Juoko joga: nuotaikai, sveikatai ir ilgesniam gyvenimui

Daugelis esame girdėję posakį: „Juoktis sveika“, tačiau ar dažnai tai darome? Iškalbingas faktas – vaikai juokiasi apie 400 kartų per dieną, o suaugę – vos 15. Gaila, kad žmonės užmiršta šį natūralų vaistą, nes juokas ne tik naudingas mūsų nuotaikai, sveikatai, bet ir gali prailginti gyvenimo trukmę. Apie juoko jogos naudą pasakoja juoko jogos instruktorė Jurgita Kalnutė.

Kas yra juoko joga?

Juoko joga tai unikalus pratimų rinkinys, sukurtas gydytojo iš Indijos dr. Madan Kataria. Juoko pratimai derinami kartu su jogos kvėpavimo pratimais, taip kūnas ir smegenys geriau aprūpinami deguonimi, tampame energingesni ir sveikesni. Juoko jogos sesijos metu ypač palaikomas ir skatinamas žaismingumas ir akių kontaktas, kuris skatina natūraliai spontanišką juoką.

Vyriausios juoko jogos dalyvės, kurioms po 92 m.

Kaip juoko joga atsirado jūsų gyvenime?

Labai mėgstu juoktis ir tai toks pozityvus dalykas, kad to juoko norėjosi kuo daugiau savo gyvenime. Kažkur internete pamačiau, kad egzistuoja toks dalykas, kaip juoko joga ir labai susidomėjau kas tai? Tuomet ir sutikau Stepą Šafranauską, kuris baigęs mokymus Indijoje, pas juoko jogos įkūrėją Madan Kataria. Stepas jau daugiau nei 10 metų veda juoko jogos sesijas, tad pas jį ir mokiausi.

Kaip atrodo užsiėmimai?

Juoko joga ypatinga tuo, kad humoro jausmas tam visai nebūtinas. Užsiėmimo metu atliekami juoko ir kvėpavimo pratimai tol, kol be jokios priežasties kyla natūralus juokas. Juk mūsų kūnas nesupranta kada, juokiamės dirbtinai, o kada iš tikrųjų, taigi gauname visą naudą imunitetui ir sveikatai. O kad gautume naudą reikia pasijuokti bent 10-15minučių kasdien. Pripažinkime, suaugusiems sunku tai padaryti, tačiau juoko joga tam puikiai pasitarnauja.

Ar yra amžiaus apribojimas?

Nesenai Alytuje vykusiuose juoko jogos užsiėmimuose buvo dvi dalyvės, kurioms po 92 metus. Ir jos taip nuoširdžiai kvatojo! Turbūt tame ir slypi ilgaamžiškumo paslaptis?!

Kur rasti užsiėmimus?

Juoko jogos instruktorių bendruomenė sparčiai auga, instruktorių yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Varėnos raj.

Su bendraminčiu įkūrėme juoko jogos klubą Mindful Yoga Lt, kur renkamės kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Karantino metu darysime nemokamą online užsiėmimą Facebook, kviečiame jungtis kovo 27 d.

www.facebook.com/MindfulYogaLT

JUOKO JOGOS NAUDA

1. Daugiau džiaugsmo ir šypsenų asmeniniame gyvenime, didesnis pasitikėjimas savimi, pozityvumas;
2. Didėja efektyvumas veikloje. Sėkmė darbe, versle ar bet kokioje kitoje veikloje priklauso nuo energijos lygio: smegenims reikia 25 proc. daugiau deguonies nei kitiems organams. O per juoko jogos sesiją deguonimi efektyviai aprūpinamos ne tik smegenys, bet ir visi kiti organai;
3. Nauda sveikatai: juoko joga – tai tobula kardio treniruotė, mat 10 minučių juoko prilygsta 30 minučių irklavimo. Juokas mažina fizinį, mentalinį ir emocinį stresą, stiprina imuninę sistemą bei širdį. Juokas taip pat galingas ginklas ir prieš depresiją;
4. Nauda socialiniame gyvenime: tampa lengviau užmegzti pažintis ir susirasti draugų, juokas skatina užmegzti glaudų ryšį, kurti tvirtus santykius;
5) Juokas lavina emocinį intelektą ir stiprina dvasią, todėl lengviau atlaikyti gyvenimo iššūkius, taip pat juokas skatina pozityvų požiūrį į sudėtingas situacijas.

Iveta Leščinskaitė

Taip pat skaitykite: