Dovanos augintiniui

Veterinaras P MorkūnasKasmet, dar nei žiemai neprasidėjus, prekybos centruose išsirikiuoja kalėdinės prekės ir pradedame sukti galvas dėl dovanų. Jei sugalvoti, kaip nustebinti draugus ir artimuosius, jums yra vienas juokas, tai norėdami išrinkti gerą dovaną mylimam augintiniui prireiks ne tik fantazijos, bet ir žinių. Veterinaras Paulius Morkūnas pataria, kokios dovanos gyvūnams tinka geriausiai.

Augintiniai šiandien prilygsta mūsų šeimos nariams, kuriuos norisi lepinti, džiuginti ir dalintis gerumu. Veterinaras P. Morkūnas pastebi – darosi įprasta, kad kalėdinio ryto stebuklai pasitinka ir šeimos nariais tapusius gyvūnus – po eglute slepiasi dovanos ir jiems. „Augintiniai prilygsta mūsų šeimos nariams, tai kaipgi nepadovanosime savo šuniukui ar kačiukui kalėdinės dovanėlės? Manau, kiekvienas šeimos narys turi pajausti, kad šventės jau atėjo“, – dovanų augintiniams svarbą pabrėžia pašnekovas ir prasitaria, kad savąjį šiemet nustebins skanėstų tortu ir, žinoma, šeimos meile.

Pasak veterinaro, gyvūnui geriausia dovana yra tai, ką galima suvalgyti, o pasimėgavus neskaudėtų skrandžio. Dovanas P. Morkūnas rekomenduoja rinktis atidžiai pagal auginamą gyvūną, taip puikiai palepinsite savo draugą. Jeigu visgi norisi dovanoti daiktą, tai būtinai atsižvelkite į tai, kad dovana netaptų bėda ir jūsų mylimas augintinis nesusižeistų.

augintiniaiAuginant namuose katiną, kalėdinė dovanėlė gali būti žaisliukas gudrutis. „Taip aš vadinu tokius žaislus, į kuriuos yra įdedamas maistelis ir katinas turi sugalvoti, kaip jį iš ten paimti. Tokiu būdu ir jūsų augintinis, ir šeimos nariai, stebėdami savo draugą linksmai pramogaujantį, turės džiaugsmingų akimirkų. Tiesa, katinai labiau mėgsta dovanas, kuriomis džiaugiatės ir jūs – tai visi žaisliniai kamuoliukai ir įvairūs išmanūs įrenginiai“, – sako pašnekovas.

Kalbėdamas apie šunis, Paulius akcentuoja, kad galima išrinkti ir praktiškas, nebūtinai valgomas dovanas. Visgi jei jūsų šuniukas yra judrus ir itin mėgsta bendrauti su kitais augintiniais, tai puiki dovana bei pramoga bus tiesiog pabūti su savo draugais šunimis ir kartu palakstyti, tad suorganizuokite jam tokį susitikimą. O gal jūsų augintinis labai džiaugtųsi gavęs šiltą aprangą, ypač jei jis yra trumpo plauko: „Priminsiu, kad žiemą trumpaplaukiams tikrai reikia naudoti rūbelius, nes ilgesnis pasivaikščiojimas gali nebūti toks mielas“, – perspėja veterinaras.

Tiesa, rūbai ar pramoga dažniausiai gali tapti smagiu užsiėmimu jums, bet ar jūsų augintinis tikrai to nori? Pašnekovas pabrėžia, kad būtina nepamiršti – kiekvienas iš mūsų geriausiai pažįsta savo augintinius ir tik mes žinome, kas jiems tikrai suteiks laimės.

P. Morkūnas taip pat pastebi, kad dažnai žmonės dėl didelės meilės gyvūnus lepina kiek per daug, taip jiems pakenkdami. Dažniausiai daromos klaidos, kai per šventes duodamas maistas tiesiai nuo gausaus vaišių stalo. „Itin pavojingi yra skaniai atrodantys kauliukai, ypač paukštienos. Jie ne tik gali sukelti rimtą pavojų augintinių sveikatai ir gyvybei, bet taip pat sugadinti jums visas šventes, nes reikės rūpintis sergančiu draugu. Vengti reiktų ir smulkių, aštriais kampais žaislų, siūlų ir kitų lengvai irstančių medžiagų, kurios gali būti sunkiai pašalinamos iš žarnyno. Vis dėlto šventiniu periodu rekomenduočiau labai nenukrypti nuo kasdienybės, o tik truputį pasmaližiauti jau gerai pažįstamais skanėstais“, – linkėdamas linksmų ir sveikų švenčių pataria veterinaras.

● Katės turi instinktą medžioti, todėl joms patiks bet koks žaislas, žadinantis šį poreikį – tai gali būti interaktyvūs žaislai, paprasčiausia dirbtinė pelytė, vedžiojama už virvelės, arba lazeris, kurio švieselę bus įdomu sugauti.
● Jei norite, kad katės išvengtų pagundos pagaląsti nagučius į jūsų baldus, tai pasirūpinkite draskykle. Yra tokių, kuriose būna ir slėptuvė ramiam katės miegui.
● Šunys labiausiai mėgsta kramtyti, todėl niekada nenusivilsite nupirkę jam skanėstą arba kramtomą žaislą. Beje, tam puikiai tinka ir pliušiniai žaislai.
● Stenkitės pirkti gyvūnams kokybišką maistą ne tik per šventes. Pigesniuose pašaruose gausus kiekis subproduktų, o kokybiškame brangesniame maiste daugiau mėsos, todėl jo augintis suvalgo mažiau, bet jaučiasi geriau.
● Šunims negalima duoti to maisto, kurį valgome mes, todėl vertėtų vengti vaišinti augintinį maistu nuo vaišių stalo. Net jei galvojate, kad taip jį palepinsite, neužmirškite, kad jam kenkia – gali sukelti alergijas, kaulų atplaišos neretai pažeidžia pilvo ertmę ir žarnyną, šuo gali užspringti. Beje, subalansuotu maistu maitinamas gyvūnas gyvena ilgiau!
● Dovana gali būti ir praktiška – naujas pavadėlis, patogesnis gultas, o gal jau laikas pirkti didesnį dubenėlį? Juk dovanodami dovanas parodome savo rūpestį ir meilę. Nepamirškite dovanos įpakuoti į traškantį popierių, juk išpakavimas gali būti taip pat puikia pramoga jūsų augintiniui.

Iveta Leščinskaitė

Taip pat skaitykite: