Kovo 11-osios šventė

2020 m. kovo 11 d. sukanka lygiai 30 metų, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas pranešė atkuriantis Lietuvos nepriklausomybę. Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas buvo paskelbtas 22.44 val., ir ši svarbi žinia apie naują Lietuvą iškart pasklido po visą pasaulį.

Pasak Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės vadovo Mariaus Gursko, simboliška, kad, minint pirmąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos metines, žmonių, susirinkusių prie Seimo, rankose sukosi laisvės vėjo malūnėliai, skleisdami žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

„Tai, kad šiandien turime sėkmingai funkcionuojančią demokratiją, esame ES ir NATO dalis, yra milžiniški pasiekimai, rodantys, kad net jeigu jauna, mažai patirties turinti valstybė ir darė klaidų, tai sparčiai iš jų mokėsi ir nesustabdomai judėjo į priekį. Dabar, jau praėjus 30 metų, visi drauge galime švęsti veržlią, modernią ir drąsiai ateitį pasitinkančią Lietuvą, kurią, laisvės vėjo vedami, kūrėme šiuos tris dešimtmečius. Todėl visus kviečiame pasigaminti šventės simbolį vėjo malūnėlį ir taip dar labiau sustiprinti šventinę nuotaiką“, – ragina tautiečius M. Gurskas.

Pagrindinis Kovo 11-osios trisdešimtmečio renginys „22:44 Lietuvos laiku“ nuo 21:30 val. vyks Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje. Parlamento rūmai – istorinis ir mums itin svarbus pastatas – taps simboliniu atskaitos tašku 3D vaizdo grafika atkurtoje modernios Lietuvos istorijoje 22.44 val. – šią valandą 1990-aisiais buvo paskelbtas Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas. Renginio metu dangų nušvies šventiniai fejerverkai, savo dainas Lietuvai dovanos žinomi Lietuvos atlikėjai: Andrius Mamontovas, Algirdas Kaušpėdas su grupe „KaNdis“, Mantas Jankavičius, Saulius Prūsaitis, „G&G Sindikatas”, Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Kostas Smoriginas, Jeronimas Milius, Petras Vyšniauskas, „Bix“, Choras „Ąžuoliukas”, Česlovas Gabalis, „Biplan“, „Baltos varnos“, choras „Liepaitės”, jungtinis Lietuvos vaikų choras ir kt.

Kovo 11-osios trisdešimtmečiui sukurtas specialus Spotify grojaraštis „Tikime Laisve“.

Šventiniai renginiai vyks visoje Lietuvoje – Klaipėdoje bus siekiama trispalvių rekordo ir vyks akcija „Padovanok trispalvę“, Kaune šventinis chorinės muzikos koncertas „Laisvės varpas“, Prienuose roko opera „Priesaika“, taip pat kvies aktyviai švęsti laisvę įvairūs bėgimai, žygiai ir kt.

Daugiau informacijos apie būsimus renginius informaciją rasite www.lietuva.lt.

Priimant sprendimą dėl dalyvavimo viešuose renginiuose reikėtų vadovautis Valstybės ekstremalių situacijų valdymo centro rekomendacijomis dėl dalyvavimo masinių susibūrimų vietose, taip pat įsivertinti galimus pavojus sveikatai sergant lėtinėmis ligomis ir esant silpnai imuninei sistemai.

Taip pat skaitykite: