Internetas padeda nesusenti

Daugkartinė Lietuvos sportinės gimnastikos čempionė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė (68 m.) sako niekada nepaliausianti propaguoti aktyvaus gyvenimo būdo ir žeria krūvas pavyzdžių, kaip galima judėti ir savimi rūpintis bet kokiame amžiuje. Pasak jos, vis daugiau tų, kurie senatvės nebijo, bet anksčiau laiko susenti nenori.

Joana Bartaškienė

„Labiausiai nesuprantu tų vyresnių žmonių, kurie skundžiasi, kad nėra sąlygų sportuoti, kad viskas labai brangu. Taip sakantys veikiausiai internetu nemoka naudotis, nežino, kur informacijos ieškoti, nes nemokamų sportinių veiklų, užsiėmimų, sveikatingumo mokymų visoje Lietuvoje – nors vežimu vežk.

Kai man pradeda sakyt, kad neturim sąlygų sportuoti, tai pirmiausia pasiūlau apsilankyt artimiausioje bibliotekoje, išmokt naudotis kompiuteriu, internetu ar išmaniuoju telefonu ir pasitikrint, kas aplinkui vyksta. Esu tikra, kad ne galimybių trūksta, bet vidinis tinginys ima viršų“, – šypsosi energingoji J. Bartaškienė.

Močiutės, skaičiuojančios žingsnius

Joana BartaškienėPasak jos, tarp vyresnio amžiaus žmonių daugėja besirūpinančių savo sveikata ir fizine forma, o senatvė nebevaizduojama taip niūriai.

„Vyresnis amžius jau visai kitaip vertinamas, daugėja tų, kurie supranta, kad jei savimi rūpinsiesi, žiūrėsi ką valgai, sportuosi, judėsi, tai ir nesusensi anksčiau laiko, ir ligos nepuls, ir energijos tikrai užteks.

Pati matau, kad Lietuvoje senjorai jau vis labiau pasitempę, keliaujantys, ir vis mažiau tų, kurie apsiriboja tik savo kiemu ir daržu. Pavyzdžiui, dabar labai išpopuliarėjo žingsnių skaičiavimas. Visi aplink mane tuos žingsnius skaičiuoja“, – sako J. Bartaškienė.

Pasak jos, visi turintys išmanų telefoną, gali žinoti, ar yra pakankamai fiziškai aktyvūs, o norintys mankštintis ar sportuoti gali tai daryti kiekvienam Lietuvos regione.

„Bet mankšta ar nemokami grupiniai užsiėmimai vieniems ne laiku, kitiems nepatinka, tretiems per sunkūs, ketvirti apie juos nežino. O štai žingsnių skaičiavimas tai absoliučiai paprastas dalykas padedantis įveikti vidinį tinginį.

Mano klube aktyvesnės moterys labai noriai jungiasi prie šitos veiklos, viena kitą paskatina, paragina, o susitikusios aiškinasi, kiek kuri žingsnių nueina, kurią dažniau pasivaikščiot reikia „išsivest“. Užtenka išmanų telefoną turėt ir jau gali sveikatintis“, – įsitikinusi energijos nestokojanti moteris.

Bibliotekose išmoksta nemokamai

Su, kaip pati sako, auksinio amžiaus moterims sporto užsiėmimus vedanti, po užsienio šalis su renginiais keliaujanti moteris įsitikinusi, kad šiais laikais be interneto – nei iš vietos. Ir nesvarbu, kiek jums metų.

„Kaip sportuot privaloma, taip ir internetu naudotis mokėti yra privaloma šiuolaikiniam žmogui. Nesu aš technologijų asė, socialiniuose tinkluose irgi per dienas nemirkstu, bet aš tikrai neįsivaizduoju, iš kur viską sužinot, jei ne per internetą.

Nežinau, kaip sužinočiau apie projektus, galimybes, keliones. Arba kaip keliauti be išmanaus telefono, kai jau įpratau kitos savaitės orą pasitikrint, žemėlapiu naudotis. Todėl ir važinėju po kraštą, kviečiu, motyvuoju visus norinčius išmokti eiti tiesiai į savo biblioteką į „Prisijungusios Lietuvos“ mokymus“, – vardija J. Bartaškienė.

Visose šalies bibliotekose vykdomo skaitmeninio raštingumo projekto „Prisijungusi Lietuva“ metu visi norintys išmokti naudotis skaitmeninėmis technologijomis ar patobulinti turimas žinias tai gali padaryti nemokamai.

Taip pat skaitykite: