,

Citrina kvepiantys moliūgų sausainiai

Moliūgai priklauso seniausiai pasaulyje auginamų daržovių grupei, kurios rūšių – net keli šimtai! Šio aguročio istorija prasidėjo dar XIV amžiuje Meksikoje ir Peru, o tuometinių keliautojų atgabenta ir į Europą. Šiandien tautiečiai moliūgą tituluoja rudens karaliumi, nes kasmet ši ryškiaspalvė daržovė – pagrindinis rudens sezono patiekalų akcentas.

Moliūgai gali būti vartojami įvairiai, pavyzdžiui švieži ar virti, taip pat gali būti užšaldomi arba konservuojami. Šios daržovės puikiai tinka ir drebučiams, uogienėms, sirupams, tyrėms ruošti. Kviečiame pasigaminti ir kartu atrasti tinkamo sau skonio ir malonios valgyti tekstūros patiekalus iš moliūgo.

Dalinamės citrina kvepiančių moliūgų sausainių receptu.

Daugiau receptų rasite naujausiame „60+“ žurnalo numeryje!

Moliūgų sausainiai, kvepiantys citrina

Jums reikės:

  • apelsinų ir citrinų žievelių;
  • 1 kg cukraus;
  • 2 kg moliūgų;
  • 1 šaukšto citrinos rūgšties.

Gaminimas:

Supjaustykite moliūgą gabalėliais ir sudėkite į dubenį. Užpilkite cukrumi ir palaikykite 5 valandas ar per naktį. Vėliau nusunkite skystį – sirupą ir užvirinkite. Galite įberti patinkančių prieskonių. Tuomet šį karštą skystį užpilkite ant moliūgų. Po paros virkite šią tyrę kaip uogienę – ant mažos ugnies, kol moliūgai paskaidrės, bet neištiš. Tuomet moliūgai išgriebiami, nuvarvinami ir džiovinami orkaitėje.

Skanaus!

Parengė Viktorija Skutulienė

Taip pat skaitykite: