Oda – sveikatos veidrodis

Artėjant šaltajam sezonui kyla daug klausimų, kaip prižiūrėti veido odą. Rudenį dažniau nei kitais metų laikais pasireiškia odos problemos: ji dažnai sudirgsta, šerpetoja ir tai įtakoja ne tik šaltas oras, bet ir šildymas, kondicionieriai. Dažnai manoma, kad jei nevargina bėrimai ar spuogai, tuomet odai ypatingos priežiūros nereikia, kaip ir nereikia lankytis pas specialistą.

odos priežiūra

„Odos priežiūra, tai visu pirma mūsų higiena. Taip pat yra klaidinga manyti, jog jei vargina spuogai ar aknė, kad tai praeis savaime“, – teigia klinikos „Sugihara“ kosmetologė Daina Eidukienė. Pasak jos, visgi reiktų atkreipti dėmesį į tai, kur didžiąją laiko dalį praleidžia žmogus, t.y. patalpoje, biure ar lauke.

Vienas iš mitų, kad šaltuoju sezonu negalima naudoti drėkinamųjų kremų. Kosmetologės teigimu, tai – netiesa: „Anaiptol, juos naudoti reikia, tik iki išėjimo į lauką turi praeiti bent 15 minučių, – sako D.Eidukienė.

– Jeigu ant kremo tepamas makiažo pagrindas, tai taip pat apsaugo odą. Buvimas gryname ore šaltuoju sezonu – visai kas kita, tuomet reiktų rinktis skalsesnės tekstūros kremą, kuris odą apsaugotų (pvz. vykstant slidinėti į kalnus ir pan. reikėtų rinktis apsauginį kremą).“

Vitaminų reikia ir odai

Kosmetologės teigimu, reikėtų nepamiršti, kad šaltuoju sezonu visam organizmui trūksta vitaminų, ne išimtis – ir odai, tad reiktų rinktis praturtintus vitaminais kremus su vaisinėmis rūgštimis, nes oda kaip ir kiti organai, turi atsinaujinti, regeneruotis.

„Svarbu nepamiršti palepinti odos kaukėmis. Taip pat geras sprendimas apsilankyti pas specialistą, kuris ne tik paruoš odą šaltajam sezonui, bet ir parinks tinkamas priemones būtent jūsų odai, jos poreikiams“, – teigia odos priežiūros specialistė.

Kosmetologės teigimu, žmonių sąmoningumas didėja ir tai labai džiugina. „Veido odos priežiūra – įpročio reikalas. Žmonės labiau rūpinasi oda, ir labai džiugu, kad keičiasi požiūris, į tai, neva kol nėra problemos, nereikia rūpintis veido oda ir lankytis pas kosmetologą“, – teigia D.Eidukienė. Pasak jos, prevencija padeda išlaikyti odą gražią ir nutolinti senėjimo procesą.

Oda – sveikatos veidrodis

Odą veikia gyvenimo būdas, mityba, stresas. Ne veltui sakoma, jog oda – sveikatos ir žmogaus savijautos veidrodis. Žalingi įpročiai turi didelę įtaką mūsų sveikatai ir, žinoma, odai.

„Rūkymas sukelia oksidacinę žalą, kurią sukelia disbalansas tarp laisvųjų radikalų ir organizmo antioksidantų; sutrikus šiai pusiausvyrai prasideda antioksidacinis stresas, kuris sukelia progresuojantį mūsų organizmo nusidėvėjimą. Taip pat ir su oda – ji greičiau sensta, glemba, tampa nepajėgi atsinaujinti“, – teigia D.Eidukienė.

Jos teigimu, norint turėti gražią ir švytinčią odą, svarbu atsisakyti žalingų įpročių. Vis dėlto, jeigu tą padaryti sunku, kosmetologė rekomenduoja naudoti antioksidantus – vitaminus, priemones su vaisinėmis rūgštimis, kurios pagerintų odos regeneraciją, taip pat priemones su antioksidantais.

Trys būtinos priemonės

Kosmetologės teigimu, norint turėti gražią odą, trys priemonės yra neišvengiamos. Tačiau vis dėlto, svarbiausia yra tai, kaip oda paruošiama.

Svarbiausia gerai odą nuvalyti, tad čia neišvengiamas prausiklis-valiklis: „Jei oda neteisingai nuplaunama, paruošiama, nepadės nei pats brangiausias ir geriausias kremas“, – teigia D.Eidukienė.

Kitos dvi priemonės, be kurių neįsivaizduojama tinkama odos priežiūra, pasak jos, yra dieninis ir naktinis kremai. Naktį oda dirba, dieną ilsisi, tad būtinai reiktų naudoti naktinį kremą, kadangi naktį oda labiau įsisavina kremo veikliąsias medžiagas.

Taip pat skaitykite: