Gintaro rūgštis grožiui

gintaro rūgštis

Tai, kad su amžiumi mūsų oda praranda spindesį ir gyvybingumą, atrodome tarsi nuolat pavargę, įprasta priimti kaip neišvengiamybę. Visgi su šia problema susiduria ir jauni žmonės, o taip nutinka dėl įvairių priežasčių: gyvenimo būdo, genetikos, saulės poveikio, darbo aplinkos ar sulėtėjusios tam tikrų rūgščių gamybos mūsų organizme.

Gydytoja dermatovenerologė pasakoja, kodėl taip nutinka ir kaip sugrąžinti odai gyvybingumą bei jaunystę.

Nuo saulės pertekliaus iki netinkamo oro

Oda yra mūsų vizitinė kortelė, kuri atskleidžia apie mus daugiau, nei galbūt norėtume: kiek mums metų, ar gerai išsimiegame, kaip maitinamės, kokių žalingų įpročių turime, kokiomis ligomis sergame, ar gerai ją prižiūrime.

„Oda atspindi mūsų sveikatą, o jos būklė priklauso nuo daugybės veiksnių: nuo amžiaus, genetikos, persirgtų odos ligų, pačios odos tipo, jos struktūros. Didelės žalos odai gali padaryti saulė, jei ja piktnaudžiaujame ir nenaudojame apsauginių kremų.

Mūsų gyvenimo būdas taip pat turi didelės įtakos. Žalos odai gali padaryti ir netinkamai pasirinkta kosmetika, taip pat įvairios alergijos, dėl kurių pakinta odos išvaizda“, – paaiškina „Nordclinic“ gydytoja dermatovenerologė Indrė Šaferienė.

Jos teigimu, odos būklė priklauso ir nuo to, kokioje patalpoje dirbame, kokiu oru kvėpuojame. Tinkamiausi mūsų odai būtų tropikai – kur šilta ir drėgna, deja, dauguma laiką leidžiame prišildytose kondicionuojamose patalpose, kuriose trūksta drėgmės, taigi oda išsausėja.

Suvaldyti visus šiuos odos būklę lemiančius faktorius – sudėtingas uždavinys, todėl pasitaiko, kad ir jaunų žmonių oda yra išblyškusi, praradusi spindesį ar susiraukšlėjusi.

„Ne viskas priklauso nuo mūsų, tačiau savo oda pasirūpinti turime: galime mažinti stresą, drėkinti patalpas, tinkamai prižiūrėti odą, gerai išsimiegoti, rinktis visaverčius maisto produktus“, – teigia gydytoja.

Rūgšties trūkumas atsispindi odoje

Tokiais atvejais, kai odai reikia pagalbos, kai norisi greito, efektyvaus ir saugaus rezultato, dermatologijoje bei kosmetologijoje yra plačiai naudojama gintaro rūgštis.

„Gintaro rūgštis yra natūrali, jos randama tam tikruose maisto produktuose, pavyzdžiui, brokoliuose, rabarbaruose, sūriuose. O svarbiausia – ją gamina mūsų organizmas.

Ši rūgštis turi savo ciklą, kurio metu mitochondrijose gaminama visa organizmo energija. Natūralus gintaro rūgšties ciklas saugo mūsų organizmą nuo perteklinių oksidacinių reakcijų, laisvųjų radikalų. Tačiau kartais organizme pritrūksta šios rūgšties, o tuomet gali kilti uždegimas, kurio padarinius matome ir odoje“, – paaiškina gydytoja dermatovenerologė.

I.Šaferienės teigimu, gintaro rūgštis, dar vadinama sukcinatu, yra saugi ir nealergizuojanti, ji vertinama kaip stiprus antioksidantas. Mūsų organizme gintaro rūgštis mažina skausmą ir uždegimą, o estetikoje yra dažnai naudojama dėl regeneracinio poveikio.

Natūrali rūgštis – stulbinamas efektas

Tiems, kurie turi tvirtą ir sveiką odą, gintaro rūgštis gali būtų naudojama profilaktiškai, pavyzdžiui, prieš svarbią šventę, kuomet norisi švytinčios, gražios odos. O turinčiųjų problematišką odą, kuri labiau reaguoja į išorės veiksnius, organizme gali trūkti sukcinato ir tuomet reikia atidesnės odos priežiūros.

„Tokiais atvejais, derinant gintaro rūgštį kartu su drėkinančia hialurono rūgštimi, galima žymiai sustiprinti odos struktūrą, sustangrinti, sudrėkinti odą, apsaugoti nuo padidėjusios pigmentacijos, pašalinti ankstyvo senėjimo požymius, stimuliuoti elastino bei kolageno sintezę“, – paaiškina gydytoja dermatovenerologė.

Šis hialurono ir gintaro rūgšties derinys ypač padeda, kai odoje atsiranda nuovargio, nemigos žymės, kai jai pakenkia užterštas miesto oras. Derinys taip pat padeda greičiau atsigauti odai po aknės randų ar sergant melazma.

Tokio preparato efektas matomas iškart: oda atrodo pailsėjusi, gyvybinga, spindinti ir sudrėkinta. Ši procedūra yra neskausminga o pasiekti rezultatui užtenka dviejų arba trijų kartų. Po tokio kurso efektas išlieka net kelis mėnesius.

„Gintaro rūgštis, kaip ir kiti vitaminai, yra vienareikšmiškai naudinga visiems ir labai universali, tą įrodo įvairūs klinikiniai tyrimai. Tad jos reikalingumas odai labiausiai priklauso ne nuo amžiaus ar lyties, o nuo pačios odos būklės bei poreikių“, – paaiškina I. Šaferienė.

Taip pat skaitykite: