Jei turite dviratį…

Dviračių sezonas jau įsibėgėjo ir šimtai dviratininkų mina miestų ir miestelių gatvėse kiekvieną dieną. Tačiau sezonas prasidėjo ne tik šios transporto priemonės entuziastams, bet ir vagims. Kaip efektyviai apsaugoti mylimą transporto priemonę nuo ilgapirščių pataria specialistai.

Greičiausiai visi sutiks, kad šimtaprocentinės apsaugos nuo dviračių vagių nėra, tačiau galima imtis kiek įmanoma daugiau prevencijos priemonių. Apdairus dviratininkas gali labai stipriai sumažinti vagystės riziką ir tam nereikia nei didelių investicijų ar pastangų, tik didelio apdairumo.

10 patarimų, kurie gali padėti apsaugoti jūsų dviratį nuo vagystės:

1. Niekada nepalikite savo dviračio neužrakinto, net jei paliekate jį labai trumpam laikui.

Kad ir kokia minimali yra jūsų dviračio apsauga – ji psichologiškai atbaido ir sugaišina vagį. Mieste pilna dviračių, kurie tik ir laukia, kol bus paimti naujojo šeimininko, dėl žmonių skubėjimo ir neapdairumo.

2. Užregistruokite savo transporto priemonę dviračių registre.

Paprastai dviračio registracijos numerį galima rasti ant dviračio rėmo, dažniausiai tai yra 12 ženklų kombinacija. Policijoje užregistravus dviratį ar paspirtuką, transporto priemonei išduodamas lipdukas „Registruota policijoje“, o tai gali tapti ir gera prevencine priemone.

3. Investuokite į gerą spyną.

Prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadovė Laura Aksomitaitė rekomenduoja rinktis grandininę arba U-formos spyną. U-formos spyna yra pakankamai standi ir leidžia prirakinti dviratį prie standartinių turėklų ir stelažų. Naudojant ją svarbu, kad spyna apimtų ne tik priekinį ratą, bet ir dviračio rėmą. Grandininė spyna yra universalesnis sprendimas. Jos dėka dviratį prirakinti galima praktiškai prie bet kokio elemento. Specialistai rekomenduoja rinktis integruotą dviračių spynų sprendimą, t.y. naudoti ir derinti skirtingų tipų spynas.

4. Apžiūrėkite vietą, kurioje prirakinate savo transporto priemonę.

Net ir viešos vietos, pavyzdžiui, prie parduotuvės įrengta dviračių palikimo vieta, dažnai tampa dviračių vagių traukos centrais. Jei matote įtartinai atrodančių žmonių, geriau dviračio ten nepalikite. Svarbu ir prie ko rakinate. Kartais brangias spynas nusipirkę dviratininkai neapdairiai juos prirakina prie nestabilių ar lengvai nupjaunamų stulpų.

5. Jei gyvenate daugiabutyje su rakinamomis durimis ir paliekate dviratį laiptinėje – visada naudokite spyną.

Vagims prasmukti į laiptinę nėra labai sunku, o neprirakintą dviratį nusinešti į automobilio bagažinę – dar paprasčiau. Nepalikite dviračio tamsiuoju paros metu gatvėje. Naktis tobulas metas vagiams darbuotis, nes niekam nematant patyrę vagys gali naudotis visais savo turimais įrankiais, reikalingais nupjauti net ir rimčiausias spynas.

6. Venkite dviratį apsaugoti tik trosine spyna.

Ir dviračių mylėtojai, ir specialistai rekomenduoja trosinę spyną rinktis ne kaip pagrindinę, bet papildomą dviračio apsaugą. Tokias spynas vagiai vos per kelias sekundes lengvai įveikia paprastomis genėjimo žirklėmis. Dažnai norintys sutaupyti renkasi vien tik šią spyną, tačiau reikėtų žinoti, kad nors tai pigiausias variantas, ne visada pats tinkamiausias.

7. Nepasiduokite vagių gudrybėms.

Jei radote savo dviratį su nuleista padanga – jokiu būdu nepalikite jo toje pačioje vietoje. Tai gerai žinomas vagių triukas. Išleidę orą iš vienos padangos, jie tikėsis, kad jūs, negalėdami juo važiuoti, paliksite dviratį ilgesniam laikui, o jie turės laiko ir sugrįžę įveiks spyną.

8. Papuoškite savo dviratį.

Kuo dviratis unikaliau atrodys – tuo mažiau patraukus vagiui jis bus. Tokį ir parduoti sunkiau, ir atkreipia pašalinių žmonių dėmesį. Net ir pavogus jį lengviau identifikuoti policijai ir liudininkams. Galite ryškia spalva ir ornamentais nudažyti dviračio rėmą, pasigaminti įdomių priedų. Gali padėti ir tokie paprasti dalykai, kaip mirksinti apsauga. Jei ant dviračio mirksės lemputė, kurios paskirties nepatyręs vagis nesupranta, tikėtina, kad nerizikuos ir rinksis neišsiskiriantį dviratį.

9. Išbandykite išmanius sprendimus.

Šiandien galima rasti nemažai dviračių spynų su signalizacija ar GPS sekimo sistema, pritaikyta mobiliems įrenginiams. Ekspertai sako, dviračių spynos su signalizacija yra geras variantas, nes garso signalas gali atkreipti kitų žmonių dėmesį, todėl vagystės atveju, didėja tikimybė turėti liudytojų. Dviračių ekspertai įspėja, kad su signalizacija neretai iškyla problemų dėl to, kad ji būna per daug arba per mažai jautri, todėl reikėtų gerai pasidomėti prieš įsigyjant.

10. Raktas ar skaičių kombinacija?

Spyną pasirinkite pagal savo naudojimo įpročius. Kai kurie žmonės renkasi raktelį, nes yra linkę pamiršti kombinacijas, kiti tiesiog bijo pamesti raktą. Vagys tarp kombinacija ir raktu atrakinamos rinksis pastarąją, nes pigesnės spynos yra lengvai įveikiamos visrakčiais. Tačiau laiko turinčiam vagiui atspėti kombinaciją nėra neįmanoma misija. Keturių skaitmenų spyna turi 10 tūkst. galimų kombinacijų. Vidutiniškai per 15 minučių galima išbandyti tūkstantį skirtingų variantų, todėl teoriškai įmanoma atspėti bet kurį kodą.

Taip pat skaitykite: