Šimtus senjorų aplankęs renginys „60+kine”: žinutė jaunajai kartai ir senjorų sugrįžimas į aktyvias veiklas

Birželio 22-ąją Ukmergės kultūros centre baigėsi nemokamų renginių „60+ KINE“ ciklas, kurio metu septyniuose Lietuvos miestuose išsiilgę bendravimo Lietuvos senjorai mėgavosi nemokamais kino seansais, dalyvavo rūšiavimo turnyre, demonstravo savo rankų darbo dirbinius ir drauge nerdami kilimą iš antrinių tekstilės atliekų, perdavė žinią jaunajai kartai.

Senjorai nedrąsiai grįžta į aktyvias veiklas

Kaip teigia renginio organizatoriai, patys senjorai tvirtina, kad ilgai trukęs  antrasis karantinas sustabdė daugelio senjorų aktyvų gyvenimą ir bendravimą su aplinkiniais. Kai kuriems senjorams renginys „60+kine“ buvo pirmoji pramoga po ilgų karantino mėnesių.

„Apsilankius septyniuose Lietuvos miestuose galime teigti, kad senjorai gana sudėtingai išgyveno antrąjį karantiną, todėl džiugu, kad drauge su kitais projekto partneriais galime bent kiek praskaidrinti jų kasdienybę, sukurti įdomių ir senjorus įtraukiančių veiklų, kurios turi prasmę mums visiems. Kai kuriems jų renginys buvo pirmasis viešas išėjimas toliau nei  iki poliklinikos ar parduotuvės“, – teigia viena renginio organizatorių, kūrybinių projektų agentūros „Ugdanti komunikacija“ vadovė Karolina Barišauskienienė.

„Labai džiaugiamės prisidėję prie šio projekto ir padovanoję mūsų senjorams galimybę apsilankyti kine. Tokie renginiai labai reikalingi, kad senjorai vėl sugrįžtų į saugų visuomeninį gyvenimą, susitiktų su bendraminčiais, praskaidrintų savo kasdienybę“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Tai, kad senjorams svarbus bendrystės jausmas ir dėmesys, tą patvirtina ir Metų senjore tituluota Ona Sakalauskienė.

„Savo aplinkoje pastebiu, kad po ilgų antrojo karantino mėnesių senjorai nedrąsiai bando naujas pramogas, tačiau kuomet esi įsitraukęs į senjorų bendruomenę, tave supa bendraminčiai, lengviau vėl sugrįžti į kasdienį gyvenimą. Raginu visus senjorus jungtis prie bendraminčių ratų, nes būryje gyventi daug smagiau“, – teigia Metų senjore 2020 m. išrinkta Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Onutė Sakalauskienė.

Senjorai mokėsi rūšiuoti vaistus  

Renginių metu senjorai turėjo galimybę pasitikrinti savo sveikatą – pasimatuoti spaudimą, pulsą, atlikti mikroelementų tyrimą, pasikonsultuoti su vaistininkais dėl savo sveikatos. „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad po renginių vaistininkai džiaugdavosi sveikais senjorų įpročiais ir gera savijauta. „Vaistininkai negailėjo gerų žodžių senjorų aktyvumui, sveikai mitybai ir svarbiausia – pozityviam nusiteikimui. Dalyvaudami šiuose renginiuose su senjorais taip pat kalbėjomės apie taisyklingą vaistų rūšiavimą. Mums tai labai svarbu. Vien per šį pusmetį iš gyventojų surinkome ir utilizavimui perdavėme daugiau nei 4 tonas senų vaistų – tai mūsų socialinė atsakomybė ir noras padėti gamtai“, – dalinosi „Eurovaistinės“ atstovė.

Kilimas iš antrinių tekstilės atliekų

Kilimas iš antrinių tekstilės atliekų, pradėtas nerti dar Vilniuje, keliavo per visus 7 Lietuvos miestus – Vilnių, Birštoną, Kėdainius, Druskininkus, Kauną, Jonavą, Ukmergę, kuriuos aplankė renginys „60+ kine“. Senjorų dovana, kuri buvo kuriama septynių miestų senjorų, bus sujungta į vieną Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto studenčių ir padovanota Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui. Kilimas papuoš vaikų lėlių teatro studiją „Berniukas Žirniukas“. Tai simbolinė žinute ateities kartoms, kaip svarbu tausoti mus supančią aplinką.

Renginio organizatoriai teigia, kad senjorai yra linkę ne tik patys mokytis rūšiavimo subtilybių, bet ir savo pavyzdžiu įkvepia jaunąją kartą gyventi tvariau. Senjorai patys mielai renginių metu demonstravo savo rankų dirbinius iš antrinių tekstilės žaliavų ir noriai dalijosi su kitais savo darbų subtilybėmis.

Žaidimai iš Lietuvos miškuose randamų šiukšlių

Net ir stropiai atliekas rūšiuojantiems senjorams kartais kyla klausimų, kur mesti vieną ar kitą šiukšlę. Dėl šios priežasties, renginio metu dalyviai „Žaliojo taško“ atstovių buvo supažindinti, kurios pakuotės šiuo metu yra surenkamos ir perdirbamos Lietuvoje. Taip pat jie apžiūrėjo jaunųjų menininkų antram gyvenimui prikeltų daiktų ekspoziciją ir „Basų kojų taką“, kuris atskleidžia, kokių šiukšlių galima aptikti Lietuvos miškuose.

Edukacijos metu senjorai mokėsi pramogaudami ir žaidė populiariausius žaidimus – šaškes, „pagauk žuvį“, piešimą ir kitus, kurie visi padaryti iš antrinių žaliavų – terasos lentų, linoleumo likučių, subraižytų stalų, statybinių atliekų.

Senjorų renginius septyniuose Lietuvos miestuose vainikavo Los Andžele gimusio ir užaugusio režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmas „Tarp pilkų debesų“ ir išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinio kino filmas „Gimtinė“. Filmus dovanojo „ACME Grupė“.

Ačiū senjorams ir partneriams

„60+“ žurnalo redaktorė Laura Balčiūtė pasakojo, kad visus senjorus iš skirtingų miestų vienija noras nenustoti mokytis, pramogauti ir turiningai leisti laisvalaikį bendraminčių būryje bei dėkojo partneriams ir rėmėjams, kurie prisidėjo prie projekto sėkmės bei pažymėjo, kad visgi svarbiausia ačiū ištarti senjorams, kurie yra aktyvūs, žingeidūs, išmintingi ir iš kurų galime mokytis.

„60+ kine“ senjorams davė galimybę ir mokytis, ir pramogauti. Organizatoriai dėkoja visiems, padėjusiems suteikti daugiau prasmingo laisvalaikio senjorams – IKI, kurių dėka renginiuose senjorai gali lankytis nemokamai, Žaliajam taškui – už edukacijas dalyviams, Eurovaistinei už pagalbą mokant senjorus rūpintis savo sveikata ir teisingai rūšiuoti vaistus,  Acme grupei už puikius kino seansus, o Audiomedikai, Compeed, Mollers, Eglės sanatorijai, Protefix, Tricollagen Joints, Clinic | DPC, Aconitum ir Contour už puikias dovanas, kuriuos džiugino renginio dalyvius.

Renginių akimirkas galite pamatyti mūsų Facebook paskyroje 60+ Nemokamas žurnalas aktyviems senjorams

Taip pat skaitykite: