Kunigas R. Doveika: „Esu dažnas knygynų svečias“

Kunigas R. Doveika

„Esu dažnas knygynų svečias. Jei tik pavyksta sutaupyti kokį atliekamą pinigėlį, jį išleidžiu knygai“, – prisipažįsta Ričardas Doveika. Jis, kaip ir daugelis kitų žmonių, prisijungė prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kampanijos „Gelbėk su pasaka“.

Šia kampanija siekiama padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų, nei įprastai. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių. Kunigas Ričardas Doveika pasidalijo savo skaitomomis O. Vaildo pasakos „Laimingasis princas“ ištraukomis bei mintimis apie skaitymą.

Pomėgį skaitymui, istorijoms, Ričardui suformavo tėčio mama, kuri ne skaitydavo, tačiau pasakodavo įvairiausias istorijas.

„Ji puikiai atliko pasakos skaitymo tarnystę, taip svarbią vaikui“, – sako R. Doveika. Kunigas prisimena, jog būdamas mažas, labiausiai mėgo žvėrelių ir gyvūnų istorijas, miško nuotykius. Toliau Ričardo kelias pomėgio skaityti link klostėsi padedant tėvams.

„Ypač mėgo skaityti mano mama“, – prisimena Ričardas ir pastebi, kad būtent šeima, tėvai, o ne kiemas, ne mokykla vaikui yra tikrasis kelias į skaitymo pasaulį.

Ričardo Doveikos bibliotekoje šiuo metu yra nemažai knygų – daugiausia istorinių, psichologinių, dvasinių ir net profesinės virėjo literatūros, mat prieš įstodamas į Kunigų seminariją Ričardas mokėsi virėjo amato. „Ypač mėgstu detalius vietų ir žmonių aprašymus, kuriuos perskaitęs jaučiuosi, lyg su tais žmonėmis bendravau, lyg tose vietose apsilankiau ir visiškai nevertinu taip vadinamos „atostogų“ literatūros“, – dalijasi R. Doveika.

„Sovietmečiu neturėdavome daug galimybių skaityti tai, ką norėjome ir kiek norėjome“, – prisimena. Tad, atgavus nepriklausomybę, atsiradus laisvam žodžiui, Ričardo Doveikos pomėgis skaityti ir literatūros alkis dar labiau sustiprėjo.

„Nors turėdamas daugybę darbų ir atlikdamas kunigišką tarnystę dažnai pritrūkstu laiko asmeniniams pomėgiams, žinau, kad žmogus visuomet sugeba surasti laiko tam, kas jam iš tiesų rūpi, taigi aš stengiuosi rasti laiko būtent skaitymui. Ir, negaliu sakyti, kad tai yra labai toli nuo mano tarnystės Dievui ir žmonėms. Atvirkščiai – skaitymas padeda geriau suprasti kitus žmones, sklandžiau išreikšti ir perteikti mintis. Daugiau skaitant tiesiog iš vidaus lengviau dėliojasi mintys ir žodžiai“, – skaitymo naudą akcentuoja kunigas R. Doveika.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams.

Ričardas Doveika skaito ištraukas iš O. Vaildo pasakos „Laimingasis princas“

Pomėgį skaitymui, istorijoms, Ričardui suformavo tėčio mama, kuri ne skaitydavo, tačiau pasakodavo įvairiausias istorijas „Ji puikiai atliko pasakos skaitymo tarnystę, taip svarbią vaikui“, – sako R. Doveika. Kunigas prisimena, jog būdamas mažas, labiausiai mėgo žvėrelių ir gyvūnų istorijas, miško nuotykius. Toliau Ričardo kelias pomėgio skaityti link klostėsi padedant tėvams. „Ypač mėgo skaityti mano mama“, –prisimena Ričardas ir pastebi, kad būtent šeima, tėvai, o ne kiemas, ne mokykla vaikui yra tikrasis kelias į skaitymo pasaulį. Daugiau Kunigo Ričardo Doveikos minčių rasite straipsnyje, kurio nuoroda – komentare.Kviečiame klausytis Kunigo Ričardo Doveikos skaitomos pasakos.Vis dar galite paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 – auka 5 Eur arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukokPrie „Gelbėkit vaikus“ prasmingų darbų taip pat prisidėsite ir skyrę savo 1,2 proc. GPM. Kaip tai padaryti, rasite čia http://gpm.gelbekitvaikus.lt/

Posted by Gelbekit Vaikus/Save the Children Lithuania on 2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis

Taip pat skaitykite: