Birutė Petraitienė: „Sieksime, kad sukaupta patirtis taptų išminties aruodais ateities kartoms“

moteris pozuoja salia stendo

2020 m. „Metų inovatyviausios“ vardu apdovanota viešosios įstaigos „Trečiasis amžius“ direktorė, klaipėdietė Birutė Petraitienė sako, jog šis apdovanojimas ne tik labai malonus širdžiai, bet ir svarbus įpareigojimas dar labiau pasitempti, būti inovatyvia ir nepamiršti nuoširdumo.

tautiniais drabuziais apsivilkusi moteris sedi ant kedesKokia jūsų aktyvumo paslaptis?

Visuomet buvau aktyvi, tad tokia ir likau. Džiaugiuosi galėdama padėti kitiems, pakviesti savo bendraamžius į įvairias veiklas ir matyti jų šypsenas, spindinčias akis. Tuomet suprantu, kad tai, ką darau, yra prasminga.

Kokį patarimą duotumėte sau jaunai?

Jaustis laisvai ir saugoti tai, ką tau davė seneliai, tėvai, Žemaitija, o vėliau – Mažoji Lietuva.

Kokį patarimą duotumėte kitiems senjorams?

Mažiau niurzgėti, daugiau daryti ir judėti, vertinti tai, ką gauni. Dėkingumas yra viena iš kertinių žmogaus savybių. Ypač nereikėtų apleisti gyvybiškai svarbaus elemento – bendravimo.

Koks jūsų gyvenimo credo?

Mano gyvenimas priklauso Trečiojo amžiaus bendruomenei – kol gyvenu, jaučiu pareigą daryti dėl jos viską, ką galiu. Man gyvenimas ne trumpa žvakė, o nuostabus fakelas, kurį leista šiek tiek palaikyti. Prieš perduodama jį ateities kartoms, trokštu, kad ugnis degtų kuo ryškiau.

Ar brandus amžius jums gražus? 

Branda – auksinė pjūtis, tai savotiškas asmenybės renesansas ir dar viena galimybė atrasti save iš naujo, daryti tai, ko negalėjai anksčiau ir taip pasijusti laimingai. Šis amžiaus tarpsnis man labai gražus, spinduliuoja žmogišką šilumą, pozityvumą, atsiskleidžia gyvenimo vertė, prasmė ir turinys. Myliu ir vertinu gyvenimą, kitus žmones, su dėkingumu priėmiau man duotus metus.

Ką jums reiškia nugalėjimas šioje kategorijoje?

Nugalėtojos titulas įpareigoja ir toliau rasti balansą tarp bendruomenės, komandos draugų, socialinių partnerių. Nesustoti ir dirbti toliau. Turime daug planų, idėjų, tad stengsimės viską įgyvendinti. Esu aktyvi, veikli, reikli sau, savarankiška Klaipėdos miesto ir regiono bendruomenės narė. Jau ilgiau nei 6-erius metus savanoriškai, be materialinio atlygio, vadovauju VšĮ „Trečiasis amžius“, vienijančią daugiau nei 100 senjorų ir asmenų su negalia. Bendruomenė inovatyviai ugdo savo kompetencijas, atranda naujų iššūkių, lavina įgūdžius, meninę saviraišką, išgrynina emocijas, prisideda prie tolesnės visuomenės plėtros. Ir toliau sieksime, kad sukaupta patirtis taptų išminties aruodais ateities kartoms.

Taip pat skaitykite: