,

Nemokama eterinė televizija: jeigu vėjas nusuko anteną

Lietuvoje nemokamą eterinę televiziją žiūri apie 400 000 namų ūkių – ji ir toliau išlieka populiariausiu televizijos žiūrėjimo būdu Lietuvoje. Visgi televizijos signalo priėmimas ilgą laiką buvo pačių žiūrovų rūpestis, jiems patiems buvo palikta pasirūpinti tinkama antena, priedėliu, jungtimis. Kaip bet kokią buityje naudojamą techninę priemonę ar sistemą, taip ir nemokamą eterinę televiziją, kurią priimame per anteną, būtina prižiūrėti ir kartas nuo karto patvarkyti.

Gera žinia, jog techninę pagalbą žiūrovams teikiantis Telecentras šiemet išsikėlė tikslą užtikrinti eterinės televizijos paslaugos kokybę nuo televizijos studijos iki žiūrovo televizoriaus visoje Lietuvoje.

Tikslas – užtikrinti kokybę

Nuo šiol kiekvienas gali žiūrėti kokybišką ir nemokamą televiziją per anteną – tereikia susisiekti su Telecentro atstovais, kurie padarys viską, kad ši paslauga veiktų. Tuo tikslu buvo sukurta techninės pagalbos eterinės TV žiūrovams paslauga turiutv.lt, kuri apima sutrikimų registravimą, konsultavimą telefonu ir TV signalo priėmimo įrangos sutvarkymą / įrengimą žiūrovo namuose. Registravimo ir konsultavimo paslaugos nemokamos, o įrangos tvarkymo ar įrengimo mokestis didžia dalimi priklauso nuo to, kiek laiko užtruks inžinieriai, taip pat nuo remontui / įdiegimui sunaudotų priemonių ir medžiagų.

Kad antena „matytų“ TV bokštą

Jeigu nuo rudens iki pavasario programas matote be trikdžių, bet vasarą signalo kokybė suprastėja, tai ženklas, kad anteną būtina kelti aukštyn arba parinkti kitą vietą, iš kurios ji geriau „matytų“ artimiausią TV bokštą. Vasarą TV signalo praeinamumą mažina suvešėję miškai. Taip pat svarbu lauko anteną tinkamai pritvirtinti ir užfiksuoti, tuo tarpu vėjas, lietus, šaltis nuolat dirba, kad išklibintų antenos tvirtinimus. Dėl šios priežasties, bent kartą į metus derėtų vizualiai patikrinti antenos orientaciją ir tvirtinimų būklę. Tas pats pasakytina ir apie kontaktus bei sujungimus – lauke juos gerokai smarkiau veikia korozija, tad atsiradus TV signalo trikdžiams, derėtų patikrinti pastarųjų būklę. Orientuodami lauko anteną, Telecentro inžinieriai naudoja signalo lygio matuoklius – jie leidžia rasti optimalų antenos aukštį ir kryptį. Retas gyventojas turi tokį profesionalų prietaisą, tad svarbu anteną iškelti kuo aukščiau ir suorientuoti artimiausio TV bokšto kryptimi.

Jeigu sudėtinga atlikti automatinę kanalų paiešką

Neseniai bemaž pusėje Lietuvos vietovių buvo pakeisti dalies TV programų transliavimo dažniai. Dėl šio pokyčio, gyventojams masiškai teko atlikti automatinę TV kanalų paiešką. Nors didžioji dauguma žiūrovų kanalų perskanavimą atliko be jokių  problemų, tie, kurie iki šiol dar nemato dalies programų, bet kuriuo metu gali kreiptis į Telecentrą ir konsultantai susisieks bei patars, kaip atstatyti „dingusias“ TV programas.

Televizijos auditorijos tyrimų duomenimis, net 65 proc. viso prie TV ekranų praleisto laiko žiūrovai žiūri lietuviškus kanalus.  Kanalų laisvame eteryje gausinimas yra svarbi  Telecentro televizijos plėtros strategijos sudedamoji dalis. Šiuo metu per Telecentro tinklus transliuojama 15 nacionalinės aprėpties ir 9 regioninės aprėpties programos. Esama  planų į nemokamą eterį pritraukti ir daugiau TV programų.

Susisiekti su Telecentru galite telefonu (85) 200 15 15

arba užpildyti kreipinį techninės pagalbos puslapyje www.turiutv.lt

Taip pat skaitykite: