Judėjimas – nauda mums ir Žemei

judumo savaitė

Rugsėjo 16 dieną prasideda Europos judumo savaitė – tradicinė miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo 16-22 d. ir greitai išplitusi už Europos ribų. Iš viso prie šios didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje yra prisijungę, šios dienos 9 val. duomenimis, 2793 miestai iš 48 Europos, Afrikos, Šiaurės Amerikos ir Azijos valstybių.

Joje šiemet pirmą kartą dalyvauja visos 60 mūsų šalies savivaldybių. Jos organizuoja įvairiausius renginius – pradedant paspirtukų, dviratininkų varžybomis bei žygiais ir baigiant nuo automobilių „išlaisvintomis“ miesto zonomis. Aplinkos ministerija, šios kampanijos koordinatorė Lietuvoje, akcijai pasibaigus, kaip ir kasmet, apdovanos pačius judriausius.

Judumo savaitės kulminacija – rugsėjo 22-oji, kuri kasmet skelbiama Diena be automobilio. Tą dieną miestiečiai raginami bent dienai pamiršti savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai draugišką, susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku, riedučiais, viešuoju transportu ir pan. Šiemet Dienos be automobilio proga net šešiose šalies savivaldybėse (diena pasirinktinai) visuomenė viešuoju transportu visą dieną galės važinėti nemokamai: rugsėjo 18 d. – Kėdainių r., rugsėjo 20 d. – Trakų r., Marijampolės, Radviliškio r., Jurbarko r. ir Klaipėdos m., rugsėjo 22 d. – Vilniaus m. (turint galiojantį vairuotojo pažymėjimą) savivaldybėse.

Pagrindinis Europos judumo savaitės tikslas – skatinti miestus bei savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsiasׅ“ transporto priemones, kviesti gyventojus jomis naudotis ir atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Taip pat skaitykite: