,

Plėtos geriatrijos paslaugas

senjorai

Siekdama geresnės vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybės, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis plėtoja geriatrijos paslaugas ir jų prieinamumą.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Lietuvoje gana sparčiai senstančiai visuomenei iškyla vis didesnis naujų – geriatrijos, t. y. vyresniems nei 60 metų žmonėms būdingų ligų ir sutrikimų gydymo bei profilaktikos, siekiant sustabdyti ankstyvą senėjimą – paslaugų poreikis.

„Šios paslaugos ypač aktualios keliomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams – jiems reikia kompleksinio požiūrio į sveikatos būklę, ypač didelio dėmesio vaistų suderinamumui. Kadangi poliligotumas lemia ir dažnesnius sveikatos sutrikimus, ligoninės taip pat turi būti pritaikytos tokiems pacientams. Numatome, kad kiekviename regione stacionarinėmis geriatrijos paslaugomis kasmet pasinaudos apie 600 pacientų“, – sako ministras A. Veryga.

Keturių – Alytaus apskrities S. Kudirkos, Telšių, Marijampolės bei Tauragės apskrities – iš aštuonių tikslinių ligoninių projektiniai pasiūlymai jau įvertinti ir pareiškėjų planuojami įgyvendinti projektai įtraukti į iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų siūlomų bendrai finansuoti valstybės projektų sąrašą, kad gydymo įstaigos galėtų savo regionuose plėtoti stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas pagyvenusiems pacientams.

Priemonei „Sveiko senėjimo paslaugų kokybės gerinimas“ iš viso skirta 7,3 mln. eurų, iš kurių 10 proc. sudaro valstybės biudžeto kofinansavimo lėšos, o likusi suma – ES struktūrinė parama.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės projektui įgyvendinti skirta 1,5 mln. eurų, Marijampolės ligoninei – 1.3 mln. eurų, Tauragės apskrities ligoninei – 1,6 mln. eurų, Telšių ligoninei – 0,8 mln. eurų.

Projektinius pasiūlymus pateikusios ligoninės numato įkurti Geriatrijos skyrius (apie 20 lovų kiekviename), pritaikyti ligoninės patalpas įrengiant vienvietes ir dvivietes palatas, įsigyti reikiamą įrangą.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Respublikinės Šiaulių ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės, Utenos ligoninės projektiniai pasiūlymai šiuo metu vertinami, teikiamos pastabos pareiškėjams.

Visi projektai, planuojama, bus įgyvendinti iki 2022 metų vidurio.

Modernus Geriatrijos centras iki 2022 metų turėtų būti įsteigtas ir Kauno klinikinėje ligoninėje. Planuojama, kad čia veiks ne tik stacionarinis geriatrijos skyrius, bet ir geriatrijos dienos stacionaras bei geriatrijos ambulatorinis padalinys. Skaičiuojama, kad šiame Geriatrijos centre paslaugas kasmet gaus beveik trys tūkstančiai senjorų iš visos Lietuvos.

Taip pat skaitykite: