Scenoje – sveikuolis

Jau šį sekmadienį vienas žiūrimiausių televizijos projektų šalyje „Lietuvos balsas. Senjorai“ galutinai užbaigs aklųjų perklausų etapą. Laidoje paskutines laisvas vietas mokytojų komandose bandys užimti būrys talentingų, spalvingų ir didžiosios scenos trokštančių senjorų.

„Lietuvos balsas. Senjorai“

LNK projektas „Lietuvos balsas. Senjorai“

Ir nors kai kuriems dalyviams didžiąją muzikos sceną tenką jaukintis pirmą kartą, kiti tuo gyvena visą gyvenimą. Būtent toks yra muzikos pedagogas Gendrius Jakubėnas. Jis – Simonos Jakubėnaitės, kuri sykiu su L. Adomaičiu 2004 metais atstovavo Lietuvai „Eurovizijoje“ su daina „What’s happened to your love?“, tėvas. Būtent dukros pastūmėtas Gendrius tvirtai apsisprendė savo talentą parodyti ir televizijos projekto scenoje.

„Dalyvauti projekte tėtis nusprendė pats, tačiau paklausė manęs, ar tikrai verta. Kadaise, kai man buvo šešeri, būtent jis mane atvedė į vokalo mokyklą ir pastūmėjo rinktis muzikos kelią, o šį kartą prie jo pasirodymo ir vokalinio jo ištobulinimo daug prisidėjau ir aš. Aš net neabejojau verta dalyvauti ar ne, tokia patirtis neigiamų emocijų turėti tiesiog negali“, – sako Simona Jakubėnaitė.

Kadaise džiazą įsimylėjęs panevėžietis visą gyvenimą puoselėja džiazo kultūrą ir sako, jog jis yra pirmasis, kuris dar 1993 metais iš Švedijos atvežė gospelo muzikos stilių į Lietuvą. Franko Sinatros įvaizdį ir dainą pasirinkęs dalyvis įsitikinęs, jog būtent toks stilius atskleidžia jį kaip atlikėją ir asmenybę.

„Lietuvos balsas. Senjorai“

LNK projektas „Lietuvos balsas. Senjorai“

„Mano mokyklą praėjo ne vienas talentingas muzikantas. Visada sakiau jaunimui, kad norint gerai dainuoti, reikia turėti labai gerus gospel, soul, bliuzo ir džiazo pagrindus ir tada tikrai bus viskas gerai. Savo dukrą to mokiau nuo 6 metų, dabar ji, jau savo studijoje, to moko kitus. Tiesą pasakius, šį kartą prieš pasirodymą jau man teko pačiam mokytis iš jos, kaip dainai, kurią aš pasirinkau, suteikti modernumo“, – pasakoja Gendrius.

Tačiau ilgametę muzikinę patirtį turintis dalyvis įsitikinęs, jog geram atlikėjui vokalinių pamokų tikrai neužtenka. Neįtikinėtinų kvėpavimo pratimų mokantis Gendrius laukdamas savo pasirodymo užkulisiuose sugebėjo nustebinti ten budinčią medikų komandą, kuomet vos per kelias minutes kvėpavimo pratimu sugebėjo numušti tuo metu aukštai pakilusį savo spaudimą.

„Esu sveikuolis. Visą gyvenimą sportavau ir jau dešimt metų kiekvieną rytą darau Tibeto pratimus. Puoselėti savo kūną fiziškai yra labai svarbu dainavimui. Kvėpavimo metodika, kuri naudojama jogoje, labai padeda būnant ant scenos, ypatingai dainuojant džiazą. Kvėpavimu taip pat galima suvaldyti stresą ir net numušti spaudimą. Žinant šiuos metodus, nereikia jokių vaistų“,– įsitikinęs Gendrius, kuris laukdamas savo pasirodymo užkulisiuose, sudėtingų jogos formų mokė ir projekto reporterę Karoliną Meschnino.

Tačiau ar kvėpavimo pratimai Gendriui pagelbės „aklųjų perklausų“ scenoje ir ar jo muzikinis talentas padės jam išsikovoti vietą mokytojų komandoje – sužinoti bus galima jau šį sekmadienį, 19.30, per LNK.

Taip pat skaitykite: