Gintaras – saulės akmuo

Gintaras yra laikomas vienas paslaptingiausių mineralų planetoje, tad neveltui jo kilmė yra apipinta daugybę legendų ir mitų. Nuo pat senovės šis organinės kilmės akmuo buvo vertinamas dėl įvairių priežasčių, turintis ypatingų gydomųjų savybių. Gintaro amžius siekia daugiau nei 9 tūkstančius metų, o pirmieji gintaro papuošalai pasirodė maždaug prieš 7 tūkst. metų.

gintaras

„Ambersmile“ prekės ženklo įkūrėja Julija Paulauskienė pasakoja: „Prieš daugelį metų žmonės mokėjo nepaprastai didelius pinigus už tai, kad turėtų net mažiausią gintaro gabalėlį, laimei, šiandien, nepaisant daugelio jo naudingų savybių, jis priklauso gana pigių brangiųjų mineralų kategorijai, tad įsigyti gintaro talismaną ar papuošalą gali bet kuris iš mūsų.“

Senovės graikai tikėjo, jog saulė kiekvieną vakarą patenka į jūrą, o gintaras buvo jos gabalėliai, kurie nutrūko proceso metu, tuomet gintarą jūros bangos atskalaudavo į krantą. Tačiau yra dar keletas įdomių faktų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas gintaro savininkas.

Saulės akmuo, kuris gydo

„Gintaras nuo seno buvo naudojamas medicinoje. Apie jo gydomąsias, raminančias ir apsaugines galias sklando daugybę mitų. Manoma, kad gintaras padeda išvalyti protą, skatina pozityvų mąstymą, pašalina neigiamą energiją (mintis, nerimą, baimes). Bėgant metams buvo sukurta daugybė istorijų ir legendų, kad būtų galima patvirtinti šias magiškas gintaro galias.“

Mineralas, kuriuo žavėjosi gladiatoriai

Gintaras buvo labai vertinamas Senovės Romoje. Jei egzistuoja terminas „patriotiškas“ papuošalas, o ir esate iš Baltijos regiono, jums tikrai pasisekė. Nešiodami gintarą ne tik pajusite jo magiškas savybes, bet ir jo vertę. Gintaras primena tai, kuo tikrai verta didžiuotis – turtingą ir legendomis apipintą Baltijos ekonominę istoriją, kuri tęsėsi dar antikos laikais. Ar yra tekę girdėti apie garsiuosius „gintaro maršrutus“ senovės romėnų laikotarpiu? Jau tada šis brangakmenis buvo laikomas prabangos dalimi, tad jis buvo naudojamas ne tik gydyti ligas, bet ir puošti namus bei arenas.

Jaunystės eliksyras

Romos moterys taip pat vertino gintarą – jos tikėjo, kad tai amžinos jaunystės ir grožio paslaptis. Egzistavo mitas, jog jei su gintaru bus palaikomas artimas kontaktas, jis ne tik išgydys ligas, bet ir atjaunins. Madoje jis asocijuojasi su jaunyste dėl savo dinamiškų ir ryškių spalvų, tačiau jis nėra pretenzingas ir nereikalauja, jog visa apranga būtų derinama būtent prie šio aksesuaro. Gintaru puoštis gali tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus moterys ar net vyrai.

Gintaro atspalviai skirtingi

„Kai galvojate apie gintarą, tikriausiai į galvą ateina tik viena spalva medus”, – pasakoja juvelyrikos kūrėja Julija.  -Tačiau iš tikrųjų yra daugiau nei trys šimtai skirtingų jo atspalvių! Žinoma, dauguma jų patenka į geltonos, rudos, oranžinės, vario kategorijas, tačiau yra ir keletas reikšmingų išimčių, pavyzdžiui, žalia ar net mėlyna. Skirtingi gintaro tonai reiškia daugiau atitikimo galimybių.“

Kūrybiškų žmonių akmuo

Sakoma, jog šis paslaptingas brangakmenis yra tinkantis kūrybiškoms asmenybėms, nes suteikia įkvėpimo ir padeda susitvarkyti su mintimis. Tačiau horoskopai teigia, jog gintaras pirmiausiai apsaugo tuos, kurie gimę po mergelės ženklu, taip pat jis yra naudingas silpnos psichikos žmonėms, kurie yra lengvai pažeidžiami ir jautrūs.

Pasak Julijos Paulauskienės gintaro populiarumas auga: „Paskutiniai keleri metai įrodė, kad gintaro poreikis pasaulyje auga, ypač Azijoje, pavyzdžiui, Kinijos regione. Tai žymi pokyčius, kaip aistringi juvelyrinių dirbinių gamintojai žvelgia į brangakmenius – jie ieško detalių su istorija, autentiškumu, emocija ir reikšme, o gintaras būtent tai ir siūlo.

Įvaizdžio dizainerė Emilija Zorubaitė teigia: „Šiandien stilingos moterys gintarą renkasi dėl išskirtinės išvaizdos ir dėl to, kad jis nėra toks paplitęs, kaip kiti brangakmeniai. Tad nešiodami gintaro aksesuarus, jūs tiesiog pasirinksite atrodyti autentiški ir originalūs – jei jums patinka šis perlas, tikėtina, kad aklai nesivadovausite naujausiomis tendencijomis, verčiau pritaikysite juos prie savo asmeninio stiliaus.“

Taip pat verta žinoti, jog gintaras yra jautriausias iš visų brangakmenių, tad reikalauja ypatingos priežiūros. Reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ir aukštos temperatūros, laikyti tamsioje ir atokioje vietoje, kad jo nesubraižytų kiti gaminiai bei vengti riebalų patekimo ant paviršiaus. Yra tikima, kad periodiškas gintaro plovimas po tekančiu vandeniu padeda pašalinti jame sukauptą neigiamą energiją.

Taip pat skaitykite: