Plaukų priežiūra vasarą

Ilgi, žvilgantys, vešlūs plaukai asocijuojasi su sveikata, grožiu, moteriškumu. Vasarą plaukams tenka susidurti su ypatingai daug iššūkių: kenksmingais saulės spinduliais, druskingu jūros vandeniu, ore tvyrančiomis dulkėmis, prakaitu.

Kaip pasirūpinti savo plaukais, juos maksimaliai apsaugoti nuo kenksmingų aplinkos veiksnių ir atgaivinti pataria „Douglas“ odos ir plaukų priežiūros ekspertė Laima Kairienė.

Sveiki plaukai – švarūs plaukai

Norint turėti gražius plaukus visų pirma reikėtų pasirūpinti, kad jie būtų švarūs. Plaukai yra linkę išskirti prakaitą, riebaluotis, kaupti įvairiausius ore tvyrančius nešvarumus, todėl pirmas specialistės patarimas gražių, sveikų plaukų link – reguliarus plaukų plovimas. Norėdami tausoti plaukus ir atstatyti jų drėgmės lygį rinkitės kuo natūralesnes priemones, kurios savo sudėtyje neturi konservantų, silikonų ar parabenų.

L.Kairienė išskiria dvi svarbiausias priemones – šampūną ir kondicionierių. Šampūnas nuplauna ant galvos odos bei plaukų susikaupusius nešvarumus. Kondicionierius plaukus glotnina, jie tampa švelnūs ir blizgūs.

Šias dvi priemones būtina naudoti kartu, nes šampūnas atidaro plauko žvynelį, o kondicionierius jį uždaro ir sukuria nematomą apsauginį plauko sluoksnį. Kondicionieriaus nereikia tepti per visą plaukų ilgį, užtenka juo padengti plaukų galus. Ištrinkus plaukus šampūnu ir kondicionieriumi, specialistė rekomenduoja juos perskalauti šaltu vandeniu – tai jiems suteiks spindesio.

Plaukų šukavimas

Dienos metu ant plaukų susikaupia daugybė dulkelių bei smulkių nešvarumų, tad plaukus būtina šukuoti ne tik ryte, bet ir vakare. Tai daryti reikėtų švelniai, pradedant šukuoti nuo galiukų ir kilti iki viršugalvio. Specialistė rekomenduoja sušukuoti plaukus prieš juos plaunant, taip išplovus galvą nereikės šukuoti šlapio ir itin pažeidžiamo plauko, sumažinsite plaukų lūžinėjimo riziką.

Jeigu jūsų plaukai linkę veltis, iššukuokite susivėlusias vietas retomis plaukų šukomis ir tik tada naudokite šepetį. Renkantis plaukų šepetį, atkreipkite dėmesį, kad jo šereliai būtų lankstūs – taip plaukai bus mažiau pešami, mažiau skilinės galiukai.

Nešvarumai bei dulkelės kaupiasi ne tik ant jūsų plaukų, bet ir šukose. Todėl bent kartą į mėnesį išplaukite šukas bei šepečius su šampūnu. Kitaip visi juose esantys nešvarumai ir priemonių likučiai vėl pateks ant jūsų plaukų.

Plaukų džiovinimas

Specialistė rekomenduoja vasarą nenaudoti džiovintuvo ir leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Visgi, jeigu be plaukų džiovintuvo apsieiti nepavyks, L.Kairienė dalinasi svarbiausiomis taisyklėmis, kurios padės maksimaliai apsaugoti plaukus nuo neigiamo džiovinimo poveikio.

Išlipę iš dušo ar vonios švelniai nusausinkite plaukus rankšluosčiu. Jokiu būdu netrinkite plaukų rankšluosčiu – taip juos suvelsite ir pažeisite plaukų struktūrą.

Prieš pradėdami plaukus džiovinti, patepkite juos nuo karščio apsaugančia priemone. Norėdami kuo mažiau pakenkti plaukui, pasirinkite kuo vėsesnę oro srovę. Svarbu džiovintuvo nelaikyti per arti ir judėti nuo plaukų šaknų galiukų link į apačia nukreiptu džiovintuvu, kad plaukai nebūtų pučiami į viršų ir nesišiauštų. Po džiovinimo plaukus sušukuokite.

Saulė kenkia ne tik odai, bet ir plaukams

Saulė veikia ne tik mūsų odą, bet ir plaukus. Kenksmingi UVA ir UVB spinduliai pažeidžia paviršinį plaukų sluoksnį ir plaukų sveikatai svarbų keratiną, jie praranda blizgesį, išblunka, sausėja, ima lūžinėti. Todėl plaukų bei odos priežiūros ekspertė pabrėžia, kad nuo saulės spindulių reikėtų saugoti ne tik kūną, bet ir plaukus.

Visų pirma specialistė rekomenduoja kuo mažiau laiko praleisti saulėje, tačiau jeigu norite pasilepinti saulės voniomis – būtinai uždenkite galvą nuo tiesioginių saulės spindulių. Ekspertė taip pat rekomenduoja plaukų apsaugai naudoti specialias kosmetikos priemones, pavyzdžiui, nenuplaunamą kondicionierių, praturtintą UV spindulių filtru. Ši priemonė padės sustiprinti apsauginį plauko sluoksnį, todėl saulė taip stipriai nepažeis plaukų.

Plaukų kaukės

Saulės nualintiems plaukams vasarą reikalinga ypatinga priežiūra, todėl L.Kairienė pataria naudoti intensyvesnio poveikio priemones nei įprastai. Kadangi plaukai būna išsausėję, jų drėgmę atstatyti padės plaukų aliejai ir giliai drėkinančios kaukės. Aliejai padeda sulaikyti drėgmę plauko viduje bei suteikia jiems minkštumo ir švelnumo. Aliejų geriausia naudoti po kiekvieno plovimo arba prieš šukuojant plaukus – taip lengviau iššukuosite susivėlusias vietas, plaukai mažiau lūžinės. Specialistė taip rekomenduoja kelis kartus per savaitę papildomai naudoti intensyviai drėkinančią plaukų kaukę, kuri padės atkurti plaukų drėgmės balansą.

Taip pat skaitykite: