Natūralios priemonės – į pagalbą odai

pikis

Šiuolaikinėje visuomenėje, nepaisant to, kad nesveikas maistas, įtemptas gyvenimo ritmas ir darbas uždaroje aplinkoje ima viršų, vis dažniau atsisukama į natūralumą. O tradicijų nepamiršti verta – gamtoje randami produktai ir medžiagos puikiai padeda ir susirgusiam šiuolaikiniam žmogui.

Viena iš tokių priemonių – propolis. Ir su juo gaminami tepalai. O kaip pasakoja ekspertai, tai tepalas, kuris gelbėja bene nuo visų ligų.

Gydytojo, Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidento Povilo Rimkaus teigimu, propolio tepalas – universalus. O juo išoriškai gydyti galima daugelį odos ligų ir susirgimų. Jį išbandyti rekomenduojama ir vasarą – jis pagelbės tiems, kurie kovoja su sukietėjusia ir suskilinėjusia oda.

„Nors propolį įprasta matyti skystame pavidale, jo panaudojimas neribotas. Tai labai veiksmingas elementas, kuris šiandieninėje medicinoje ir kosmetikoje naudojamas tepaluose. Tokie propolio tepalai su sviestmedžio, kokosų aliejais gerai įsigerdami ir intensyviai maitindami padeda nuraminti sudirgusią odą, o propolio ekstraktas atkuria apsauginį odos lipidinį sluoksnį ir saugo odą nuo dirginančių išorinių veiksnių.

Glicerolis – dar vienas komponentas, kuris gali padėti. Jis minkština odą, neleidžia jai sausėti ir skilinėti. Tiesa, išbandyti tepalą verta ir norintiems suminkštinti, sušvelninti kojų odą – atėjus vasarai jis taps nepakeičiama priemone siekiant išvengti sukietėjusių, suskilinėjusių ir negražių kulnų ar sudiržusių rankų“, – dėstė P. Rimkus.

Eksperto teigimu, dėmesį verta atkreipti į cinką – tai dar vienas svarbus junginys, padedantis atsistatyti odos būklei. Ypač – pūslelinei, spuogams, žaizdelėms. Tiesa, mažai kam žinoma savybė, jog tepalas su cinku ypatingai padeda žmonėms, turintiems pragulų.

„Sudirgusiai, paraudusiai odai labai rekomenduočiau išbandyti propolio tepalus su cinku. Jie praturtinti cinko oksidu, kuris pasižymi sutraukiančiu ir apsauginiu poveikiu odai. Jie nuramina pūslelinės iškankintą odą, sausina nubrozdinimus, šlapiuojančias žaizdeles, spuogelius, opas ar netgi pragulas.

Be to, svarbu paminėti, jog geriausias efektas sukuriamas, jei tepalo sudėtyje yra jau anksčiau minėto bičių pikio. Dėl bičių produktų, priemonė gerai įsigeria, jos reikia naudoti nedaug, šios užtenka ilgam, tad nuolat galėsite būti ramūs, kad jūsų oda bus sausa, neparaudusi, nuraminta ir apsaugota“, – patarimais dalijosi ekspertas.

P. Rimkui antrino daugiau nei 20 metų farmacijos įmonės „Medicata filia“, gaminančios preparatus su bičių produktais, biochemikė, kokybės kontrolės tyrėja Jolanta Giedrienė. Moters nuomone, naudos sulauksite, jei pasidomėsite ir medetkų teikiamais privalumais sveikatai.

„Jei oda atrodo „negyva“, sausa, suskirdusi, jei per ilgai mėgavotės saulės voniomis – nebėda. Propolio bei vaistinių medetkų ekstraktai intensyviai maitina sausėti linkusią, nužvarbusią ar suskirdusią odą.

Šie ekstraktai kartu padeda veidui ir visam kūnui, tad jei nudegėte saulėje švelniai patepkite plonu tepalo sluoksniu pažeistas vietas ir jis netrukus nuramins sudirgintą odą. Nejučia pamiršite ne tik odos raudonį, bet ir skausmą.

Tai unikali priemonė iš gamtos tinkanti net ir vaikų jautriai odelei bei onkologiniams ligoniams, kuriems yra taikoma radioterapija (švitinimas). Nepasigailėsite turėdami šį universalų tepalą savo namų vaistinėlėje. Tokių tepalų ieškokite vaistinėse ir specializuotose parduotuvėse, o jei nuspręsite pasigaminti, pasitarkite su profesionalu“, – komentavo J. Giedrienė.

Apie propolio naudą onkologinėmis ligomis sergančiam organizmui ir vėžio nukankintai odai pasakojo ir vilnietė Vaiva Mickuvienė, kuriai buvo diagnozuotas krūties vėžys. Moters teigimu, tepalai su propoliu – būdas apsisaugoti nuo švitinimo sukeliamų odos padarinių.

„Propolio medetkų tepalas gelbėjo tada, kai po operacijos, amputuotą krūties vietą reikėjo švitinti. Norėdama apsaugoti odą, kad ši nesudegtų, po procedūros tepdavau ją propoliu pristiprintais tepalais.

Esu įsitikinusi jų veiksmingumu. Tokia priemonė tinkama net ir onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms, kurie itin atsargiai renkasi ką naudoti sergant ar sveikimo periodu.

Kadangi propolis yra natūralus antibiotikas ir veikia priešuždegimiškai, o medetkos mažina skausmą ir ramina odą, šią priemonę nuoširdžiai rekomenduoju. Pamatysite, toks paprastas sprendimas gali labai padėti“, – patirtimi dalinosi V. Mickuvienė.

Austėja MATUSAITĖ

Taip pat skaitykite: