4 patarimai, kaip pasirūpinti akvariumo žuvytėmis

Akvariumų žuvytės – trečias pagal populiarumą augintinis Lietuvoje. Naujausiais tyrimų bendrovės „Berent“ atliktos apklausos duomenimis, jas laiko 8 procentai žmonių. Nors žuvis prižiūrėti yra kiek paprasčiau nei šunis ar kates, visgi jos taip pat reikalauja nemažai atsakomybės. Veterinarijos gydytoja pataria, kaip tinkamai pasirūpinti augintinėmis, jei ruošiatės išvykti atostogauti.

„Žuvytės įprastai laikomos žmonių, kurie alergiški gyvūno plaukui, neturi laiko gyvūnų priežiūrai ar tiesiog į akvariumą žiūri kaip į interjero detalę. Tačiau neapsigaukite, įsigijus akvariumą teks pasirūpinti jo švara, šviežiu vandeniu, reguliariu ir tinkamu žuvų šėrimu. Šios nebyliosios augintinės yra labai reiklios vandens temperatūrai, pH lygiui ir aplinkos švarai. Be to, itin svarbu nepamiršti tinkamai pasirūpinti žuvimis vykstant atostogauti“, – primena parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė.

Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti problemų paliekant akvariumą ilgesniam laikui:

1. Apgalvokite kelionės trukmę ir įvertinkite augintinių skirtumus. Retos, brangios žuvys reikalauja ypatingos priežiūros, tad įsitikinkite, kad turite planą, kaip jomis bus pasirūpinta atostogų metu, atsižvelkite į žuvų rūšis – skirtingos rūšys reikalauja skirtingos priežiūros. Pavyzdžiui, Astronotas tigras minta gyvu proteinų turinčiu maistu, tokiu kaip sliekai, krevetės svirpliais. Žalioji akara mėgsta vėsesnį 20–24 laipsnių vandenį, minta augalinės ar gyvūninės kilmės maistu, netgi jaučio širdimi.

2. Patikrinkite akvariumo ir žuvų būklę. Likus ne daugiau kaip savaitei iki išvykimo, išvalykite akvariumą, pripildykite akvariumą švaraus vandens tą pačią dieną, kurią planuojate išvykti, patikrinkite vandens temperatūrą. Optimali akvariumo temperatūra 25–26 laipsniai. Taip pat nepamirškite patikrinti valymo filtro, įsitikinkite, kad prieš jums išvykstant visos žuvelės yra sveikos. Svarbu įsitikinti, ar jos neprarado apetito, ar ant žvynų nėra baltų, balkšvų dėmelių, ar nepakito žuvelės elgesys, neišsipūtė pilvas.

3. Pasirūpinkite šėrimu. Nepamirškite, kad žuvys turi būti reguliariai šeriamos. Yra keletas žuvų šėrimo būdų, pasitarnausiančių atostogų metu. Jums tereikia pasirinkti tinkamiausią variantą, priklausantį nuo atostogų trukmės. Jei nebūsite tik savaitgalį, naudokite specialų pašarą, skirtą 3 dienoms. Naudojant įprastą pašarą akvariumas gali užsiteršti, be to, ilgesniam laikui su įprastu maistu žuvelių palikti nepavyktų, tačiau kombinuotos pašaro tabletės suyra lėtai, tad akvariumas neužsiteršia. Jei išvykstate savaitei, naudokite 6 dienų atostogų pašarą, kuriame yra visų žuvims būtinų medžiagų. Jei kelionė truks dvi savaites, geriausia rinktis pašaro kapsules, kurių užteks visam laikotarpiui. Šio pašaro sudėtyje yra dafnijų, vitaminų, mikroelementų ir mineralų, jis taip pat neteršia vandens ir nesuyra. Vis dėlto jei laukia ilgos 3–4 savaičių atostogos, reikėtų rinktis alternatyvą pašaro tabletėms ar kapsulėms. Tokiu atveju geriausia rinktis automatines žuvų šėryklas, jos gali būti užprogramuojamos, todėl žuvytės nuolat bus šeriamos. Vienas iš automatinės šėryklos privalumų – į ją galima berti skirtingų formų žuvų maistą: granules arba dribsnius ir reguliuoti maisto pateikimą, taip pat nustatyti dozavimą pagal akvariumo dydį bei žuvyčių kiekį.

4. Nepamirškite stebėti. Nepaisant daugybės būdų, kaip lengviau prižiūrėti savo žuveles bei akvariumą, kuriami vis nauji, pažangesni įrenginiai. Dėl naujausių technologijų jau galima naudoti visiškai prieinamą akvariumo stebėjimo sistemą, kuri automatiškai reguliuoja vandens pH lygį, temperatūrą, vandens sūrumą, be to, šeimininkas gali pats stebėti akvariumą per išmanųjį telefoną. Taip pat galite paprašyti kaimyno, draugo ar žmogaus, kuriuo pasitikite, kad ateitų ir patikrintų akvariumą.

Tyrimą 2018 m. įmonės KIKA GROUP užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Berent“.

Taip pat skaitykite: