Padėka muzikos garsais

akcija ačiū, Lietuva

Pirmadienį visoje šalyje vyksianti padėkos akcija „Ačiū, Lietuva!“ sulaukė rekordinio susidomėjimo ir palaikymo iš visų savivaldybių – iki šiol norą dalyvauti renginyje pareiškė 400 muzikinių kolektyvų iš 55 savivaldybių, ir šis sąrašas dar nėra baigtinis.

Prie savanoriškos ir neatlygintinos iniciatyvos, kuria bus dėkojama geradariams, sėkmingai padėjusiems įveikti pirmąją COVID-19 bangą, muzikiniai kolektyvai labai aktyviai jungėsi visą šią savaitę.

„Tikrai nesitikėjome, kad ši iniciatyva išaugs iki tokio didelio masto renginio ir muzika skambės nuo miestelių ar kaimelių kultūros centrų, pastatų stogų iki didžiųjų miestų aikščių ir skverų. Tai dar kartą parodo, kad susitelkę galime įgyvendinti gražią idėją ir simboliškai padėkoti kiekvienam, taip pat kartu išlaikyti susitelkimą bei viltį, kad ryžtingai būtų įveikti ir kiti ateityje dar laukiantys iššūkiai“, – sako Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Nacionalinių ir valstybinių įstaigų, rajonų ir regionų meno kolektyvai birželio 1 d. 17.00 val. laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, atliks apie 15 minučių trukmės koncertus viešose erdvėse. Simboline akcija bus dėkojama medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams, verslininkams ir visiems kitiems geradariams, padėjusiems apsirūpinti apsaugos priemonėmis ir teikusiems būtiniausias paslaugas koronaviruso metu.

Alytuje, Laisvės angelo aikštėje, pasirodymą surengs Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras. Kauno styginių kvartetą bus galima išgirsti Valstybinės filharmonijos kiemelyje, Kauno bigbendas gros Švč. Sakramento bažnyčios kiemelyje, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – Vienybės aikštėje, o Kauno miesto simfoninis orkestras – prie miesto savivaldybės. Danės upės pietinėje pakrantėje išgirsite Klaipėdos džiazo orkestro combo grupę, šalia Herkaus Manto paminklo išvysite Klaipėdos brass kvintetą. Palangoje Gintaro muziejaus rožyne koncertuos Palangos orkestras, Panevėžyje prie Aleksandro paminklo išgirsite Panevėžio muzikinio teatro orkestro „Garsas“ koncertą, Pasvalyje Vytauto Didžiojo aikštėje bus atliekamas vizualinis performansas kartu su dainuojančiais bei šokančiais kolektyvais. Sostinės širdyje – Vilniaus Arkikatedros bazilikos aikštėje – įspūdingą pasirodymą surengs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus ir kt.

Daugiau informacijos apie konkrečius Jūsų mieste numatomus koncertus galite rasti https://koronastop.lrv.lt/aciu-lietuva-koncertai arba Vyriausybės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Renginiai nemokami ir atviri. Iniciatyvą taip pat kviečiami palaikyti ir visi norintys muzikuoti gyventojai.

Primintina, kad dėl karantino režimo reikalavimų renginiuose būtina laikytis saugaus atstumo, atvirose erdvėse nuo birželio 1 d. negali būti daugiau nei 300 žmonių.

Akcijos iniciatorė – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, partnerės – Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos kultūros centrų asociacija.

Prie iniciatyvos jungtis kviečia Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras:

Taip pat skaitykite: