Stilius amžiui – ne kliūtis!

Senovėje buvo sunku įsivaizduoti, kad galima išeiti iš namų be skrybėlės ar švarko. Prasegta marškinių apykaklė buvo nepriimtinas sprendimas: įvaizdį būtinai turėjo papildyti kaklo aksesuaras – kaklaraištis, peteliškė ar skarelė. Šiais laikais vyrai gali jaustis ramiai, norite – riškitės kaklaraištį, norite – ne, niekas jums nepasakys nė žodžio (jei tik nedirbate banke, kur privaloma laikytis aprangos protokolo).

Šiuolaikiniai vyrai mieliau renkasi prasegtą marškinių viršutinę sagą dėl kelių pagrindinių priežasčių – jiems sunku pasirinkti tinkamus aksesuarus, nežino, kaip skoningai juos suderinti ir elegantiškai atrodyti. Žinoma, dauguma tiesiog bijo suklysti, todėl skiria mažai dėmesio aksesuarams, tačiau be reikalo, nes būtent kaklaraištis ar peteliškė gali kardinaliai pakeisti įvaizdį į gerąją pusę.

Peteliškė – tai drąsaus ir kilmingo vyro aksesuaras. Istoriškai jas labiausiai mėgo tam tikrų profesijų atstovai: advokatai, architektai, finansininkai, universitetų profesoriai, dėstytojai, politikai. Šiandien peteliškė labiau tinka vyrams, dirbantiems kūrybiškoje ar intelektualioje srityje. Jas galima rinktis, kuomet nėra nurodytas griežtas aprangos kodas ir norisi atrodyti originaliai bei žaismingai. O kaipgi jas derinti prie marškinių ir švarko? Viena pagrindinių rekomendacijų – nesirinkti peteliškės tokio paties rašto kaip marškiniai. Tokiu atveju jos tiesiog nesimatys, todėl drąsiai derinkite skirtingus raštus. Rinkdamiesi spalvas, galite išbandyti vienspalvį derinimo būdą, kuris šiuo metu dar ir itin madingas, arba eksperimentuokite su kontrastingais atspalviais – taip peteliškė taps akį traukiančiu aksesuaru. Klasikinė peteliškė yra juodos spalvos ir ryšima einant į renginius, kuriuose reikalaujama „black tie“ aprangos kodo.

Kaip tinkamai derinti peteliškę ir išvengti stiliaus klaidų:

• Visada išlaikykite dydžio proporcijas – peteliškės ilgis ir plotis turi harmoningai tikti prie veido. Atsižvelgiant į jūsų bruožus ir sudėjimą, ji neturi būti per didelė ar per maža, kitaip jūs atrodysite tiesiog juokingai.

• Neryšėkite peteliškės vien tik su marškiniais, būtinai papildykite įvaizdį viršutinio drabužio sluoksniu – tai gali būti liemenė, švarkas, kardiganas arba megztinis. Papildomas drabužių sluoksnis leidžia aksesuarui atrodyti harmoningai ir nesukuriant ryškaus akcento.

• Esant galimybei, rinkitės rankų darbo vienetus – jie atrodo originaliai ir išskirtinai. Gamykloje pasiūtos peteliškės turi tvarkingą ir simetrišką formą, jos atrodo pigiai, nenatūraliai ir kartais net vaikiškai.

• Venkite medinių, guminių ar odinių variantų. Pastarosios atrodo ganėtinai keistai ir neskoningai.

• Jei nenorite pasirodyti naujoku stiliaus srityje, nederinkite peteliškės ar kaklaraiščio prie fantazijos, esančios švarko kišenėje. Panašios kombinacijos atrodo neapgalvotai ir neoriginaliai.

Retas vyras savo aprangoje naudoja daug aksesuarų, tačiau yra keletas, kuriuos turi beveik kiekvienas, vienas iš jų – kaklaraištis. Kaklaraištis – stiliaus ir elegancijos simbolis, kurį būtina ryšėti su kostiumu per visus dalykinius ir oficialius renginius. Būdami panašioje aplinkoje be kaklaraiščio atrodysite juokingai ir išreikšite savo nepagarbą kitiems. Tačiau kaip pritaikyti kaklaraištį kasdieniame vyro įvaizdyje? Užsegta apykaklė, papuošta nerūpestingai surištu, tačiau puikiai derančiu kaklaraiščiu, padaro įvaizdį tvarkingą, bet nenuobodų, energingą, bet ne vulgarų, rafinuotą, bet ne per daug saldų – tokį, koks turėtų būti kiekvienas gerą skonį turintis vyras. Kaklaraištis – puikus būdas save išreikšti, tačiau jis turi būti skoningas. Neapsiriksite pasirinkę dryžuotą, modernų taškuotą, languotą ar kitaip subtiliai margintą kaklaraištį. Tik nepamirškite, kad jis turi derėti prie marškinių, švarko ar kitokių dėvimų drabužių. Pavyzdžiui, jeigu jūsų marškiniai marginti smulkiais dryžiais, tuomet kaklaraištį galite rinktis su stambesniais dryžiais arba taškeliais.

Na ir ne mažiau svarbi kaklaraiščio ryšėjimo detalė – jo ilgis. Kaklaraištis turi siekti kelnių sagą arba diržo sagtį.

Vyriška kaklaskarė – puiki alternatyva kaklaraiščiui. Šiandien kiekvienas džentelmenas gali sukurti unikalų ir nepakartojamą įvaizdį kaklaskarės pagalba, kuri į vyrų drabužių spintas atkeliavo dar iš karinio laikotarpio. Iš pradžių legionieriai jas pradėjo rištis dar senovės Romoje. Vėliau šis atributas labai išpopuliarėjo ir jau XIX amžiuje jį buvo galima pamatyti ant garsių to meto menininkų. Šiandien šilko skarelė tapo svarbiu elementu bet kurio stilingo vyro drabužių spintoje. Ji tinka kiekvienam, nepriklausomai nuo amžiaus. Tai klasika, kuri niekada neišeis iš mados, nes kiekvieną kartą rišdamiesi nauju būdu sukuriate vis kitokį, individualų įvaizdį. Vyriška šilkinė kaklo skarelė puikiai papildo dalykinį kostiumą, tačiau jos pranašumas prieš kaklaraištį yra akivaizdus – ją galima derinti prie polo marškinėlių, striukių, bleizerių ir net marškinėlių.

Vyriškos šilkinės kaklaskarės yra labai skirtingos: elegantiškos, ryškios, klasikinės, neįprastos, drąsios… Kiekvienas gali atrasti sau tinkančią – tai suteiks pasitikėjimo savimi, pagerins nuotaiką ir išskirs iš minios.

Vis dažniau pastebima Lietuvos vyrų aprangos deriniuose fantazija – taip vadinama švarko nosinaitė. Kostiumo eilutei ji suteikia elegancijos, o spalvingi jos deriniai tampa visos aprangos akcentu. Paprastai fantazija derinama prie kaklaraiščio ar peteliškės, o visa derinimo ašis – raštai ir spalvos neturi visiškai sutapti. Kaklaraištį ir fantaziją galima rinktis kontrastingų ar panašių atspalvių. Jei renkatės ryškesnės spalvos ar rašto kaklaraištį, tuomet fantazija turėtų būti mažiau ryški, nes akcentas šiuo atveju tenka kaklaraiščiui, ir atvirkščiai – jei kaklaraištis švelnaus atspalvio, galite derinti ryškesnės spalvos ar rašto fantaziją. Na, o klasikinė baltos spalvos fantazija tinka prie visų spalvų kostiumų ir kaklaraiščio derinių, tačiau ja puošiamasi daugiausia oficialiems renginiams ar prabangiai vakaro aplinkai.

Spalvotos kojinės – dar vienas ryškus aksesuaras, kurio pagalba vyras gali atrodyti stilingai ir įdomiai. Kiekvienas vyras, nepriklausomai nuo amžiaus, pajus energijos antplūdį ir jausis patraukliai, nes ryškios spalvotos kojinės aktyviai pritraukia aplinkinių dėmesį. Jų pagalba jūs lengvai ir sėkmingai galite užkariauti pašnekovo simpatiją, nuolankumą ir susidomėjimą jūsų asmenybe. Toks vyras ilgai „įstringa“ atmintyje, nes jo nestandartinis įvaizdis siejasi su taip pat nestandartiniu ir drąsiu mąstymu.

Kaipgi derinti spalvotas ar raštuotas kojines? Pagrindinė taisyklė – kojinės turi derėti prie kelnių, tačiau būti šiek tiek kitokio atspalvio. Visada stilingai atrodo subtiliais raštais: rombais, zigzagais, langeliais, mažais žirneliais ar dryžiais margintos spalvotos kojinės. Laisvalaikiui tinkamos ryškesnės spalvos – raudona, plytinė, žalia, violetinė, geltona. Visada geras sprendimas yra derinti kojines prie kaklaraiščio ar peteliškės. Jeigu dėvite raštuotas kelnes, pasirinkite vieną raštuotą spalvą ir apsimaukite vienspalves tokios pat spalvos kojines.

Kiekvienas vyras atrodys pranašesnis už jo konkurentą, jei papildys savo drabužių spintą ryškiais aksesuarais ir drąsiai eksperimentuos juos derindamas savo kasdieniame įvaizdyje. Ir amžius čia ne kliūtis!

Projekto „Stiliaus klasė“ įkūrėja Viktorija KOROČINA

Taip pat skaitykite: