Jei reikalingas klausos aparatas…

kompensuojami klausos aparatai

Pacientas, kuriam reikia klausos aparato, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris duos siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą klausos aparatą, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, gali skirti gydytojas otorinolaringologas. Jis pacientui išduoda medicinos dokumento išrašą (forma 027/a).

Jeigu pacientui klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ar stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Jeigu pacientui aparatas skiriamas ne pirmą kartą, kompensuojamąjį klausos aparatą gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Vaikams klausos sutrikimo laipsnį nustato ir pirmą kartą bei pakartotinai kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Šeimos gydytojas pacientui turėtų rekomenduoti, kuriose gydymo įstaigose teikiamos pacientui reikalingos antrinio ar tretinio lygio otorinolaringologų paslaugos.

Su gydytojo specialisto užpildytu medicinos dokumentų išrašu (formos 027/a) per 30 dienų pacientui reikia kreiptis į bet kurią įmonę, sudariusią sutartį su VLK dėl apdraustųjų aprūpinimo kompensuojamais klausos aparatais. Klausos aparatų pritaikymo specialistas įmonėje padės pasirinkti ir pritaikys kompensuojamojo klausos aparato modelį.

Vaikams iki 7 metų gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 3 metus. Vaikams nuo 7 metų ir suaugusiems iki 24 metų, kurie mokosi specialiosiose, profesinėse ir aukštosiose mokyklose, gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 5 metus. Suaugusiesiems kompensuojamas vienas klausos aparatas vieną kartą per 5 metus. Individualūs ausies įdėklai vaikams iki 7 metų skiriami vieną kartą per metus, o vaikams nuo 7 metų ir suaugusiems skiriami vieną kartą per 5 metus.

Kompensuojamųjų klausos aparatų bazinės kainos vaikams ir sunkiausią prikurtimo laipsnį turintiems suaugusiems žmonėms yra padidėjusios 2-3 kartus. Kasmet didėja ir lėšos, skiriamos centralizuotam klausos aparatų pirkimui. 2018 m. klausos aparatų įsigijimo išlaidoms apmokėti prireikė apie 1 mln. 200 tūkst. eurų, šiemet tam numatyta skirti 1 mln. 400 tūkst. eurų. Per devynis šių metų mėnesius pacientams išduoti 6626 klausos aparatai.

Įmonės privalo užtikrinti apdraustųjų aprūpinimą klausos aparatais, netaikydamos priemokos dėl technologinių ypatumų. Priemoka už technologijos ypatumus gali būti taikoma tik apdraustajam ar jo įgaliotam asmeniui raštu patvirtinus, kad yra informuotas apie galimybę gauti kompensuojamąjį klausos aparatą, bet renkasi tos pačios paskirties priemonę, kuriai pagaminti taikomos modernesnės technologijos ir naudojamos brangesnės medžiagos.

Daugiau sužinoti apie įmones, šiemet sudariusias sutartis dėl apdraustųjų aprūpinimo klausos aparatais, galima Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/klausos-aparatai/kusigytklausoapara/Puslapiai/default.aspx

klausos aparatas nemokamai

 

Taip pat skaitykite: