Kovo 26 d. darbai sode, darže

Sėti šalavijus

Metas sėti šalavijus. Į lauką daigai persodinami po šalnų. Šalavijai mėgsta saulėtą, nuo vėjo apsaugotą vietą, lengvą, nepertręštą, gana drėgną ir nerūgščią dirvą. Tinka įvairiems vienmečių gėlių gėlynams, lysvelėms, dideliems plotams, apvadams, balkonams apželdinti.

Sėti salotas, špinatus šiltnamyje

Jei norite ankstyvo salotų ir špinatų derliaus, pats laikas šiltnamyje jų pasisėti. Nuo to, kokiomis sąlygomis dygsta sėklos, priklauso ir būsimas derlius. Geriausiai jos dygsta esant 8–15 laipsnių temperatūrai.

Aeruoti ir sėti veją

Pavasaris – tinkamiausias metas vejai vėdinti: aeratoriumi padarykite įvairaus gylio durtines duobutes, taip pagerinsite oro, vandens ir trąšų patekimą prie vejos šaknų. Aeruoti taip pat galima ir vėlyvą vasarą, kai veja vis dar pajėgi atsigauti, suvešėti ir sustiprėti prieš žiemą.

Sėti pomidorus daigams

Paskubėkite – tai tinkamiausias laikas sėti pomidorų sėklas daigams. Sėkloms sėti naudokite daigyklas ar durpinius puodelius . Pomidorams augti tinkamiausia temperatūra 22–24 °C. Į pastovią auginimo vietą sodinami tik kokybiški daigai – 30–35 cm aukščio, turi 7–8 lapus, be to, dirvos temperatūra ne žemesnė nei +15 °C.

Apsaugoti daigus nuo grybinių ligų

Tinkamas laikas pasirūpinti daigų apsauga nuo grybinių ligų ir nupurkšti juos fungicidais. Verta atminti, kad grybinių ligų plitimui įtakos turi aukšta temperatūra, per drėgnas substratas, blogas drenažas daigyne, daigų užmirkimas, auginimas monokultūroje per tankiai pasėjus.

Taip pat tinka:

  • tręšti daugiametes gėles, sėti gėles, pomidorus, svogūnus, porus, žiedinius kopūstus daigams
  • sėti ridikėlius, krapus, salotas, špinatus šiltnamyje

Paruošta pagal „Žalia stotelė“ informaciją

Taip pat skaitykite: