Gediminas Žemaitis kreipiasi į senjorus ir prašo saugotis sukčių

Computer hacker and cyber crime

Gerb. Senjorai,

Per 2020 m. telefoniniai sukčiai, dėl žmonių neapdairumo ir lengvabūdiškumo, iš Lietuvos gyventojų išviliojo 4,5 miln. eurų. Daugiausiai nukentėjo senyvo amžiaus piliečiai.

Noriu priminti senjorams, kad sukčiai telefonu praneša apie giminaičių pakliuvimą į bėdą ir, kad juos reikia gelbėti. Taip pat paskambinę informuoja apie išmokėtas pensijas padirbtais pinigais, apie vaikų, anūkų padarytas avarijas, sužeistus giminaičius.  Reikalauja pinigų sumokėti gydytojams. Gyventojai sulaukia skambučių iš asmenų, kurie prisistato policijos, bankų darbuotojais. Reikalauja korteliu kodu, bankininkystes slaptažodžių. Ypač daug senjorų nukenčia sukčiams sužinojus apie jų šeimos narius, gyvenančius užsienyje.

Neįsileiskite į namus Romų tautybės piliečių, kurie siūlo „išvaražinti“ kortomis, prašo atsigerti vandens.

Tos pačios klaidos kartojasi ir šiuo metu, sukčiai tobulėja.

Aiškiai pranešu, kad telefono pagalba niekas nieko nesprendžia, o gavus tokio  pobūdžio skambutį būtinai praneškite tel.112. Prieš darant kokius žingsnius, pasikliaukite vaikais, giminaičiais, kaimynais, pasinaudokite saugia kaimynyste. Susidraugaukite su kaimynais, išgerkite kavutės, atstovėkite už savo turtą.

Būkite budrūs!

Geros sveikatos.

Senjorų Tarybos Pirmininkas Gediminas Žemaitis.

Taip pat skaitykite: