Nemokama psichologinė pagalba

psichologinė pagalba

Vykstant pandemijai ir laikantis karantino, blogėja žmonių emocinė savijauta ir psichinė sveikata. Lietuvos emocinės paramos tarnybos – „Jaunimo linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“, „Vaikų linija“ ir „Linija Doverija“ – skatina suaugusiuosius ir vaikus pasidalinti kylančiais jausmais ir kreiptis nemokamos pagalbos telefonu bei internetu, kurią teikia budintys savanoriai konsultantai.

Telefonu ir internetu konsultuojantys savanoriai pasiruošę padėti žmonėms tvarkytis su patiriamu stresu bei šio laiko iššūkiais, ieškoti alternatyvų, išbūti sunkius jausmus, o esant būtinybei – nukreipti žmones tolimesnei pagalbai, taip užtikrinant jiems saugumą ir nuoseklumą, išgyvenant krizę. Šiuo kritiniu laiku gali sustiprėti savižudybės rizika, padidėti savižalos grėsmė, todėl tiek suaugusieji, tiek vaikai kviečiami dalintis savo išgyvenimais su emocinės paramos linijomis ir sulaukti reikalingos pagalbos.

Vilties linijaVisą parą veikianti „Vilties linija“ teikia emocinę paramą nemokamu telefono numeriu 116 123 bei elektroniniais laiškais (adresais: vilties.linija@gmail.com arba 116123@viltieslinija.lt). Budintys konsultantai pasirengę padėti žmonėms išbūti ir tvarkytis su šiuo metu slegiančiais sunkumais.

Karantino sąlygomis budėjimus tęsia emocinės pagalbos tarnybos „Jaunimo linija“ savanoriai – „Jaunimo linijai“ ir toliau galima prisiskambinti visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 28888, parašyti elektroninį laišką ar bendrauti pokalbiais internetu („chatu“) darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 18 iki 22 val. „Jaunimo linija“ primena, kad šiuo sudėtingu laiku labai svarbu rūpintis savo psichine sveikata, todėl laukia skambučių visų, kuriems sunku: medicinos darbuotojų, visų šiuo metu dirbančių ir negalinčių karantinuotis, taip pat tų, kurie nerimauja dėl savo ir artimųjų sveikatos.

Tam, kad žmonės pasijustų geriau, visą parą prie telefono budi ir „Pagalbos moterims linijos“ savanoriai. Ore tvyranti nežinomybė, nerimas, izoliacija, judėjimo laisvės ribojimas, fizinis skausmas, mirties baimė, darbas sudėtingomis ar pavojingomis sąlygomis, psichologinis smurtas, sudėtingi santykiai, vienatvė šiuo metu žmonėms sukelia daug stiprių išgyvenimų ir jausmų. Pokalbis telefonu ar internetu gali padėti žmogui nepalūžti, neužgniaužti ir nenuneigti kylančių jausmų, bet padėti išsakyti savo emocijas ir sulaukti taip reikalingo palaikymo ir pastiprinimo. „Pagalbos moterims linija“ nenutrūkstamai ir nemokamai teikia emocinę paramą telefonu 8 800 66366 ir internetu www.pagalbosmoterimslinija.lt. Pokalbiai internetu („chatu“) vyksta sekmadieniais, pirmadieniais ir antradieniais 17-21 val.

Gyvenimo pokyčius ir sudėtingus jausmus išgyvena ir vaikai bei paaugliai, kuriuos pasidalinti savo jausmais kviečia „Vaikų linija“. Karantino metu budintys savanoriai konsultantai iš vaikų dažniau girdi apie jų patiriamus nesutarimus su tėvais, broliais ar seserimis, nerimą dėl plintančio viruso, baimę dėl artimųjų sveikatos, draugų, kurių negali matyti, ilgesį, vienišumo jausmą, klausimus, susijusius su užimtumu, būnant namuose. „Vaikų linijai“ vaikai ir paaugliai gali skambinti kasdien nuo 11 iki 23 val. nemokamu telefono numeriu 116 111, o prisiregistravus „Vaikų linijos“ svetainėje www.vaikulinija.lt, nuo pirmadienio iki penktadienio 18-21 val. gali susirašinėti su budinčiais konsultantais pokalbiais internetu („chatu“) arba parašyti laišką.

Emocinę paramą paaugliams ir jaunimui rusų kalba siūlo „Linija doverija“. Nuo antradienio iki šeštadienio 16-20 val. jai galima skambinti nemokamu telefono numeriu 8 800 77277.

Emocinė parama telefonu teikiama iš dalies finansuojant Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinant projektą „Emocinės pagalbos telefonu teikimas emocinės pagalbos linijomis“.

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija, kuri vienija šias linijas, siekia užtikrinti suaugusiems ir vaikams prieinamą emocinę paramą telefonu bei internetu šiuo sudėtingu laiku. Pagalbos linijos nuoširdžiai dėkoja savo savanoriams konsultantams, kurie pasiaukojančiai budi tam, kad padėtų išklausyti ir palaikyti kitus.

Taip pat skaitykite: