Atsisveikinimas su eglutėmis

eglės šakos

Trijų karalių dieną baigiasi žiemos švenčių laikotarpis, ir daugelis, laikydamiesi tradicijų, nupuoš kalėdines eglutes. Aplinkos ministerija kviečia nupuoštas eglutes panaudoti tikslingai, o ne mesti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius ar atsikratyti jomis bet kur. Išmetus žaliaskares neleistinose vietose, gali grėsti piniginė bauda. Jos dydis priklauso nuo atliekų kiekio.

Eglutės ir jų šakos priskiriamos žaliosioms atliekoms, todėl vienas iš būdų su jomis atsisveikinti – nugabenti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Šių aikštelių sąrašą galima rasti ČIA.

Galimybes gyventojams nupuoštomis eglutėmis atsikratyti civilizuotai sudarė didžiųjų miestų savivaldybės. Informacijos apie surinkimo vietas galima rasti jų tinklapiuose. Antai sostinėje įrengta daugiau kaip 80 tokių vietų. Kai kurios savivaldybės rengia net specialias akcijas. Pavyzdžiui, Šiauliuose už atneštą eglutę vaikams žadama saldumynų, o Panevėžyje rytoj ir poryt akcijos „Padėka už džiaugsmą“ metu eglutes bus galima palikti Gamtos mokyklai ir įsirašyti į Aplinkai draugiško panevėžiečio sąrašus.

Surinktos eglutės ir jų šakos bus perdirbtos ir virs ekologišku kuru arba kompostu.

Gyventojai nupuoštą eglutę gali panaudoti ir savo reikmėms. Pavyzdžiui, uždengti jautrius šalčiui augalus sode ar kieme, plonų šakų sluoksniu iškloti komposto dėžę ir pan. Gyvas eglutes iš vazonų galima persodinti artimiausioje pamiškėje – greta jau augančių eglių.

Taip pat skaitykite: