Tapkite Baltijos kelio minėjimo dalimi!

1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją radijas tapo Laisvės šaukliu, padėjusiu milijonams rankų susikibti Baltijos kelyje. Liepos 11 d. LRT pradeda akciją, kuria sieks surinkti kuo daugiau radijo aparatų. Baltijos kelio 30-mečio proga jie susijungs į unikalią instaliaciją sostinės Katedros aikštėje.

Prieš 30 metų Lietuvos radijuje jau dirbusi dabartinė LRT radijo programų vadovė Guoda Litvaitienė prisimena, kad tą dieną, važiuojant automobiliu, sūnus jos paklausė, kodėl visi vyksta į Baltijos kelią, o mamai reikia į darbą.

„Lietuvos radijas tapo Baltijos kelio koordinatoriumi, todėl nenuostabu, kad tos dienos nuotraukose dažnai matome ir radijo imtuvus. Žmonės klausydavo radijo automobiliuose, nešėsi radijo apartus rankose – būtent radijas padėjo organizuoti žmonių srautus, operatyviai pranešdavo apie visą Baltijos kelio procesą“, – sako G. Litvaitienė.

Archyvinėje fotografo Vytauto Daraškevičiaus nuotraukoje tėčiui ant pečių sėdinti mergaitė – Asta Stanaitytė. Tada jai buvo 4, šiandien – 34. Jauna moteris prisimena, kad tą dieną su tėčiu Jurgiu ir mama Raimonda išsiruošę į Baltijos kelią kartu pasiėmė ir radijo imtuvą.

„Tuomet gyvenome Vilniaus Pašilaičių mikrorajone, todėl atėjome iki Ukmergės gatvės. Žinoma, man rūpėjo ne žmonių minia, o klausimas, ar čia sutiksiu ir savo kiemo drauges. Prisimenu, kaip tėtis, lakūnas, aktyviai dalyvavęs ir Atgimimo veikloje, nuolat klausėsi radijo pranešimų, todėl ir šioje nuotraukoje jis priglaudęs ausį prie radijo imtuvo“, – pasakoja A. Stanaitytė.

Visuomeninis transliuotojas, norėdamas priminti radijo reikšmę Baltijos kelyje, sieks sukurti unikalią instaliaciją, kuriai prireiks daugybės radijo aparatų. Todėl visi Lietuvos žmonės kviečiami dovanoti senus, neveikiančius ar tiesiog išjungtus ir nebereikalingus radijo imtuvus, kurie ir taps šios prasmingos akcijos dalimi.

LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas teigia, kad iki rugpjūčio 10 dienos radijo aparatus galima atnešti į LRT (S. Konarskio g. 49, Vilnius) arba į artimiausią Lietuvos pašto skyrių. Pasak jo, savąjį radijo imtuvą rugpjūčio 23-iąją bus galima išvysti ir išgirsti iš naujo tūkstantinėje radijo imtuvų bangoje.

„Radijo banga ir Baltijos kelyje susikibusių rankų banga – tai neatsiejama. Norime prasmingai paminėti Baltijos kelio 30-metį, kuriuo pradėsime ir naująjį LRT sezoną. Netrukus pranešime ir apie kitas Baltijos keliui skirtas LRT iniciatyvas bei pristatysime, kas mūsų žiūrovų, klausytojų ir skaitytojų laukia nuo rudens“, – sako G. Oganauskas.

LRT informacija

V. Daraškevičiaus nuotrauka

Taip pat skaitykite: