,

Maisto prekių atsargos: ką kaupti ir kaip kaupti

Šie metai, kaip nė vieni kiti, mus išmokė, kad turėti šiek tiek maisto atsargų šaldiklyje yra gerai. Visgi, kartu su maisto atsargų kaupimu, koja kojon eina ir kita problema – maisto švaistymas. Kaip susiplanuoti savo pirkinių krepšelį, kad jaustumėtės užtikrinai ir vėliau netektų nusipirkto maisto išmesti lauk?

Tinkamų produktų pasirinkimas

Internete pilna įvairiausių patarimų apie tai, per kiek laiko reikia suvalgyti makaronus, ar kokias konservuotas pupeles pirkti. Visgi, galvojant racionaliai, pirkti reikėtų tik tuos produktus, kuriuos jūs jau esate ragavę, žinote, kad mėgstate ir tikrai su pasimėgavimu suvalgysite. Kas iš to, kad pagauti impulso nusipirksite konservuotų artišokų ar rožinių alyvuogių, jei jūs jų nesate nei ragavę, nei žinote, prie ko jie geriausiai derėtų?

Pirkinių krepšelio sudarymas

Norėdami nusipirkti maisto atsargų ilgesniam laiko tarpui, susidarykite pirkinių sąrašą. Geriausia – apsipirkite, kaip įprastai, tik pirkite didesnį produktų kiekį, o greitai gendančius produktus keiskite tą pačią funkciją atliekančiais konservuotais. Pavyzdžiui, jei nuolat virtuvėje turite makaronų ir ryžių – pirkite jų daugiau, o jei grikių nemėgstate, tuomet jų ir nepirkite. Vargu, ar antra pandemijos banga jus privers pamėgti grikius. Jei jūsų pirkinių krepšelyje nuolat yra šviežių bananų, apelsinų, persikų ir kitų vaisių, verta pasvarstyti, galbūt ilgesniam laikotarpiui galėtumėte nusipirkti džiovintų bananų, konservuotų persikų, o galbūt dalį šviežių bananų galėtumėte užsišaldyti ir vėliau panaudoti naminių ledų gamybai.

Akcijų nauda atsargų kaupimui

Dažnai pasiduodame akcijų įtakai ir įsigyjame tai, ko mums visai nereikia. Tačiau akcijos gali padėti sutaupyti, jei jas išnaudosime savo naudai. Pavyzdžiui, nusprendus apsipirkti ilgesniam laikotarpiui ir namuose sukaupti didesnį kiekį maisto atsargų, yra verta pasižvalgyti, ką siūlo „Maxima“, „Rimi“ ar „Iki“ akcijų leidinys. Sudarinėjant pirkinių krepšelį, verta įvertinti, kiek sutaupyti jums gali padėti ir „Norfa“ ar „Lidl“ akcijos – čia kartais būna puikių nuolaidų konservams ar kitoms ilgo galiojimo prekėms. Visų populiariausių parduotuvių akcijų leidinius galite rasti ir patogiai peržiūrėti vienoje vietoje – svetainėje „RaskAkcija.lt“, apsilankykite ten prieš eidami apsipirkti ir sutaupykite!

Pirmiausia suvalgyk tai, kas seniausia

Jei maisto atsargų jau esate įsigiję, tuomet yra svarbu jomis tinkamai rūpintis. Dažniausia klaida, dėl kurios tenka išmesti maistą, tai maisto atsargų nevalgymas. Visas nusipirktas maistas yra paliekamas „laukti“ tos juodos dienos, bet ji, dažniausiai, taip niekad neateina.

Įvertinus turimų atsargų kiekį, jas galima vartoti palaipsniui, papildant spinteles ir šaldiklį kartą per mėnesį (kad ir vėl turėtumėte atsargų) arba ilgai galiojančias atsargas palikti ilgesniam laikui, o suvalgyti tik bebaigiančius galioti produktus.

Tiek ir spintelėse, tiek ir šaldiklio lentynose rekomenduojame produktus sudėti taip, kad trumpiausią galiojimo laiką turintys maisto produktai atsidurtų priekyje ir juos greičiau pastebėtumėte. Taip pat verta planuoti savo savaitės meniu, tokiu atveju jūs galėsite savaitgalį ramiai įvertinti turimas maisto atsargas, išsirinkti tuos produktus, kurių galiojimas baigsis greičiausiai ir sugalvoti jiems skanių ir originalių receptų.

Taip pat skaitykite: