzičkancienei, kuri konkurso metu surinko daugiausiai skaitytojų simpatijų.

Nugalėtojų laukia prizai

Visų nugalėtojų laukia puikios rėmėjų dovanos – savaitgalio poilsis Šventojoje, sveikatos centre „Energetikas“ bei Centrinės Lietuvos kredito unijos (LKU) piniginiai prizai – 300 eurų skaitytojų favoritui ir kategorijų nugalėtojams bei 500 eurų „Metų senjorui 2021“, kuris papuoš ir gruodžio mėnesio „60+“ žurnalo viršelį, o „Eurovaistinė“ nugalėtojui dovanos vitaminų metams.

Renginį remia sveikatos priežiūros produktai „Abena“, Klausos centras „Audiomedika“, implantai „MegaGen“ ir licencijuota atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „Žaliasis taškas“.

Renginį globoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Taip pat skaitykite: