,

Šimtai Kauno ir Jonavos senjorų sulaukė vaikų sveikinimų: jautrios žinutės pasiekė senjorų širdis

Spalio 1-ąją, minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, beveik septynių šimtų darželinukų ir moksleivių iš Kauno gaminti atvirukai bei jautrūs atvirlaiškiai pasiekė Kauno bei Jonavos senelių globos namų gyventojus.

„Sveikas mielas nepažįstamasis! Norius Jus pasveikinti su gražiu auksiniu Rudeniu ir padovanoti džiaugsmo, laimės namą, gyvybės ir meilės. Per gyvenimą nuveikei daug darbų – Ačiū! Linkiu geros nuotaikos,“ – savo gamintame atvirlaiškyje rašė Gustė iš Kauno Kazio Griniaus progimnazijos.

Tuo tarpu moksleivė Miglė, dar neradusiems, linkėjo surasti savo laimę: „o jei suradote – puiku. Labai džiaugiuosi rašydama šį laišką Jums,“ – rašė mokinė.

Gražvydo Jovaišos nuotr.

Julius iš Herojaus mokyklos močiutės klausė, kaip sekasi ir linkėjo gerų likusių metų, o jo bendraklasis kvietė senjorus nusišypsoti: „Nusišypsokit! Ar pastebėjote, koks spalvotas ruduo?“
Prie socialinės akcijos – „Pasveikink senjorą“ prisidėjo Kauno Kazio Griniaus progimnazijos, Kauno Valdorfo ir Herojaus mokyklos mokiniai, kurių sveikinimai pasiekė beveik tris šimtus senjorų, gyvenančių Kauno Panemunės socialiniuose globos namuose, Alzheimerio liga sergančių žmonių bei senelių globos namuose Muniškiuose bei Senelių slaugos ir globos namuose Jonavoje.

Gražvydo Jovaišos nuotr.

„Labai džiaugiamės, kad prie šios akcijos prisijungė toks gausus būrys moksleivių bei darželinukų. Minėdami šią dieną, šia akcija norime atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti ne tik jaunų žmonių, bet ir pačių mažiausiųjų pagarbą senyvo amžiaus žmonėms“, – teigė viena iš akcijos sumanytojų, nemokamo žurnalo senjorams „60+“ redaktorė Laura Balčiūtė.

Socialiai atsakingo žmogaus ugdymas

Mokyklos atstovai teigė, kad mokiniams pristačius akciją, jie su didžiausiu malonumu kūrė, piešė ir rašė sveikinimus senjorams, kurie šiuo metu gyvena ne su savo šeimomis, o senelių globos namuose.
„Kodėl pagaminai net tris atvirukus? – paklausiau trečioko… – Nes man rūpi… (ilgai vaikas aiškino, kas ir kodėl). Tiek, kiek mums, suaugusiems, rūpi perduoti vertybes jaunajai kartai, dėmesiu, jautrumu apgaubti žmogiškos šilumos stokojančius, tiek, greičiausiai, pagarbos ir pagalbos galime ateityje tikėtis patys. Socialiai atsakingo žmogaus ugdymas ir ugdanti komunikacija – neatsiejama bendrojo ugdymo dalis mūsų progimnazijoje, – mintimis dalinosi Kauno Kazio Griniaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Jurevičienė, – Mums rūpi, mes rūpinamės, todėl dalyvaujame, prisidedame prie puikios iniciatyvos, džiaugiamės, kad buvome pakviesti ir siunčiame nuoširdžiausius linkėjimus senjorams.“

Akcijai neliko abejingi ir verslo atstovai. Kartu su vaikų pieštais atvirukais, senjorams dovanojome dovanas bei skanėstus, kad ši rudeniška diena tikrai taptų jiems spalvinga“, – teigė viena iš iniciatyvos „Pasveikink senjorą“ autorių Karolina Barišauskienė.

Iniciatyvos rengėjai dėkoja visiems prie sveikinimų senjorams prisidėjusiems rėmėjams – Gintarinei vaistinei, įmonei „Valentis“, IKI parduotuvių tinklui bei Prezo kepyklėlei.

Senjorus sveikinimai pasieks visą spalio mėnesį

Kaip teigia socialinės akcijos „Pasveikink senjorą“ kūrėjos, vaikų, norinčių pasveikinti senjorus ir nupiešti jiems atvirukus atsirado daugiau, todėl net keli šimtai atvirukų, kurie liko neišdalinti, pasieks ir kitus Kauno senjorus.

Gražvydo Jovaišos nuotr.

Socialinės akcijos organizatorės L. Balčiūtė ir K. Barišauskienė teigia, kad matydamos, jog vaikų, norinčių pasveikinti senjorus yra daug daugiau, nei trijuose globos namuose gyvenančių senjorų, nusprendė, kad likusieji atvirukai bus padovanoti Kauno senjorams, kurie lankosi dienos centre „Keturlapis dobilas“ bei šeimos užkandinėje „Kibi Čibi“. Metų bendruomeniškiausia įmone Lietuvoje išrinkta šeimos užkandinė jau antrus metus vykdo akciją „Padovanok senjorui pietus“, o šiemet jungiasi prie akcijos „Senjorų kava“ ir kiekvieną spalio ketvirtadienį vaišins senjorus kava.

Taip pat skaitykite: