,

Marijona iš Kauno rajono švenčia 100-metį

Pirmoji šiais metais Kauno rajone 100 metų jubiliejų švenčia Marijona Juočienė. Nuo gimimo Kauno rajone gyvenanti moteris jau daugiau kaip 60 metų dienas leidžia miškų apsuptame Garanciškės kaime, Garliavos apylinkių seniūnijoje.

„Negalvojau, kad tiek ilgai gyvensiu. Nesitikėjau“, – šypsojosi jubiliatė.

Marijona su vyru Motiejumi santuokoje pragyveno 54 metus. Pora susilaukė sūnaus Antano ir dukrų Janinos ir Albinos. Dabar moteris džiaugiasi 5 anūkais ir 18 proanūkių, kurie neretai aplanko ilgaamžę.

Šimtametė visą gyvenimą dirbo Pajiesio kolūkyje laukininkystės darbus.

„Labai daug ir sunkiai dirbau visą gyvenimą. Galbūt dėl to tiek ir pragyvenau“, – ilgaamžiškumo paslaptimi dalijosi šimtametė.

Moters gyvenime daug patogumų nebuvo. Iki vietos, kur surinkdavo darbuotojus važiuoti į kolūkį, kasdien tekdavo pėsčiomis nueiti po 2–3 km, o iki artimiausios parduotuvės net 8 km.

Tačiau jubiliatė nesiskundžia. Dabar jai nesmagu tik dėl vieno – susilpnėjusios sveikatos.

Marijona su džiaugsmu prisimena audimą. Nuo vaikystės ji mėgo austi lovatieses, rankšluosčius. Ir dabar atvykusius svečius moteris susodino prie stalo, puošto jos rankų darbo staltiese.

Pasveikinti Marijoną atvyko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė, Garliavos apylinkių seniūnas Eimuntas Raugevičius ir socialinio darbo organizatorė Asta Jusevičienė. Svečiai jubiliatei įteikė tradiciškai Pakaunės šimtamečiams dovanojamą šiltą antklodę.

„Esate šaknimis tvirtai įaugusi į Kauno rajono žemę. Nedažnai pasiseka nugyventi 100 metų viename krašte. Tai – išskirtinis atvejis“, – sveikindamas jubiliejaus proga kalbėjo meras Valerijus Makūnas.

Didžiausias šventės minėjimas numatomas savaitgalį, kai pas Marijoną susirinks gausus būrys artimųjų.

Taip pat skaitykite: