Intymi moters higiena

Įprasta, jog moterys kalba apie plaukų ar kūno priežiūrą, makiažo priemones ir kitas aktualias grožio bei sveikatos temas. Tačiau intymi higiena yra nustumiama į šalį. Vis dėlto ši tema yra tokia pat svarbi kaip ir likusios, apie kurią būtina kalbėti garsiai.

Intymia higiena svarbu rūpintis ne tik dėl švaros, siekiant apsisaugoti nuo nemalonaus kvapo, bet ir norint išvengti pavojingų sveikatos problemų. Vasara yra itin tinkama daugintis blogosioms bakterijoms intymios zonos srityje.

„Camelia“ vaistininkė Jūratė Cijunaitienė pasakoja, kad nereikia persistengti rūpinantis, tačiau būtina naudoti tam tikras priemones, norint palaikyti sveiką makšties ekosistemą. Pagrindinis higienos tikslas yra išlaikyti reikiamą makšties mikrofloros rūgštinę terpę – vadinasi ypač svarbi yra rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Praustis tik vandeniu nėra pakankama, todėl specialistė dalinasi rekomendacijomis, kaip teisingai pasirūpinti intymia higiena.

Intymios higienos prausiklis

Kaip ir visą kūną, intymias vietas prausti būtina, kad nesikauptų blogosios bakterijos. Tačiau intymiai higienai svarbu naudoti tam skirtus prausiklius. Galvos odai naudojame šampūnus, kūnui – dušo želė, todėl intymių vietų priemonėms taip pat turime skirti pakankamai dėmesio.

Šios vietos yra itin jautrios, todėl labai svarbu palaikyti tinkamą pH, kitu atveju jausite daug nemalonių pojūčių. Intymios vietos yra tinkamos bakterijoms daugintis, nes ten drėgna, šilta, kaupiasi kūno skysčiai. Norint nesusirgti pienlige, vaginoze ar kitomis ligomis – naudokite intymiai higienai skirtą prausiklį.

Svarbu, kad priemonės sudėtyje būtų kuo daugiau natūralių medžiagų. Pirmiausia, jog jos sudėtyje būtų natūralios pieno rūgšties, kuri atstato mikroflorą. Taip pat naudingi yra ramunėlių ekstraktai, kurie mažina perštėjimą. Šalavijo ekstraktas turi priešuždegiminį poveikį, o alijošiaus – drėkina ir ramina odą.

Intymios higienos servetėlės

Švarinantis svarbu nepersistengti. Net ir pasirinkus tinkamą prausiklį, svarbu nenaudoti jo per daug – kartą ar du per dieną. Naudojant dažniau, gali pakisti natūrali mikroflora, kas iššauktų diskomfortą ir sudirgimą, alergijas.

Žinoma, atsitinka taip, kad praustis norisi ir dažniau – pavyzdžiui per mėnesines, prieš ir po lytinio akto, kas taip pat yra labai svarbu. Kadangi intymi higiena siejama tik su išoriniais lytiniais organais, o makštis išsivalo pati, dar viena reikalinga ir naudinga priemonė, kurią patogu naudoti – servetėlės.

Jos gali pagelbėti daugelyje situacijų – tolimoje kelionėje, darbe, išvykoje. Vasaros metu ypač gali būti juntamas nemalonus kvapas, net jei ryte buvote duše. Šiose situacijose antibakterinės servetėlės labai naudingos, nes yra suvilgytos jau minėta pieno rūgštimi ir pašalina nemalonų kvapą bei palaiko tinkamą ir reikalingą mikroflorą.

Naudokite specialiai tam skirtas servetėles, pirktas vaistinėje, taip pat atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką – kuo ilgiau servetėlės galioja, tuo, galimai, daugiau konservantų jose yra. O tai nėra itin pageidaujama intymios higienos priemonėse.

Kasdieniai įklotai

Specialistė nepataria kasdien naudoti įklotų, tačiau atsitinka taip, kad be jų išsiversti sunku. Esant tokioms situacijoms, svarbu išsirinkti tinkamus įklotus. Vaistininkė siūlo vengti prikvėpintų, sintetinio pluošto ir rinktis bekvapius, laidžius orui ir su anijonų juostele.

Tokie įklotai pasižymi antibakteriniu poveikiu, todėl sumažėja bakterijų ir infekcijų tikimybė. Taip pat anijonų juostelė neutralizuoja nemalonų kvapą, kuris atsiranda dėl susikaupusių bakterijų.

Intymios higienos gelis

Kelionių ir žygių metu vaistininkė pataria pasirūpinti specialiu intymios higienos geliu, kuris padės palaikyti tinkamą mikroflorą. Jis gali veikti profilaktiškai ir apsaugoti nuo bakterijų. Tokį gelį taip pat rekomenduojama naudoti ir einant maudytis į baseiną.

Vasarą skirkime dar daugiau dėmesio

J.Cijunaitienė pažymi, kad vasaros laikotarpiu daug daugiau moterų kreipiasi su nusiskundimais – intymių vietų sudirgimas, išsausėjimas, paburkimas vargina ne vieną. Taip yra todėl, kad vasarą dažnai pasikeičia mikrofloros pusiausvyra.

Tam įtakos turi maudynės. Pradedant maudynėmis kubile ir baigiant natūraliais vandens telkiniais – visur yra daug bakterijų, kurios išbalansuoja makšties pH. Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad išsimaudžius svarbu persirengti maudymosi kostiumėlį į sausus drabužius, nes drėgmė ir šiluma yra pati palankiausia terpė bakterijoms daugintis.

Žinant, kaip geriausiai pasirūpinti intymia higiena – kokias priemones naudoti ir į ką atkreipti dėmesį, saugantis nuo bakterijų – likusią vasaros dalį galime praleisti vasarodami saugiai. Svarbu kalbėti ne tik apie kūno ir plaukų priežiūrą, bet daugiau dėmesio skirti ir savo intymiai higienai.

Taip pat skaitykite: