5 dviračio priežiūros taisyklės

Tinkamai prižiūrint savo transporto, sporto ir laisvalaikio priemonę – dviratį – ne tik ilgai ja džiaugsitės, bet būsite saugūs kelyje. „IKI Velomaratonas“ siūlo atkreipti dėmesį į penkis esminius dalykus, kurie padės palaikyti dviračio „sveikatą“ bei prailginti gerų emocijų teikimo laiką.

Švara reikalinga visiems

Kasdien praustis ir palaikyti asmeninę higieną – normalu. Lygiai taip pat turi būti normalu palaikyti dviračio švarą. Kartas nuo karto išvalykite savo dviratį, nes dulkės ir purvas, patekę į dviračio komponentus, gali juos gadinti, braižyti, o nuolatinė drėgmė – sukelti koroziją. Nuvalyti dviratį – paprasta. Dulkes valykite drėgna šluoste, o jeigu purvo daugiau – naudokite vandens žarną. Svarbiausia, jog srovė nebūtų stipri, kad nepažeistumėte smulkių detalių. Po kiekvieno plovimo ar valymo, dviratį nusausinkite!

Stabdžiai – esminis saugumo elementas

„IKI Velomaratonas“ tikrinti stabdžius rekomenduoja prieš kiekvieną važiavimą. Užtruksite vos kelias minutes ir žinosite, ar tikrai galite išriedėti į kelius.

Pirmiausia, spustelėkite stabdžių rankenėles. Jeigu jos laisvai prisispaudžia prie vairo, stabdžiai per laisvi ir juos reikia sureguliuoti. Kitas būdas – nuspausti stabdžius ir stumti dviratį. Jeigu ratai prasisuka, tikėtina, reikia keisti stabdžių troselį. Atkreipkite dėmesį ir į rankenėles – jos turi lengvai grįžti atgal. Jeigu taip nėra, tikėtina, jog surūdijo lynai. Pastebėjus gedimus, nedelsiant juos pašalinkite arba kreipkitės į dviračių servisą.

Grandinė – jautrus elementas

Ar žinojote, kad dviračio grandinė sudaryta iš daugiau detalių negu visas dviratis? Tai reiškia, jog jai reikia labai daug priežiūros. Atpažinti, kada grandinę reikia keisti, užteks į ją žvilgtelėti – jeigu matysite rūdžių, grandinė nėra tinkama naudoti. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar grandinė lankstosi per visus narelius, nestringa, nėra laisva prie priekinės žvaigždutės. Pastebėjus bent vieną iš šių požymių, gali tekti keisti grandinę. Tiesa, nepamirškite prižiūrėti grandinės – reguliariai nuvalykite ją ir sutepkite specialiu tepalu.

Padangos

Svarbiausia ir esminė taisyklė, norint, kad padangos tinkamai atliktų savo funkciją, yra tinkamas padangų slėgis. Dviračio valdymas kaipmat palengvės, sumažės padangų dilimas ir net kameros pradūrimo tikimybė, jeigu padangose bus tinkamas slėgis. Jeigu nežinote, koks slėgis turi būti padangose, žvilgtelėkite į pačią padangą. Ant jos pažymima universali slėgio rekomendacija. Visada prisiminkite, kad slėgis parenkamas pagal tai, kur važiuojate. Riedant kietesne kelio danga, siūloma padangas pripūsti stipriau, o minkštesne – mažiau.

Ratai ir vairas

Klibantis dviratis – grėsmė Jums! Jeigu dviratyje jaučiate laisvumą, kliba ratas, vairo kolonėlė ar ratas yra kreivas (geriausiai tai matyti jį sukant), kelionės pradėti nederėtų. Dažniausiai, pajutus laisvumą, tereikia priveržti atsilaisvinusias detales. Jeigu tai pastebėsite laiku, neprireiks rimtesnių remonto darbų.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „CRAMO Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „CRAMO Sport“ (100 km) važiavimas, o el. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje. Dalyvavimas „Terrasport“ ir el. riedučių važiavimuose – nemokamas.

Dalyviai registruotis į renginį gali internetu: www.ikivelomaratonas.lt.

Taip pat skaitykite: