Vėl vyksta skaitmeninio raštingumo mokymai

Nuo birželio 1 d. šalies bibliotekose po daugiau kaip dviejų mėnesių pertraukos vėl prasideda „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai šalies gyventojams. Juos ketinama pradėti palaipsniui, atsižvelgiant į kiekvienos bibliotekos galimybes priimti norinčius mokytis ir laikantis visų saugumo reikalavimų.

Karantino metu skaitmeninio raštingumo mokymai buvo persikėlę į virtualią erdvę, skaitmenines klases su lektoriais ir vyko nuotoliniu būdu. Pasak mokymus organizuojančios asociacijos „Langas į ateitį“ informavimo ekspertės Birutės Stanevičienės, mokymų dalyvių saugumas išlieka pagrindinis prioritetas, tad visos bibliotekos turi įsivertinti savo galimybes užtikrinti patalpų ir paviršių dezinfekciją bei keliamus reikalavimus dėl atstumų – ne mažesnį kaip 10 kv. metrų plotą, tenkantį vienam asmeniui, ir ne mažesnį nei 2 metrų atstumą tarp asmenų.

„Tiek pradedantieji, tiek pažengusieji, kurie nori dalyvauti mokymuose bibliotekose, kviečiami registruotis interneto svetainėje arba tiesiog paskambinti į savo miesto biblioteką ir išsiaiškinti, kada konkrečiai ketinama organizuoti mokymus“, – sako B. Stanevičienė.

Ekspertės teigimu, kol kas į mokymus bibliotekose sugrįžti kviečiami labiau pradedantieji, kurie namuose neturi interneto ar kompiuterio, o jiems be šalia esančio specialisto sunkiau perprasti teorines žinias. Pažengusieji, kurie jau turi pagrindinius skaitmeninio raštingumo įgūdžius, ir toliau galės mokytis virtualiose skaitmeninėse klasėse internete su lektoriais arba savarankiškai pagal parengtą medžiagą.

„Žinoma, jei atsiras žmonių, kurie namuose mokytis neturi galimybių ar reikalingos įrangos, jie galės prie virtualių klasių jungtis naudodamiesi bibliotekose esančiais kompiuteriais, prieš tai susiderinę su bibliotekų darbuotojais tinkamą laiką. Projektas atviras visiems norintiems mokytis, tačiau šiuo metu vis dar turime apribojimų, bet tikimės, kad norintys mokytis bus kantrūs ir supratingi“, – sako B. Stanevičienė.

Jos teigimu, karantino laikotarpis parodė, kad daug žmonių geba naudotis internetinio bendravimo programomis, o mokymų kokybė organizuojant juos nuotoliniu būdu nenukentėjo, tad mokymus tokia forma nuspręsta tęsti.

„Gyvus mokymus bibliotekos iki karantino teigiamai vertino 96 proc. jų dalyvių, o nuotolinius – labai panašus skaičius, 94 proc. Tiesa, antrąjį mėnesį teigiamų įvertinimų dar padaugėjo ir jų skaičius prisivijo gyvų mokymų teigiamų vertinimų procentą – 96 proc.“, – pastebi ekspertė.

Nuotoliniuose mokymuose per du mėnesius sudalyvavo beveik 3000 dalyvių, 79 proc. besimokančiųjų sudarė dirbantys Lietuvos gyventojai, 15 proc. senjorai ir 5 proc. ieškantys darbo asmenys.

Pirmąjį mėnesį prie mokymų aktyviau jungėsi moterys – jos sudarė net 90 proc. visų nuotolinių mokymų dalyvių. Gegužę mokytis nusprendė jau kiek daugiau vyrų, jų skaičius nuo 10 proc. pakilo iki 17 proc.

Aktyviausi buvo Vilniaus miesto ir rajono, Ukmergės rajono bei Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių miestų gyventojai. Populiariausios mokymų temos buvo dokumentų kūrimas ir dalijimasis internete, skaitmeninių nuotraukų apdorojimas, pristatymų rengimas ir viešosios paslaugos internetu.

Taip pat skaitykite: