,

Nusipiešk gyvenimą, kokio norisi

fraktaliniai piešiniai

„Krantino metu sulaukiau labai daug laiškų ir skambučių, nes sėdėdami namuose žmonės atrado fraktalinį piešimą. Šis piešimas labai tinka, jei tenka daug laiko leisti uždarytam, nes tai puikus būdas pažinti save bei koreguoti įvairias neigiamas būsenas“, – sako sertifikuota fraktalinio piešimo mokytoja Brigita Paulauskienė. Vis dažniau žmonės kreipiasi į Brigitą, lanko jos seminarus ir atranda knygą „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“. Ką tik pasirodė antrasis šios knygos tiražas.

Pasak knygos autorės, jeigu jaučiate, kad atėjo metas ką nors gyvenime keisti, bet nežinote, nuo ko pradėti, jeigu daug kas neaišku, kankina nesutarimai, jeigu liūdna be priežasties, jei bijote imtis pokyčių ar negalite įveikti savęs, jeigu negalite suvokti, kas vyksta jūsų viduje, – fraktaliniai piešiniai gali būti vedliai, aiškintojai ir padėjėjai. Ši knyga skirta visiems, kas nori atpažinti savo dvasios būsenas ir savo gyvenimo situacijas, suvokti jas, o paskui keisti ar koreguoti.

Kaip piešti fraktalinius piešinius, kaip piešiant stiprinti savo dvasinę būseną, rasti ramybę ir paveikti įvykius, nutinkančius jūsų gyvenime, atrasite knygoje „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“. Pasirodžius antrajam knygos tiražui B. Paulauskienė atveria šiek tiek šio metodo paslapčių.

Knyga „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ sugrįžta po ketverių metų. Ar pastebite, kad žmonės dar labiau ima ieškoti tokių nusiraminimo būdų?

Stebiu, kad fraktalinio piešimo užsiėmimų populiarumas vis auga. Pasirodžius knygai nuolat gaunu laiškų su klausimais ir noru pasidalinti savo piešimo patirtimi. Taip pat žmonės dėkoja, rašo, kad fraktalinis piešimas padėjo sunkiu gyvenimo momentu: po artimo žmogaus mirties, praradus darbą ar kovojant su sunkia liga.

Ar iš tiesų šiuo neramiu laiku, kai pasaulis susiduria su pandemija, ateitis neaiški, žmonės dar labiau ieško nusiraminimo, sulaukiate daugiau besidominčių?

Karantino metu kiekvieną dieną sulaukdavau žinučių, laiškų ar skambučių, dažnai ir nuo nepažįstamų žmonių, ieškančių, kur nusipirkti knygą. Jaučiau jų didelį norą piešti, susipažinti su šia unikalia metodika ir buvimą namuose padaryti prasmingesnį bei įdomesnį. Fraktalinis piešimas labai tinka, jei tenka būti uždarytam namuose, nes tai puikus būdas pažinti save bei koreguoti įvairias neigiamas būsenas. Taip pat šis metodas puikus meninės saviraiškos būdas, tinkantis ir visai šeimai. Priemonės piešimui labai paprastos, nebrangios, jų galima nusipirkti artimiausiame prekybos centre. Tai 24 spalvų pieštukai, juodas rašiklis, baltas A4 formato popierius bei drožtukas.

Fraktalinis piešimas – kaip paprastai ir trumpai apibūdintumėte šią techniką?

Fraktalinis piešimas tai autorinė piešimo metodika, kur linijos piešiamos užmerktomis akimis, o gautas linijų raizginys spalvinamas. Toks piešinys yra maža mūsų gyvenimo detalė, netiesiogiai, bet gana tikslai, atspindinti visą mūsų gyvenimą. Dėl to piešinį galima „perskaityti“. Piešinyje slypi informacija apie jo autoriaus charakterį, talentus, potencialą, spręstinus ir koreguotinus dalykus, sveikatą ir dar daug įdomaus. Taip pat šis metodas yra savęs pažinimo ir tobulinimo instrumentas bei meninės saviraiškos būdas.

Knygos pavadinimas siūlo keisti gyvenimą, bet juk nėra taip lengva jį nusipiešti tokį, kokio nori. Kaip atsakytumėte skeptikams, ką gali ši piešimo terapija? Kaip tokie piešiniai padeda keistis?

fraktaliniai piešiniaiPatys piešiniai nėra stebuklingi, magiški daiktai. Vos pabraižius keletą linijų bei truputį paspalvinus, gali būti, kad nieko neįvyks. Nors įdėjus pastangų, piešiant išties galima greičiau pasveikti, išpildyti norą, harmonizuoti santykius ir pan. Stebuklas slypi pačiame žmoguje. Piešinys padeda koncentruoti mintį, aiškiau mąstyti apie norimą dalyką, pažadinti ir sutelkti viduje snaudžiančias jėgas. Tuomet mūsų ketinimai tampa tikrove. Bet svarbiausia, kad piešdami, dėliodami spalvas, keičiamės patys. Visas procesas yra tarsi meditacija. Na, o kai pasikeičia žmogus, pasikeičia ir pasaulis aplink jį.

Sakote, kad fraktaliniai piešiniai pakeitė jūsų pačios gyvenimą. Kaip?

Labai daug apie tai rašau knygoje. Iš tiesų šie piešiniai man padėjo atsigauti po mylimo žmogaus mirties, įkvėpė drąsos peržengti savo ribotumą ir pakeisti profesiją, taip pat labai padėjo mokantis vairuoti ir nugalint su tuo susijusias baimes. Džiaugiuosi, kad piešiniai prisidėjo siekiant tarpusavio supratimo su vaikais. Taip pat turėjo teigiamo poveikio mano sveikatai, kuo iki šiol pati stebiuosi. Visa, ką aprašau knygoje yra gyva patirtimi patikrinti dalykai. Labai tikiuosi, kad savo paprastumu ir nuoširdumu jie gali įkvėpti ir knygos skaitytojus.

Ar ši metodika įkandama kiekvienam? Ar galima jos imtis, net jeigu ir nemoki piešti? Kam skirta jūsų knyga?

Knygą rašiau kaip vadovėlį. Joje tikrai rasite visus techninius patarimus, kaip pačiam piešti fraktalinius piešinius. Rasite ir daugybę pavyzdžių, spalvotų nuotraukų. Fraktalinis piešimas skirtas visiems, kas nulaiko rankoje pieštuką, nori piešti, domisi saviugda, psichologija. Piešimo įgudžiai nėra būtini, nes juk piešiame užmerktomis akimis.

Fraktalinį piešimą taikote užsiėmimuose, o ar veiksminga ir įmanoma imtis jo savarankiškai, tiesiog atsivertus knygą?

Knyga kaip tik ir skirta norintiems piešti savarankiškai. Knygoje tam pateikta visa reikiama informacija ir pavyzdžiai bei paaiškinimai. Daugeliui to tikrai gana. Na, o užsiėmimai skirti tiems, kas nori gilintis į metodą, sužinoti daugiau, įgyti praktinių įgudžių bei nori dalintis šiuo metodu su kitais.

Dabar gausu įvairių spalvinimo, piešimo knygų, užsiėmimų. Kuo fraktaliniai piešiniai išsiskiria iš šios masės?

Pasaulyje šiuo metu labai populiarus spalvinimas. Knygyne galima rasti visą atskirą lentyną su plačiu spalvinimo knygelių pasirinkimu. Kiek teko patirti, daugelis žmonių su malonumu tiesiog spalvina, piešti dažnai nė nenori. Spalvinant lavinama plaštakos smulkioji motorika, spalvos harmonizuojančiai veikia mūsų nervų sistemą, todėl tai labai atpalaiduojantis ir malonus užsiėmimas, turintis aiškiai juntamą terapinį poveikį.

Fraktalinis piešimo būdas išsiskiria tuo, kad spalviname ne kieno kito, o savo sukurtas linijas. Turime galimybę sukurti savo autorinį unikalų kūrinį, paversti visa tai labai savitu saviraiškos būdu. Metodas išsiskiria ir tuo, kad linijas kuriame užmerktomis akimis, tarsi braižytume giluminį savo sielos žemėlapį. Taip pat visiems labai įdomu sužinoti, ką gi, regis, visai abstraktus piešinys, atskleis apie juos.

Gyvename neramiu laiku, neaišku, kada vėl gali tekti užsidaryti namuose. Galbūt verta daugiau laiko leidžiant namuose imtis fraktalinio piešimo. Ką jis gali duoti, kai užklumpa nerimas, nežinia?

fraktaliniai piešiniaiŠiuolaikiniam pasaulyje visi skuba, stengiasi kuo daugiau dirbti, uždirbti, rinkti kuo daugiau informacijos bei patirti vis naujesnius ir ryškesnius įspūdžius. Skirti laiko sau, suprasti, kas esame, pajusti save – sau net neleidžiame, tik truputį apie tai pasvajojame. O dažnam žmogui akistata su savimi yra baugi ir nesuprantama. Tuo tarpu savęs suvokimas yra kelias į aukštesnę gyvenimo kokybę, asmeninę laimę bei savirealizaciją.

Kai esame uždaryti namuose ir visas bendravimas apribotas, turime puikią galimybę atsigręžti į save, patyrinėti, harmonizuoti. Tam puikiai tinka fraktalinis piešimas. Daugelis piešiančių fraktaliniu būdu žmonių pažymi, kad tapo ramesni, labiau susikaupę. Tai tinka žmonėms dirbantiems nuotoliniu būdu iš namų, patiriantiems dėl to stresą, neigiamus jausmus. Bet gražiausia yra tai, kad, kai žmogaus gyvenime atsiranda kūryba, atsiranda ir šviesa, uždeganti akyse ugneles, virpinanti širdį, budinanti entuziazmą. Jaučiamės gyvi.

Taip pat skaitykite: