,

Grįžta „Metų senjoro rinkimai“: šiemet – net 6 nugalėtojai

Veiklūs, inovatyvūs, sveika ir tvaria gyvensena besidomintys senjorai jau antrus metus iš eilės kviečiami dalyvauti konkurse „Metų senjoro rinkimai 2021“. Šiemet bus apdovanoti net 6 dalyviai, o nugalėtojas papuoš žurnalo „60+“, skirto senjorams, viršelį.

Lietuvos senjorai – įkvepiantys 

Idėjos autorė, nemokamo žurnalo senjorams „60+“ redaktorė Laura Balčiūtė džiaugiasi, kad pernai vykę rinkimai sulaukė didžiulio susidomėjimo, o senjorai nepabūgo dalyvauti ir papasakoti visuomenei kaip ir kuo gyvena. 

„Lietuvos senjorai – įkvepiantys, nuostabūs žmonės, apie kuriuos norisi kalbėti garsiai. Nors neretai šie žmonės drovisi pasakoti apie save, jų gyvenimo istorijos, patirtys ir gyvenimo būdas sulaukus garbingo amžiaus yra puikus pavyzdys tiek bendraamžiams, tiek jaunajai kartai, todėl nei kiek nedvejojau, kad rinkimai turi vykti ir šiemet – senjorai išties nusipelno būti pastebėti ir įvertinti“, – pasakoja L. Balčiūtė ir priduria, kad būtent spalio mėnuo tam pats tinkamiausias, nes yra paskelbtas senjorų mėnesiu. 

Laura Balčiūtė. Lauryno Martinkaus nuotr.

Kad garbingo amžiaus žmonės yra įkvepiantis pavyzdys, Laurai antrina ir su jais dažnai susidurianti vaistininkė Jovita Aleknienė. „Žingsniuojantys, besigrūdinantys, valgantys subalansuotą maistą, skiriantys dėmesio ir išvaizdai, ir maloniems pomėgiams – tokie senjorai lankosi mūsų vaistinėse ir savo pavyzdžiu įkvepia kitus. Esame senjorams draugiška vaistinė ir džiaugiamės galėdami prisidėti prie jų geros savijautos“, – sako „Eurovaistinės“ specialistė.

REGISTRUOTIS RINKIMUOSE GALITE ČIA

Komisijos nariai – visuomenei gerai žinomi senjorai

Rinkimai vyks nuo rugsėjo 7 d., o spalio 7 d., senjorų mėnesį, bus išrinkti nugalėtojai. 

Nuo rugsėjo 7 d. iki rugsėjo 25 d. visi senjorai kviečiami pretenduoti į 4 kategorijas: „Metų veikliausias“, „Metų inovatyviausias“, „Metų sveikuolis“ ir „Metų tvariausias“. Registruotis vienoje iš kategorijų galite čia. Dvylika daugiausiai skaitytojų simpatijų surinkusių dalyvių pateks į antrąjį etapą – komisija, kurią sudaro gerai visuomenei žinomi senjorai, išrinks „Metų senjorą 2021“. 

„Metų senjoro rinkimai 2020“ nugalėtoja Ona Sakalauskienė, LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas bei aktorė Larisa Kalpokaitė nuspręs, kas iš skaitytojų atrinktų 12–os dalyvių tapo kategorijų nugalėtojais, o kam atiteks skaitytojų balso nulemtas prizas bei „Metų senjoro 2021“ titulas.

Komisijos nariai. 60+ koliažas

„Metų senjorė 2020“ Ona Sakalauskienė. Kristinos Sabaliauskaitės nuotr.

Brandus amžius – aukso

Vienas iš konkurso tikslų – padrąsinti visuomenę nebijoti senatvės, nes brandus amžius anaiptol nereiškia nuobodaus gyvenimo. To pavyzdys – pernai rinkimuose nugalėjusi 83 metų senjorė, Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) vadovė Ona Sakalauskienė.

Moteris teigia, kad šis įvertinimas jai asmeniškai suteikė galimybę dar plačiau skleisti žinią, jog senjorų gyvenimas gali būti pilnavertis, tačiau tam svarbu išsaugoti fizinį aktyvumą, intelektą, protines galimybes. 

„Kiekvienas žmogus nori būti pilnavertis ir aktyvus visais gyvenimo tarpsniais. Brandus amžius – tai aukso amžius. Žmogaus gyvenimo saulėlydį lyginu su gamta – kokie gražūs saulėlydžiai gamtoje, koks gražus brandus žmogaus amžius, jeigu jis prasmingas“, – lygina senjorė ir ragina nedvejoti atskleisti savo brandaus amžiaus istoriją dalyvaujant rinkimuose.

Prof. Alvydas Unikauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Senatvėje svarbu gyventi kokybiškai

LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas teigia, kad gyventi įdomų ir kokybišką gyvenimą senatvėje tikrai įmanoma – tereikia vadovautis keliais pagrindiniais principais.

„Ką reiškia kokybiškas gyvenimas? Tai  yra gera savijauta, pakankamas energijos kiekis ir aiškus protas. Daugiausia įtakos kokybiškai senatvei ir gerai savijautai žmogui, visų pirma, turi miegas. Labai svarbu eiti anksti miegoti, dienos metu senjorams pravartu ir snūstelėti. Tuomet jau galime kalbėti ir apie mitybą, judėjimą, ir, žinoma, bendravimą. Tai paprastos, tačiau labai svarbios kokybiško gyvenimo sąlygos“, – pataria vienas „Metų senjoro rinkimai 2021“ komisijos narių, profesorius Alvydas Unikauskas.

Konkurso nugalėtojų laukia prizai

Visų nugalėtojų laukia ir puikios rėmėjų dovanos – savaitgalio poilsis Šventojoje, sveikatos centre „Energetikas“ bei Centrinės Lietuvos kredito unijos (LKU) piniginiai prizai – 300 eurų skaitytojų favoritui ir kategorijų nugalėtojams bei 500 eurų „Metų senjorui 2021“, kuris papuoš ir gruodžio mėnesio „60+“ žurnalo viršelį, o „Eurovaistinė“ nugalėtojui dovanos vitaminų metams.

Renginį remia sveikatos priežiūros produktai „Abena“, Klausos centras „Audiomedika“, implantai „MegaGen“ ir licencijuota atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „Žaliasis taškas“. 

Renginį globoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

„Metų senjoro rinkimai 2021“ yra nemokamo žurnalo aktyviems senjorams „60+“ iniciatyva, kurios partneriai – naujienų portalas www.15min.lt. Iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir įvertinti tarp mūsų gyvenančius veiklius, inovatyvius bei sveika ir tvaria gyvensena besirūpinančius senjorus.

Taip pat skaitykite: