Tobulas manikiūras namuose – įmanomas!

manikiūras

Reikia pripažinti, kad šiuo metu galimybės apsilankyti grožio salone neturime, tačiau visos be išimties norime turėti išpuoselėtus nagus. Tobulas manikiūras namuose tikrai įmanomas! Tačiau labai svarbu turėti kokybiškus įrankius ir tinkamas lakavimo priemones.

Tarptautinio kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ odos priežiūros ekspertė Laima Kairienė dalinasi patarimais, kurie leis džiaugtis gražiais nagais, net neiškeliant kojų iš namų.

Svarbiausia – kokybiški įrankiai

Kokybiški įrankiai – tvarkingo manikiūro paslaptis. Investuokite į kokybišką dildę, gerai išgaląstas žirklutes bei lakavimo priemones. Prasti ir pigūs įrankiai gali ne tik pažeisti nago paviršių, bet ir išplėšti aplink nagus esančias odeles. L. Kairienė teigia, kad šiurkščios, kartoninės dildės skirtos dirbtiniams nagams, o keraminės – besisluoksniuojantiems. Tikrus nagus geriausia tvarkyti minkšta dilde. Nesirinkite metalinės dildės nes ši gali pažeisti nago plokštelę. Taigi norint tobulo manikiūro verta investuoti į aukštos kokybės įrankius. Nepamirškite, prieš naudojant priemones, jas dezinfekuoti su spiritu.

manikiūrasPirmas žingsnis – nagų formavimas dilde

Pirmiausia nutrumpinkite nagus ir suteikite jiems formą su dilde. Atkreipkite dėmesį, kad nagai būtų vienodo ilgio ir formos. Tvarkingam manikiūrui nebūtini ilgi nagai. Taigi tolygiai patrumpinkite visus nagus, kitaip rankos atrodys netvarkingai ir neestetiškai. Stenkitės nagus dildinti nuo kraštų iki vidurio, ne aukštyn-žemyn. Taip pat svarbu, kad nagai būtų sausi, neišmirkyti, priešingu atveju pažeisite nago struktūrą. Ekspertė teigia, kad nagų forma nebūtinai turi atitikti rekomendacijas sukurtas pagal piršto formą. Formuokite nagus taip kaip jums atrodo gražiausia ar praktiškiausia.

Pirštų mirkymas ir esminės klaidos

Pamerkdamos pirštus į šiltą vandenį lengviau pašalinsite odeles. Tačiau svarbu nepermirkyti pirštų ir į vandenį nepilti muilo, antraip rankos išsausės. Rekomenduojama rankas mirkyti apie 5-10min. Suminkštėjusias odeles galite padengti minkštinančią priemonę – po lašą ant kiekvieno piršto. Išmirkius pirštus, nagų odeles švelniai atstumkite su mediniu manikiūro pagaliuku. Aplink nagą esančias odeles galite apkarpyti su žirklutėmis, tačiau prisiminkite, kad odelių karpymas skatina jų augimą. Jei niekada nekarpėte odelių, galite to ir nedaryti.

Nagų poliravimas ir paruošimas lakavimui

Švelnia poliravimo dilde išlyginti nago paviršių. Prisiminkite, kad nagas nėra idealiai lygus, taigi neperspauskite priemonės, antraip pažeisite nagą ir šis pradės sluoksniuotis. Šį veiksmą atlikite ne dažniau kaip 2-3 savaites. Prieš padengiant nagą laku, ypač svarbu naudoti kokybišką nagų lako pagrindą. Ši priemonė padeda išlyginti nago paviršių, leidžia lakui geriau prilipti prie nago, drėkina bei puoselėja nagus.

Prisiminkite, kad galite naudoti prastesnį nagų laką, tačiau nagų lako pagrindas turi būti kokybiškas. Padenkite nagą plonu sluoksniu. Anot L. Kairienės, dažna klaida – lako purtymas prieš tepant ant nago. Jei išpurtysit laką, šis guls nelygiai, atsiras burbulų ir dryžių. Verčiau patrinkite buteliuką tarp delnų. Lakas susimaišys ir sušils, taigi vienodžiau nudažysite.

Nago padengimas laku

Kuomet nagas yra padengtas lako pagrindų, galite nulakuoti nagus spalvotu laku. Verta atkreipti dėmesį, kad ryškios spalvos trumpiau laikosi ir labiau matosi defektai. Nagą padenkite plonu sluoksniu ir po minutės pakartokite veiksmą. Jei ant odelių pateko lako, apvalyti kraštus medine lazdele arba kita priemone. Spalvai lengvai apdžiuvus, patepkite nagą apsauginiu sluoksniu. Ši priemonė suteiks nagui blizgesio bei paslėps smulkius defektus.

Nagų džiovinimas ir rankų drėkinimas

Pabaigus lakuoti nagus neskubėkite imtis kitų darbų. Leiskite nagams pilnai nudžiūti, antraip sugadinsite savo manikiūrą. Paskutinis, tačiau itin svarbus veiksmas – rankų drėkinimas. Pamaitinkite rankų oda kremu ir leiskite jam įsigerti. L. Kairienė pabrėžia, kad pabaigus manikiūrą, įrankius svarbu dezinfekuoti. Net ir tuo atveju, jei manikiūro įrankiais su niekuo nesidalinate, privalote juos dezinfekuoti anti-bakteriniais skysčiais.

Taip pat skaitykite: