Jei ieškote ištikimo draugo…

Kasmet spalio mėnesį, minint pasaulinę gyvūnų dieną, garsiau prabyla globos įstaigos, primindamos apie nuolat naujų namų laukiančių keturkojų perpildytus narvus ir skatindamos aukoti maistą bei būtiniausias priemones. Jau tradicine tapusioje labdaros akcijoje, kurią organizuoja gyvūnų parduotuvių tinklas KIKA kartu su globos įstaigomis, šiemet pavyko surinkti beveik dvigubai daugiau nei pernai kačių ir šunų maisto beglobiams. Vis dėlto dėmesys gyvūnams pastebimas ne tik pasaulinę gyvūnų dieną – globos įstaigų atstovų teigimu, auga ne tik aukų kiekiai, bet ir stipriai keičiasi elgesys su gyvūnais.

„Lietuvių požiūris į gyvūnus per pastaruosius keletą metų smarkiai pasikeitė – vis daugiau beglobių atranda mylinčią šeimą, vien iš mūsų prieglaudos kasmet į namus patenka apie 1 500 kačių ir šunų, – sako gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė. – Tiesa, gyvūnų skaičius prieglaudose nemažėja, tačiau taip yra dėl to, jog vis mažiau keturkojų žmonės užmigdo ar kitais būdais atsikrato. Taigi, jie dažniau patenka į globos įstaigas. Mažėjantis atsikratomų gyvūnų skaičius – didelis pasiekimas mūsų valstybei, kuri šiuo atžvilgiu pirmauja Europoje.“

beglobiai gyvūnaiPasak J. Gustaitienės, didžiausi pokyčiai gyvūnų priežiūros klausimu įvyko po liūdnai pagarsėjusios šuniuko Pipiro istorijos – paviešinus žmonių poelgį su keturkoju, ne tik sugriežtėjo gyvūnus ginantys įstatymai, bet ir visuomenė ėmė garsiai diskutuoti apie žiauraus elgesio su gyvūnais problemą ir pasekmes.

Gyvūnų parduotuvių tinklo KIKA, vykdančio projektą „Laikini namai“, veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė sako: „Daugelį metų glaudžiai bendradarbiaudami su globos įstaigomis matome jų problemas, su kuriomis jiems tenka susidurti kasdien. Maistas ar priežiūros priemonės be jokios abejonės yra svarbios šių įstaigų gyvavimui ir mums džiugu stebėti aktyviai į labdaros akciją įsitraukiančius žmones, tačiau labiausiai gyvūnams reikia namų ir mylinčių šeimininkų.“

Projektas „Laikini namai“, kuriame dalyvauja ir globos įstaiga „Nuaras“, veikia jau daugiau nei trejus metus. Iš globos įstaigų į specialiai įrengtas erdves patekę gyvūnai prižiūrimi specialistų, paskiepijami, sterilizuojami ir išlaikomi tol, kol jiems randami šeimininkai. Per projekto veikimo laikotarpį šeimas pavyko rasti 1724 gyvūnams, praėjusiais metais tokiu pačiu laikotarpiu buvo įsiglobinta 1302 gyvūnų. Pasak K. Ausmanės, iš viso „Laikinuose namuose“ šiuo metu naujų namų laukia 16 keturkojų.

Įsiglobinti ar aukoti globos įstaigoms geros valios žmonės skatinami ne tik akcijų laikotarpiu, bet visus metus.

Šiuo metu laikini beglobių gyvūnų būstai įrengti KIKA parduotuvėse Vilniuje (PPC „Akropolis“ ir PLC „Panorama“), Kaune (PLC „Mega“, PPC „Akropolis“, PC „Hyper Maxima“), Klaipėdoje (PC „Banginis“), Šiauliuose (PC „Akropolis“), Panevėžyje (PPC RYO) ir Estijos sostinėje Taline (PC „Mustikas“).

Taip pat skaitykite: