Kur dėti nupuoštą eglutę?

Daugeliui lietuvių laikantis tradicijos Trijų karalių šventės proga nupuošti eglutes, Lietuvos miestai įrengė specialias vietas žaliaskarėms surinkti, o mažieji šiauliečiai, atnešę eglutę, gali tikėtis ir saldumynų.

Už ne tam skirtose vietose paliktas eglutes gyventojams gresia kelių šimtų eurų baudos.

Vilniuje numatyta 80 surinkimo aikštelių, jose eglutės bus renkamos nuo pirmadienio iki sausio 31 dienos.

„Sostinės savivaldybė kasmet paragina vilniečius nemesti eglių prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, nepalikti kiemuose, neteršti savo ir kaimynų gyvenamosios aplinkos. Miestas pasirūpina, kad specialių surinkimo taškų atsirastų kiekviename rajone“, – teigia sostinės savivaldybė.

Vilnius taip pat kviečia eglutes pasodinti artimiausioje pamiškėje – šalia jau augančių eglių, jeigu žaliaskarė buvo papuošta vazone, tikėtina, kad pasodinta ji prigis.

Be kita ko, su eglutėmis vilniečiai galės atsisveikinti ir Mokytojų namų kiemelyje pirmadienį organizuojamame renginyje „Lik sveika, Kalėdų eglute“.

Kauno eglučių lauks 45 tam skirtos vietos. Kaune eglutes specialiose vietose galima rinkti nuo praėjusio penktadienio iki sausio 25 dienos.

Klaipėdoje nupuoštoms eglutėms nuo praėjusio penktadienio įrengti keturi didelės talpos konteineriai Žardininkų, Liepų, Dragūnų ir Kretingos gatvėse.

Į šiuos konteinerius uostamiestyje eglutes galima išmesti iki antradienio, taip pat eglutes galima nuvežti ir į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Klaipėdos rajone, Glaudėnų kaime.

Šiauliai už atneštą žaliaskarę vaikams žada ir saldumynų. Nupuoštų eglučių surinkimo akcija Šiauliuose vyks 11-oje ietų nuo pirmadienio iki trečiadienio.

Panevėžyje eglutes sausio šeštą, septintą ir dešimtą dienomis galima palikti šalia gatvių, kur įrengti atliekų konteineriai. Kitomis dienomis tai daryti draudžiama.

Miesto gyventojai kviečiami eglutes vežti ir į žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius, kurie nuo praėjusio penktadienio pastatyti Pilėnų gatvėje.

Be kita ko, Panevėžyje antradienį ir trečiadienį organizuojamos specialios akcijos „Padėka už džiaugsmą“, kurių metu visi norintieji eglutes galės palikti Gamtos mokyklai ir įsirašyti į Aplinkai draugiško panevėžiečio sąrašus.

Alytaus savivaldybė daugiabučių gyventojus irgi kviečia nuo pirmadienio iki penktadienio eglutes sudėti šalia atliekų konteinerių, jas iš čia išveš miestą tvarkančios įmonės.

Tikslios eglučių surinkimo vietos ir platesnė informacija skelbiama savivaldybių interneto svetainėse.

Ramūnas Jakubauskas, BNS

Taip pat skaitykite: