Neikite į polikliniką!

www.negaluoju.lt

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK atkreipia dėmesį, kad paskelbus karantiną Lietuvoje, pirminės sveikatos priežiūros centrai, šeimos gydytojai ir slaugytojai keičia savo darbo metodus. Įsigaliojus šalyje karantinui dėl koronaviruso, gyventojai raginami likti namuose ir su gydymo įstaigomis bendrauti telefonu. Ši taisyklė galioja ir senjorams.

Pagrindiniai pokyčiai karantino laikotarpiu paskelbti Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje pateiktame pirminės sveikatos priežiūros centrų, šeimos gydytojų ir slaugytojų pranešime:
* Konsultacijos su šeimos gydytojais ir slaugytojomis bus vykdomos nuotoliniu būdu – per telefonines konsultacijas. Tik su šeimos gydytojo leidimu bus galima atvykti į pirmines paslaugas teikiančią įstaigą. Gydytojas ar slaugytoja dėl būtino vizito į įstaigą asmeniui perskambins ir kartu bus sprendžiama dėl tolimesnių veiksmų.
* Registruotis galima tik gydytojo nuotolinei konsultacijai.
* Nuolat vartojamų vaistų receptai ir medicinos priemonės bus pratęsiamos nuotoliniu būdu.
* Nedarbingumo pažymėjimai dėl karantino, traumos ar ligos bus išduodami nuotoliniu būdu.
* Profilaktinės sveikatos patikros atidedamos.
* Dėl planinių skiepijimų būtina visų pirma susisiekti su šeimos gydytoju.
* Laboratoriniai tyrimai bus atliekami tik šeimos gydytojo sprendimu ir tik tiems, kam būtina.
* Planinės gydytojų specialistų konsultacijos atidedamos arba organizuojamos nuotoliniu būdu. Tik su gydytojo leidimu ir konkrečiu nustatytu laiku bus galima atvykti į įstaigą.
* Planinės operacijos atidedamos.

Taip pat skaitykite: