Nemokamų renginių ciklas „60+ kine“ Kaune: pramogaudami senjorai mokėsi gyventi tvariai

Birželio 18 d. Kauno senjorai rinkosi į Kultūros centrą, kuriame vyko nemokamas edukacinis renginys „60+ kine“. Jo metu dalyviai susipažino su atliekų tvarkymo alternatyvomis bei antrinio panaudojimo galimybėmis, pasitikrino rūšiavimo žinias rūšiavimo turnyre ir draugiškai nėrė kilimą iš antrinių tekstilės atliekų.

Renginį Kauno kultūros centre vainikavo Los Andžele gimusio ir užaugusio režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmas „Tarp pilkų debesų“, sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną.

Žaidimai iš Lietuvos miškuose randamų šiukšlių

Net ir stropiai atliekas rūšiuojantiems senjorams kartais kyla klausimų, kur mesti vieną ar kitą šiukšlę. Dėl šios priežasties, renginio metu dalyviai buvo supažindinti, kaip rūšiuoti vaistus, kurios pakuotės šiuo metu yra surenkamos ir perdirbamos Lietuvoje. Taip pat jie apžiūrėjo jaunųjų menininkų antram gyvenimui prikeltų daiktų ekspoziciją ir „Basų kojų taką“, kuris atskleidžia, kokių šiukšlių galima aptikti Lietuvos miškuose.

Edukacijų, į kurias kvietė „Žaliasis taškas“ ir „Eurovaistinė“, metu senjorai mokėsi pramogaudami ir žaidė populiariausius žaidimus – šaškes, „pagauk žuvį“, piešimą ir kitus, kurie visi padaryti iš antrinių žaliavų – terasos lentų, linoleumo likučių, subraižytų stalų, statybinių atliekų.

„Šiandien miške randama daugybė atliekų – vaikų žaisliukų, plaukų suktukų, kaukių, kavos puodelių, ploviklių, kosmetikos indelių ir daugybė kitų atliekų. Organizuodami talkas ir tvarkydami Lietuvos miškus, pastebime, kad dažniausiai tik pažintiniai takai Lietuvoje yra švarūs. Einant giliau į mišką, randame įvairiausių daiktų, kuriuos renkame, rūšiuojame, o kai kuriuos sudėjome ir į „Basų kojų tako“ ekspoziciją, kad žmonės pamatytų, kokios šiukšlės yra paliekamos gamtoje. Edukacijų metu raginame visus dalyvius einant į gamtą savo šiukšles susirinkti, nes gamtoje nėra etatinių valytojų“, – pasakoja edukacijų senjorams atstovė, „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Asta Burbaitė.

Ekspoziciją parengė ir senjorai

Renginyje savo darbus iš atliekų pristatė ir patys senjorai – Stasio Lozoraičio senjorų akademijos Amatininkystės fakulteto nėrėjos, mezgėjos ir siuvėjos. Moterys kūriniams iš medžiagų skiaučių ar senų siūlų skiria nemažai laiko, todėl džiaugėsi galėdamos pristatyti skiautinių, nėrinių, mezginių ekspoziciją, kurioje buvo galima išvysti puodkėlių, servetėlių, žaislų bei kitų įvairių suvenyrų, kurių dalis puošta ir tautiniais ornamentais.

Fakulteto dekanė Marytė Graževičienė pasakojo, kad savo darbams naujų medžiagų neperka. „Dažnai namuose po siuvimo lieka skiaučių, kai kurios moterys atraižų yra parsinešusios iš darbo, tai iš jų ir gaminame. Jei kažką mezgam, kažkokius žaisliukus, tai iš ardytų siūlų“, – dalinasi Marytė ir juokiasi, kad pastebėti, jog mezginiui naudoti ne nauji siūlai galima tuomet, kai jis iš kelių spalvų – tikriausiai kažkurių neužteko.

„60+ kine“ dalyvė pasakoja, kad atliekas perdirba tikrai toli gražu ne visi jos pažįstami senjorai, tačiau atliekas jie rūšiuoja. „Ieškoti rūšiavimo konteinerių toli nereikia, tai daryti patogu. Džiaugiuosi, kad mano aplinkoje išties kultūringi žmonės, kurie rūpinasi gamta“, – pastebi senjorė.

Žinutė jaunajai kartai

Kilimas iš antrinių tekstilės atliekų, pradėtas nerti dar Vilniuje, keliaus per visus 7 miestus, kuriuos aplankys renginys „60+ kine“. Senjorų dovana atiteks Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui – kilimas papuoš vaikų lėlių teatro studiją „Berniukas Žirniukas“.

Tai simbolinė žinute ateities kartoms, kaip svarbu tausoti mus supančią aplinką.

Renginių registracija

„60+ kine“ lankysis dar dviejuose Lietuvos miestuose – birželio 21 d. Jonavoje ir birželio 22 d. Ukmergėje.

Renginių vietas ir tikslų užsiėmimų bei kino seansų laiką rasite čia. Užsiregistruoti galite el. paštu marketingas@60plius.lt, nurodydami savo vardą, pavardę, tel. nr. ir miestą, kuriame dalyvausite.

Renginio metu dalyvių bus prašoma pateikti galiojantį galimybių pasą.

Taip pat skaitykite: