,

Floristės patarimai: kad skintos gėlės ilgiau žydėtų (video)

Gėlės – tai tarsi mūsų jausmų ir žodžių išraiška. Be gėlių jau neįsivaizduojame asmeninių švenčių ir kitų svarbių progų. Tačiau, ką daryti, kad gavus gėlių jos išliktų gyvybingos ir dekoratyvios kuo ilgiau?

Kviečiame žiūrėti video, kuriame floristė Evelina dalinasi patarimais, kaip prižiūrėti skintas gėles, kad jos džiugintų kuo ilgiau.

„Floristui svarbu gebėti ne tik kokybiškai sukomponuoti puokštę, bet ir mokėti klientui paaiškinti, kaip paruošti gėles namuose, kad jos nenuvystų kuo ilgiau. Kartais pakanka žinoti kelis pagrindinius dalykus, kurie labai paprastai gali prailginti gėlių žydėjimo vazoje laiką. Nusipirkus skintų gėlių, svarbiausia teisingai patrumpinti kotelius, primirkyti, kasdien keisti vandenį, žinoti, kokių gėlių negalima merkti su kitomis gėlėmis“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė.

Anot floristės, gavus supakuotas gėles, prieš merkiant į vazą būtina išpakuoti, atrišti surištus kotelius, nuskabyti lapus, kurie atsidurs vandenyje bei atnaujinti pjūvio vietą 45 laipsnių kampu. Geriausia naudoti floristinį peilį ar floristines žirkles. Nepatartina tam naudoti buitinių žirklių, nes jos traiško kotą ir dėl to gėlė gali greičiau nuvysti.

Labai svarbu kiekvieną dieną keisti vandenį ir kaskart išplauti vazą. Jei neturite sąlygų kasdien keisti vandens, tai puikiai gali pagelbėti šlakelis degtinės, ar keli lašai baliklio į vazą. Beje, daugelis gėlių mėgsta šiltą vandenį.

 

 

Taip pat skaitykite: