Dalijami atšvaitai gyvūnams

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais eismo įvykių metu žuvo 37 pėstieji, iš jų beveik pusė – tamsiuoju paros metu. Policijos atstovų teigimu, sumažinti žuvusiųjų skaičių galėtų tinkamai naudojamos privalomos saugos priemonės – atšvaitai, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiantys žibintai. Duomenų, kiek naminių gyvūnų patenka po transporto priemonių ratais, nėra, tačiau veterinarijos gydytojai vieningai tvirtina – tokių atvejų pasitaiko išties nemažai, o jų išvengti galėtų padėti atšvaitai.

„Susidūrimas su automobiliu keturkojui, deja, dažnai baigiasi mirtimi ar stipriu sužalojimu, – sakė parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. – Po rimto eismo įvykio išgyvenę augintiniai gali nebevaldyti kojų ar jausti ilgalaikius skausmus. Apie liūdnus padarinius šeimininkai bijo net pagalvoti ir ši tema išties yra skaudi, tačiau įvertinti galimus padarinius būtina tam, kad būtų galima užbėgti įvykiams už akių.“

Pasak K. Ausmanės, atšvaitą ar kitas šviečiančias, mirksinčias ir šviesą atspindinčias priemones gyvūnui parūpinti turėtų ne tik žmonės, paleidžiantys augintinį pasilakstyti vieną, tačiau visi be išimties keturkojų savininkai. Tamsiuoju paros metu itin svarbu išlikti matomam, nes į kelią išbėgusį gyvūną vairuotojas gali spėti pamatyti ir laiku sustabdyti transporto priemonę. Veterinarijos gydytoja atkreipė dėmesį, kad be pavadėlio šunį lakstyti paleidžiantys žmonės turėtų išmokyti gyvūną nebėgti per kelią, o kirsti jį tik šeimininkui leidus. Tačiau net ir pačiam paklusniausiam keturkojui reikėtų prisegti atšvaitą. Be to, jis būtinas ir katėms, kurios išleidžiamos į lauką, mat šios keturkojės per kelią gali bėgti nė nesidairydamos.

Specialistų teigimu, visuomenės sąmoningumas pastebimai auga – eismo dalyviai vis dažniau ne tik prisisega atšvaitus patys, bet ir nepamiršta pasirūpinti savo mylimu augintiniu. Be įprastų, prie antkaklio ar pavadėlio tvirtinamų atšvaitų žmonės renkasi ir tokias priemones kaip įvairiomis spalvomis šviečiantys antkakliai ar prisegami mirksintys pakabukai. Taip pat galima rinktis ir šviesą atspindinčius drabužėlius, pavadėlį bei antkaklį.

„Jaučiame pareigą edukuoti žmones apie augintinių saugumo užtikrinimą ir skatinti teisingą atšvaitų nešiojimą, todėl jau ne vienus metus dalyvaujame socialinėje saugumo akcijoje „Būk matomas“, kurios metu dovanojame atšvaitus, kuriuos gali nešioti ne tik žmonės, bet ir augintiniai, konsultuojame šeimininkus, kaip teisingai juos prisegti gyvūnui. Pastebėjome palaipsniui augantį žmonių susidomėjimą socialine akcija, todėl šiais metais išdalinsime beveik 1,5 karto daugiau atšvaitų nei pernai“, – teigė K. Ausmanė.

Iki lapkričio mėnesio pabaigos visose KIKA parduotuvėse Lietuvoje ir Estijoje bus nemokamai išdalinta 16 500 atšvaitų.

Taip pat skaitykite: