Kelionė automobiliu

kelionė automobiliu

Vis dažniau, planuodami atostogas, į kelionę nusprendžiame leistis automobiliu. O ir šią vasarą, kai kelionės lėktuvais yra kiek komplikuotos, automobilis taps bene pagrindine transporto priemone keliaujant. Kita vertus, tam, kad išvyka nuosavu automobiliu būtų sėkminga, būtina pagalvoti apie kelis svarbius aspektus. Ką reikia patikrinti automobilyje prieš kelionę?

Pirmiausia atlikite savarankišką automobilio apžiūrą

Ar žinote, kur rasti informacijos apie jūsų automobiliui rekomenduojamą padangų slėgį? Jis yra nurodytos eksploatacijos instrukcijoje ir ant durų angos arba degalų įpylimo angos dangtelio. Prieš kelionę oro slėgį padangose pritaikykite didesnei automobilio masei. Tai padidins kelionės saugumą, sumažins degalų sąnaudas ir padangų susidėvėjimą.

Lietuvos autoservisus vienijančios platformos „Motointegrator.com“ atstovas Robertas Tamulevičius rekomenduoja pasitikrinti, ir kur jūsų automobilyje yra atsarginis ratas bei jo keitimo įrankiai. Patikrinkite, ar mokate jais naudotis ir, ar sugebėsite pakeisti ratą.

„Įsitikinkite, ar automobilyje yra avarinis trikampis, vaistinėlė, gesintuvas ir liemenė su atšvaitais. Jei vyksite į užsienį, nors ir į Europos sąjungos šalis, įsidėmėkite, kad šalys turi skirtingus reikalavimus, todėl patikrinkite, kokia papildoma įranga bus reikalinga, pavyzdžiui, atsarginių lempučių komplektas ar liemenės su atšvaitais visiems keleiviams. Taip išvengsite nereikalingų baudų. Taip pat patikrinkite langų valytuvų būklę. Nuvalykite jų gumytes šluoste ir išbandykite jų veikimą. Jei valytuvai palieka dryžius ant stiklo, nedvejokite ir nusipirkite geresnius“, – rekomenduoja R. Tamulevičius.

Patikrinkite visą apšvietimo sistemą, t. y. išorines ir vidines lemputes. Tinkamas apšvietimas užtikrins didesnį saugumą.

Nepamirškite ir patikros autoservise

Jeigu vairuojate senesnį nei 2-jų arba 3-jų metų automobilį, prieš kelionę būtina atlikti nuodugnią techninę apžiūrą autoservise. R. Tamulevičius teigia, kad mechanikas turėtų patikrinti visas sistemas, kurios yra atsakingos už keliaujančių asmenų saugumą. Ypač stabdžius, pakabą ir vairo mechanizmo elementus.

„Tik neatidėkite apžiūros paskutinei minutei. Patikros metu mechanikas gali pastebėti gedimų, kurių pašalinimas užtrunka arba tiesiog brangiai kainuoja, pavyzdžiui, stabdžių diskų pakeitimas, nesandarios kondicionieriaus sistemos remontas ir šaldančios medžiagos papildymas“, – sako R. Tamulevičius.

Ar galioja automobilio draudimas?

Techninė transporto priemonės patikra – svarbi, tačiau yra dar keletas dalykų, kuriuos būtina patikrinti. Automobilio savininkas privalo peržiūrėti automobilio dokumentus: techninės apžiūros ir privalomos civilinės atsakomybės draudimo poliso galiojimo terminą.

Pasak „Motointegrator.com“ atstovo, neabejotinai verta pasirūpinti papildomu draudimu – pagalbos kelyje teikimu, ypač vykstant į užsienį. Tai užtikrins transporto priemonės transportavimą jai sugedus arba, pavyzdžiui, pradūrus padangą.

„Jeigu nusimato išvyka į užsienį, vairuotojas privalo susipažinti su kelių eismo taisyklėmis galiojančiomis konkrečioje šalyje. Tik tokiu būdu būsite įsitikinę, kad dėl nežinojimo neturėsite rimtų problemų. Tačiau, įrašų analizė turi apimti ne tik greičio apribojimus, bet taip pat aspektus susijusius su vaizdo registratorių naudojimu. Pavyzdžiui, Austrijoje įjungtas vaizdo registratorius gali „užtraukti“ vairuotojui baudą net iki 10 tūkstančių eurų. Portugalijoje ši bauda yra kiek mažesnė – siekia 2,5 tūkstančių eurų“, – aiškina R. Tamulevičius.

Išanalizuokite trasą

Gilesnės analizės taip pat reikalauja trasa, kuria norite nuvykti į pasirinktą tikslą. Pasirenkant idealią kelionės trasą verta suplanuoti galimus sustojimus degalų papildymui arba nakvynėms – viskas priklauso nuo kelionės trukmės. Vairuotojas privalo patikrinti papildomus veiksnius, pavyzdžiui, mokesčiai už mokamus kelius, autostradas, tunelius.

„Transporto priemonės savininkas turėtų pagalvoti apie automobilyje įrengtos navigacijos žemėlapių atnaujinimą. Tuomet būsite įsitikinę, kad automobilis jus nuves tinkamais keliais. Sėkmingos kelionės nuosavu automobiliu pagrindas – planavimas. Ir jis nei kiek neriboja spontaniškumo arba geros nuotaikos. Planavimas – tai galų gale atsakingumo požymis, kuris padės puikiai praleisti laiką su šeima“, – tikina R. Tamulevičius.

Taip pat skaitykite: