Pirmoji Lietuvoje mobilioji aplikacija-knyga

PerMinute App

Nuo šiol kiekvienas su savimi turintis mobilųjį įrenginį gali tapti naujo skaitmeninio literatūrinio sprendimo liudininkais. Lietuvoje pristatoma pirmoji mobilioji aplikacija-knyga ,,PerMinute“. Tai įrankis, leidžiantis kasdien sulaukti vis naujos įtraukiančios istorijos ir pačiam prisidėti prie kūrėjų bendruomenės.

,,PerMinute“ idėjos autorės ir turinio kūrėjos – Milda Gaulienė ir Vilma Balčiauskaitė – komunikacijos ir marketingo specialistės, o mobilioji knyga yra unikalus jų kūrybinis produktas. Technologinius programėlės sprendimus įgyvendino idėja patikėjęs programuotojas Ernestas Burokas. Mobiliosios knygos bendraautorės yra numačiusios šios programėlės plėtros kryptis, o vartotojai jau dabar kviečiami įsitraukti į kūrybinį procesą.

,,Idėja sukurti mobiliąją knygą kilo siekiant pasiūlyti skaitmeninę platformą šios dienos skubantiems ir užimtiems skaitytojams bei kūrėjams. Taip pat norėjome suteikti istorijoms patrauklų rakursą, kad formuotume įprotį skaityti kasdien. Žinome keletą platformų užsienio rinkose, kur skaitymas pritaikytas šiuolaikiniam greito skaitymo mėgėjui, tačiau Lietuvoje nieko panašaus nebuvo,“ – pasakoja projekto bendraautorė Milda Gaulienė.

Kasdien mobiliojoje knygoje pateikiamai naujai istorijai perskaityti tereikia iki 1 minutės dėmesio. Istorijose klasikiniai literatūros personažai patenka į šių laikų situacijas. Dabar Drakula veda ekskursijas, dizainerė Pepė Ilgakojinė ką tik įkūrė savo butiką, Liudas Vasaris yra motyvacinių seminarų pranešėjas, o Karlsonas tvarko vamzdynus. ,,PerMinute“ kūrėjos tikina, kad skaitant šias mikronoveles skaitytojas kartais prunkštelės iš juoko, kartais pasipiktins, o kartais net bus išmuštas iš vėžių.

Milda Gaulienė, Vilma Balčiauskaitė

,,Mintis, kodėl istorijoms pasirinkome klasikinius literatūros personažus, atėjo gan natūraliai. Abi esame baigusios lietuvių filologijos studijas, skaitymas mums daugiau malonumas nei prievolė, o į personažus pažiūrėjusios kitu kampu realizavome save ir kaip kūrėjas. Norime ir kitiems perduoti žinutę, kad skaitymas gali būti smagus. Tikime, kad mobiliosios knygos istorijose vienus dalykus įžvelgs vyresnių klasių mokiniai, kitus – verslininkai, ar senjorai. Čia kažką artimo sau ras net ir tas, kuris nežino, kas yra Liudas Vasaris ar Ana Karenina, ir nėra skaitęs originalaus literatūros kūrinio, kuriame aprašyti šie personažai,“ – sako ,,PerMinute“ bendraautorė Vilma Balčiauskaitė.

Kiekvienas turintis noro kurti jau dabar kviečiamas jungtis prie ,,PerMinute“ kūrėjų bendruomenės ir siūlyti savo mikroistorijas. Pakanka sugalvoti visiems gerai žinomą personažą, atkelti jį į šiuolaikinio pasaulio situacijas, parašyti istoriją ir pateikti ,,PerMinute“. Programėlę gali parsisiųsti visi Android, o artimiausiu metu ir iOS vartotojai. Turinys mobiliojoje knygoje pateikiamas lietuviškai, bet netolimoje ateityje ją bus galima skaityti ir anglų kalba. Kūrėjos turi ir daugiau minčių mobiliosios knygos vystymui, tad susidomėję kviečiami prisidėti prie tolesnio jos plėtojimo.

Taip pat skaitykite: